А почему в России должны быть памятники беларусам? По факту кто нибудь ответит? Россия независимая страна. Мы тоже. И у них и у нас должны быть памятники своим людям.У них-россиянам. У нас-беларусам. Так что решение россиян поддерживаю.
Ў Беларусі, за рэдкім выключэннем, амаль няма помнікаў беларусам. Тым больш вучоным і даследнікам.
Ў лукашэнаўскім БССР помнікі толькі расейскім акупантам і назвы вуліц ў гонар маскавітаў.
Што датычыцца Якуціі то там замест помніка людзей якія аднаўлялі мову якуцкага народу, ўнеслі скарб ў развіцце культуры і гісторыі Якуціі. Замест іх, помнік забойце ўкраінскага народу. Помнік мясцоваму манкурту і забойце які пайшоў забіваць ў чужую краіну і падыхаць за рузке цара і рузке мір.
Если русне не нужны памятники известным беларусам, украинцам и т.д., то пускай тогда возвращают (возмещают) тот вклад, который внесли "нерусские" в их имперское развитие за всё время порабощения.
Думаю, что если вдруг вернут, то окажется, что нет у русских ничего своего, в том числе и истории.
А навошта ў нас панатыкана помнікаў русафашыстам? І ніхто іх не чапае, не зносіць. Назвы вуліц,.. ды яшчэ пераводзяць ўсё на кац*пскі "язык"? А ўсё беларускае знішчаецца. Смерць акупантам і ніяк інакш, і для мяне не існуе там "хороших", адно быдла. Каб не такі дэбільны народ, вайны б не было бы, бо путлер - дзіця ўсяго "народа". Халопы без сцаря не можуць існаваць, без крыві і разрухі... Імперскія мразі!
Памятники белорусам и полякам устанавливали в России на местах расстрелов, а теперь все эти места зачищаются- это и лагеря ссыльных и места уничтожения поляков в Катыни. В России «новые герои» - так называемые герои СВО….
Ну, имперские московиты, вы СВОлочи и Мр@зи: Гореть вам в Аду, московитские Вандалы-Оккупанты!!!
АдказацьУБИЙЦА -- ЭТО
АдказацьНЕ ЧУЖДЫЙ ЭЛЕМЕНТ,
А СВОЙ ЧЕЛОВЕК. РОДНОЙ
ДЛЯ БОЛЬШИНСТВА НАСЕЛЕНИЯ
ЭТОГО СТРАШНОГО МЕСТА
А почему в России должны быть памятники беларусам? По факту кто нибудь ответит? Россия независимая страна. Мы тоже. И у них и у нас должны быть памятники своим людям.У них-россиянам. У нас-беларусам. Так что решение россиян поддерживаю.
АдказацьЎ Беларусі, за рэдкім выключэннем, амаль няма помнікаў беларусам. Тым больш вучоным і даследнікам.
АдказацьЎ лукашэнаўскім БССР помнікі толькі расейскім акупантам і назвы вуліц ў гонар маскавітаў.
Што датычыцца Якуціі то там замест помніка людзей якія аднаўлялі мову якуцкага народу, ўнеслі скарб ў развіцце культуры і гісторыі Якуціі. Замест іх, помнік забойце ўкраінскага народу. Помнік мясцоваму манкурту і забойце які пайшоў забіваць ў чужую краіну і падыхаць за рузке цара і рузке мір.
Если русне не нужны памятники известным беларусам, украинцам и т.д., то пускай тогда возвращают (возмещают) тот вклад, который внесли "нерусские" в их имперское развитие за всё время порабощения.
АдказацьДумаю, что если вдруг вернут, то окажется, что нет у русских ничего своего, в том числе и истории.
Вот почему.
Доходчиво изложил?
Классика руссо-фашисто: гадить от чужого имени.
АдказацьЭто был памятник не расеи беларусам, а Якутии беларусам. Почитайте внимательно, какой подарок сделали ссыльные и умершие беларусы.
АдказацьА почему в Беларуси ставят памятники русским?
АдказацьА навошта ў нас панатыкана помнікаў русафашыстам? І ніхто іх не чапае, не зносіць. Назвы вуліц,.. ды яшчэ пераводзяць ўсё на кац*пскі "язык"? А ўсё беларускае знішчаецца. Смерць акупантам і ніяк інакш, і для мяне не існуе там "хороших", адно быдла. Каб не такі дэбільны народ, вайны б не было бы, бо путлер - дзіця ўсяго "народа". Халопы без сцаря не можуць існаваць, без крыві і разрухі... Імперскія мразі!
АдказацьПамятники белорусам и полякам устанавливали в России на местах расстрелов, а теперь все эти места зачищаются- это и лагеря ссыльных и места уничтожения поляков в Катыни. В России «новые герои» - так называемые герои СВО….
АдказацьЗамест вучоных і даследчыкаў — забойца і акупант.
АдказацьДадаць няма чаго.
Магчыма,памыляюся-аднак,Iгуменскi павет зараз--Чэрвенскi РАЕН..
АдказацьБудет та же Алёнушка, только в каске и с автоматом. Они там все на одну морду лица.
Адказаць