Таварышч капятан Ян, 1:38, 19.06, пажалуста, не накидывайце там вашыя удауки на нашава Сяргея Каваленку и не шантажыруйце этим Марека. Вы лучшэ вашыя удауки начынайце пацихоньку мылиць.
Рабочы дзень быстрэе прайдзёт.
(я нармальна пираважу на мялицэйски йязык?)
Ой, бальшое спасіба за атвет, таварышч капятан Ян. Судзя па Вашэй рыакцыі, я очэнь няплоха і панятна піраважу на міліцэйскій йазык.
Тагда прадоўджу на ём:
>>> Я з Вамі на адном поле, прасціці, не сядзел. Таму "патыкайце" лучшэ свайго падчынённава. (Я ж у піраносным смысьле, а то Вы васпрыміце ўсё буквальна і затыкаеце бідалагу до сьмерці сваёй дубінкай. Ілі ішчо чэм-нябудзь)
>>> Вапросы "садзержанія правазашчытных сайтаў" ні атносятца к кампітэнцыі Вашава начальства. Проста хаця бы патамушта, што у іх нету на эта галавы, а СашаРэзідэнт на правазашчытныя саіты дзенег ні даст.
>>> Вашы аналіцыкі у Вашым Апіратіўным Аналіцічэскім Цэнтры. Чытайце іх аналізы (Тока ж я апяць у піраносным смысле - а то ў палеклініку пабіжыце). А за нашых ні біспакойцесь. Усё будзет добра.
>>> А пасьледнее. Не іздзевайцесь над сваім есьціством - гаварыце на прывычнам Вам йазыке. А то прама ніловка, што столька ніудопства Вам дастаўляю.
Вопрос у меня к хартийцам. Хочу подписать петицию в поддержку Коваленко. Но у меня сын ещё учится в универе. Не будет ли так, что одному помогаешь, а другого подставляешь. Ведь нужно указать и адрес и е-mail, а их( студентов) и так дёргали гэбисты по поводу поездки на митинг на День воли.
Какой достойный Человек док. Мигальский!
Всегда тепло в сердце буду хранить память о Вас! Дай Бог Вам здоровья и Счастья!
Только странно, что больше фигурирует имя иностранца в достойной помощи и поддержке. А где все остальные, от и до. Где? Что сделано с их стороны? Где все неравнодушные? Если бы собиралась проводится акция в поддержку, приехала бы. Но ведь никтооооо. А надо было бы по каждому случаю политическому, идти к людям, в народ, собирать подписи и вслед собирать на акции людей, а не телиться. Нам из вне могут помочь лишь частично, всё только в наших руках. Кого вы боитесь? Или в себе не уверены? Ведь вы ни дети уже. Взрослые. Это ваша задача строить свою жизнь, жизнь страны. Не молчите! Не отсиживайтесь в малодушии! Будьте гордыми белорусами!
Низкий Поклон Тебе, Сергей Коваленко!
Доктор Мигальский! Человеческое Спасибо! Ваше Добро - Свет в тёмном туннеле!
И ещё.. Интересно, а просто люди, обычные неравнодушные люди, могут организовать акцию помощи семье Коваленко? Открытои без штрафов! Просто человеческая помощь семье, попавшей в трудную жизненную ситуацию.
Каждый из нас винтик в каком-то процессе.
Г-н Мигальский делает свою работу, и в отличие от большинства, последовательно! А вы в постель идёте с чистой совестью за проделанную вами работу?
Кто-бы не вызвался помочь, обязательно повякать под руку надо... Может вы не винтик, а сам Бог?.. Так сделайте больше и лучше!
Усё ж Вам ніяк не змаўчаць, таварышч.
Хаця б прытрымліваліся мімнімальнай лёгікі.
Калі асабіста Вам дапамагае Ваш сусед з суседняй кватэры - ці будзеце Вы яго ганьбіць за тое?!
Калі так - то Вы вельмі дзіўны чалавек.
Калі не - нашто пішаце то, чаго не думаеце?!
Пашкадуй свайго часу.
На такi манер то ты са сваiм цяляцi у хлеве абчайся.
Не дзеля таго мы падзялiлiся на лукашыстау и сьвядомых, каб вось так як сабакi адзiн другога аблайваць.
Калi хочаш чаго запытаць, гавары па-чалавечы.
Вельмі дзіўна.. Па першым і апошнім сказах відаць, што і гэбілы зь цягам часу могуць здолець беларускую. Усярэдзіне, канешне, звычайная трасянка, але ж вельмі цікава. Я амаль што ўразўіся.
Але ж усё роўна вас проста адрозьніць.
Па-першае, ваш брат чамусьці ўсім "тыкае". Амаль без выключэньняў. Ці гэта ў вашым статку мода такая, ці проста ветлівась не прывіваецца да людзей у пагонах?
Па-другое, у вас усё роўна каша ў галаве ды адсутнасьць усялякай лёгікі.
======================================================================
"Не дзеля таго мы падзялiлiся на лукашыстау и сьвядомых, каб вось так як сабакi адзiн другога аблайваць".
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
У мяне вось пытаньне - А ДЗЕЛЯ ЧАГО?! Ці па Вашай лёгіцы, мы адмыслова "дзяліліся" на разьлік камандзіра "першы-другі-першы-другі", каб весьці салодкія размовы на Хартыі?! Ратуйце, людзі! Даўно так не сьмяяўся.
======================================================================
"Калi хочаш чаго запытаць, гавары па-чалавечы."
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Дык я даўно запытаў, толькі адказу не пачуў. Перафразірую сваё пытаньне:
У Вас, не дай Божа, захварэў бацька. Альбо сын. Калі Ваш СУСЕДпрыдзе да Вас з прапановай сваёй асабістай ДАПАМОГІ, прапануе сабраць астатніх суседзяў ды дапамагчы зьнесьці Ваша ХВОРАГА СЫНА да машышы "хуткай дапамогі", ці стане ў Вас сумленьня, каб ганьбіць ды зьневажаць такога суседа?!
Калі стане, то Вы - надзвычайнае хамло.
Калі сумленьне маеце - Вы станеце дзячыць такого суседа.
Дык зноў паўтару чваю пытаньне:
Чаму Вы намагаецеся абразіць Марека-СУСЕДА, калі ён прапануе сваю ДАПАМОГУ арыштаванаму ды ХВОРАМУ Сяргею Каваленке - сапраўднаму СЫНУ Беларусі?!
====================================================================
//Таварышч капятан Ян, 1:38, 19.06, пажалуста, не накидывайце там вашыя удауки на нашава Сяргея Каваленку и не шантажыруйце этим Марека. Вы лучшэ вашыя удауки начынайце пацихоньку мылиць.
Рабочы дзень быстрэе прайдзёт.
(я нармальна пираважу на мялицэйски йязык?)//
бреда с тобой еще и на вы говорили?
Если и похож тут кто на "капитана" и "таварышча", то это ты.
Так настраивать людей против сайта и мовы может только провокатор.
Правакатар вінаваціць у правакатарстве...
Вельмі тыпова дзеля "сасута".
=======================================================
"Ты хочешь чтобы после этого бреда с тобой еще и на вы говорили?
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Я нічога не хочу. Проста ТРЭЦІ РАЗ канстатую факт, што людзі зь мінімальным выхваньнем да малазнаёмага суразмоўцы зьвяртаюцца на "Вы".
=======================================================
"Так настраивать людей против сайта и мовы может только провокатор".
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Таврышч капітан Ян так балюе за імідж праваабарончага сайту, адвяргаючы падтрымку Сяргея Каваленкі панам Марэкам?
І так клапоціцца за мову, на якой ня можа ня толькі сказаць, але і паразумець пытаньне?!
=======================================================
У Вас, малапаважаны, ў галаве рэшата. Вы нават пасьлядоўнасьць сваіх думак не адсочваеце, не тое, каб весьці гаворку.
Таму страчваю надзею пачуць адказ на сваё пытаньне, якое ўжо заданіе ТРЭЦІМ РАЗАМ: "Хто свайму сыну, калі папросіць хлеб, дасьць камень?"
Можаце не адказваць. Гэта пытаньне рытарычнае. Ня буду марнаваць Ваш службовы час ды тлумачыць відавочнае.
Бывайце. Пакідаю Вас з Вашым фюрэрам. Хацелася б спадзявацца, што ён Вам падкажа, адкуль прыведзеная цытата, але я чамусьці ўпэўнены, што ні ў падручніках па гісторыі з Францыскам Піцерскім, ані ў зборніку вершаў Васіля Быкава, ані ў "Братьях Карамазовых" адказаў ён ня знойдзе.
Паспрабуйце знайсьці адказ у Яўсееўскай доктарскай дысертацыі "Чалавечыя правы Віцеблянаў".
Жадаю посьпехаў.
Ты разговариваешь с каким капитаном и каким-то таварышам.
От них и жди ответа.
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
Если есть вопросы ко мне, задай их мне.
Без своего, провоцирующего на ответную грубость, бреда.
А еще лучше займись настоящим делом - ведь в то время, что ты тратишь на меня, где-то настоящий таварыш капитан мучает в интернете такого же юного интернет бойца, как ты ))) Спеши на помощь
А вам не кажется что этот Мигальский делает только то, чтобы засветиться покруче. То в хоккей с головой бросается, то вон Коваленко. А на выходе то пшик у него получается. Работает над своим рейтингом?
Ды на разьвітаньне апошняя парада.
Таварышч капітан Ян. Людзі шчырыя ані пад маскамі, ані за рознымі нікамі не хаваюцца.
Ды не з Вашым мякенькім цемечкам такія ЦІЖОЛЫЯ СЬПЕЦАПЕРАЦЫІ па зьмене ніка - нацальства можэт ніадобрыць.
Великий человек. Настоящий борец. Низкий Вам поклон и огромное человеческое спасибо Вам, Марек. Подписываюсь под всеми Вашими петициями. Спасибо Вам
АдказацьШчыры дзякуй Вам, пан Марек.
АдказацьЗайздрошчу Польшчы, што ў яе ёсьць такі сын, як Вы.
Дзякуй за падтрымку сапраўды ВОЛЬНАГА беларуса - Сяргея.
Низкий поклон Вам, Марек.
АдказацьС другой стороны, родной БНФ не открыл, а открыл иностранец. Кто ж то в партии пойдет, если они за своих так вяло борются?
Вот это депутат ! А наши кормушечники сцут слово лишнее сказать. Зато всё время что-то записывают на хитрозачОсаных сходняках. Мареку поклон !
АдказацьMolodec ,Marek!
АдказацьNASTOJASCIJ politik!
Uspeha Vam v bor'be !
Европарламент не является легитимным, поэтому действия его 'членов' не заслуживают внимания.
АдказацьОгромное спасибо! Very Thank You Mutch!
АдказацьI Respect for you.
АдказацьГосподин Мигальски
АдказацьВы никогда не думали, что после каждого вашего такого шороха нашему герою еще больше удавку затягивают?
Таварышч капятан Ян, 1:38, 19.06, пажалуста, не накидывайце там вашыя удауки на нашава Сяргея Каваленку и не шантажыруйце этим Марека. Вы лучшэ вашыя удауки начынайце пацихоньку мылиць.
АдказацьРабочы дзень быстрэе прайдзёт.
(я нармальна пираважу на мялицэйски йязык?)
Ради таких "аналитиков" как ты не стоит содержать правозащитный сайт.
АдказацьМежду твоим анализом и анализом с бт можно смело ставить знак равенства.
Ой, бальшое спасіба за атвет, таварышч капятан Ян. Судзя па Вашэй рыакцыі, я очэнь няплоха і панятна піраважу на міліцэйскій йазык.
АдказацьТагда прадоўджу на ём:
АдказацьКакой достойный Человек док. Мигальский!
АдказацьВсегда тепло в сердце буду хранить память о Вас! Дай Бог Вам здоровья и Счастья!
Мигальский в данном конкретном случае - не "человек", а винтик именно той системы, которая сдала Беляцкого.
АдказацьПричем ИМХО винтик очень сомнительного качества, хоть и универсальный, к разным механизмам пристраивается.
Каждый из нас винтик в каком-то процессе.
АдказацьГ-н Мигальский делает свою работу, и в отличие от большинства, последовательно! А вы в постель идёте с чистой совестью за проделанную вами работу?
Кто-бы не вызвался помочь, обязательно повякать под руку надо... Может вы не винтик, а сам Бог?.. Так сделайте больше и лучше!
Усё ж Вам ніяк не змаўчаць, таварышч.
АдказацьХаця б прытрымліваліся мімнімальнай лёгікі.
Калі асабіста Вам дапамагае Ваш сусед з суседняй кватэры - ці будзеце Вы яго ганьбіць за тое?!
Калі так - то Вы вельмі дзіўны чалавек.
Калі не - нашто пішаце то, чаго не думаеце?!
Пашкадуй свайго часу.
АдказацьНа такi манер то ты са сваiм цяляцi у хлеве абчайся.
Не дзеля таго мы падзялiлiся на лукашыстау и сьвядомых, каб вось так як сабакi адзiн другога аблайваць.
Калi хочаш чаго запытаць, гавары па-чалавечы.
Вельмі дзіўна.. Па першым і апошнім сказах відаць, што і гэбілы зь цягам часу могуць здолець беларускую. Усярэдзіне, канешне, звычайная трасянка, але ж вельмі цікава. Я амаль што ўразўіся.
АдказацьАле ж усё роўна вас проста адрозьніць.
Ты хочешь чтобы после этого
Адказаць//Таварышч капятан Ян, 1:38, 19.06, пажалуста, не накидывайце там вашыя удауки на нашава Сяргея Каваленку и не шантажыруйце этим Марека. Вы лучшэ вашыя удауки начынайце пацихоньку мылиць.
Рабочы дзень быстрэе прайдзёт.
(я нармальна пираважу на мялицэйски йязык?)//
бреда с тобой еще и на вы говорили?
Если и похож тут кто на "капитана" и "таварышча", то это ты.
Так настраивать людей против сайта и мовы может только провокатор.
Правакатар вінаваціць у правакатарстве...
АдказацьВельмі тыпова дзеля "сасута".
=======================================================
Жадаю посьпехаў.
Ты разговариваешь с каким капитаном и каким-то таварышам.
АдказацьОт них и жди ответа.
----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
Если есть вопросы ко мне, задай их мне.
Без своего, провоцирующего на ответную грубость, бреда.
А еще лучше займись настоящим делом - ведь в то время, что ты тратишь на меня, где-то настоящий таварыш капитан мучает в интернете такого же юного интернет бойца, как ты ))) Спеши на помощь
Удачи
А вам не кажется что этот Мигальский делает только то, чтобы засветиться покруче. То в хоккей с головой бросается, то вон Коваленко. А на выходе то пшик у него получается. Работает над своим рейтингом?
АдказацьОн просочился в евродепутаты (довольно денежное место кстати) от партии, которую потом предал и которую теперь поливает ...мом.
АдказацьЭта партия состоит из людей, для которых патриотизм не пустой звук, где таких как Коваленко людей - сотни.
Поэтому и странно выгдядят именно его телодвижение (бесполезные по-моему) по "защите" Коваленко.
Хреновато, что здесь никто в это не вникает.
Ды на разьвітаньне апошняя парада.
АдказацьТаварышч капітан Ян. Людзі шчырыя ані пад маскамі, ані за рознымі нікамі не хаваюцца.
Ды не з Вашым мякенькім цемечкам такія ЦІЖОЛЫЯ СЬПЕЦАПЕРАЦЫІ па зьмене ніка - нацальства можэт ніадобрыць.