Минобразования: Белорусскоязычные дневники опасны для школьников
12- 22.10.2009, 18:26
Чиновники запретили использовать белорусскоязычные дневники с национальной символикой, выпущенные Минской фабрикой цветной печати.
Чиновники запретили использовать белорусскоязычные дневники с национальной символикой, выпущенные Минской фабрикой цветной печати.
Слоў не хапае, каб каментаваць гэтую дурноту чыноўнікаў Мінадукацыі! Дзённікі небяспечныя для шкаляроў?! Во, даюць, прыдуркі!
АдказацьАй, дзетачкi вы мае даражэнькiя, чыноунiкi ад адукацыi, чэрцi вы кабiнетныя, калi ж вы ужо паразумнееце, што тое, што вы тварыце - гэта горш за любы крымiнал? Вы дарослыя сапрауды, цi не?.... Я к гэта можна такое казаць, што дзеннiкi "перагружаны нацыянальнай сiмволiкай"? Хiба яе бывае зашмат? I хто дау вам права вырашаць за людзей, на якой мове размауляць? Няма у вас такога права, i не павiнна быць. Я лiчу, што у школе не толькi дзеннiкi, але i амаль усе падручнiкi павiнны быць на беларусскай мове. Ну, хаця бы у большасцi. I хай вучнi i iх бацькi вырашаюць самi, па якiх падручнiках вучыцца, i у якiх дзеннiках адтрымлiваць добрыя адзнакi. Так павiнна быць.... а вы тутака казкi расказваеце пра картонныя вуглы да пра перагружаннасць нацыянальнай сiмволiкай...
Адказаць... i я уяуляю сабе абуренне сапраудных беларусау, чытаючых гэты артыкул. I ведаеце, мне неяк дажа сорамна за такiх гора-чыноунiкау. I дзе яны самi вучылiся? Цi чыталi яны у дзяцiнстве вершы Коласа, Купалы? Цi усмяхалiся з трапных слоу Крапiвы? Цi суперажывалi яны героям творау Вележа, Караткевiча ды iншых пiсьменнiкау? Цi яны нам на галовы з якога месяца звалiлiся? Я хоць i рускi (але як кажуць, бiць будуць не па пашпарту, а самi ведаеце па чым... :), а лiчу, што беларусская мова мае права i павiнна гучаць паусюду, - i у школах, i на вулiцах, i ва усiх установах, i найперш у мiнiстэрстве адукацыi.
А пакуль што сядайце, таварышч мiнiстар, вам двоечка...
что за бред?
АдказацьЗнаю лично Малашевича. Что он городит? МФЦП такое же как и БДП (Белорусский Дом Печати) предприятие нашего государственного сектора, и о какой монополизации может идти речь? Министерство Образования их что должно на своих принтерах черно белых да на ризографах печатать? МФЦП и есть монополист в этой области. Посмотрите кто еще кроме них печатает Беларуские дневники? да никто! Так что, Женя, обложались, так не стоит вину перекладывать на других. Делайте качественно, делайте дорого, делайте современно, а не лижите "опу Великому, пытаясь напихать как можно больше во всё что у вас выпускается флагов, гербов и т.п. требухи. Края закругляйте, бумагу посолиднее детям используйте, а не пыльный офсет, на который у каждого 10того ребенка аллергия.
дневник тот реальное позорище!
Адказацьза него стыдно
от корки до корки
герб реально неточен как и флаг (кстати ребенка озадачило:
ФЛАГ - и на том же форзаце ...сцяг перамогi...) хоть ошибки то и нет с точки зрения наркамовки, но глаз даже ребенку режет
А вот вам пример на сообразительность для родителей. Заполни пропуски:
дневник на 200_ / 201_ учебный год
Разве не зачетно ? Это понимаете такая задачка со *
А почему половина полей оформлена с Заглавной, другие просто ЗАГЛАВНЫМИ, а еще можно З А Г Л А В Н Ы М И
и местави применять выделение жирным
макет сверстан... уродливо гадко
И почему там нет точек в конце предложений? Места нехватило?
А перечень предметов (там где четвертные ставят)!
Матэматыка
Русский язык
Литература
Беларуская мова
Лiтаратура
Замежная мова
...
Кто допер половину написать на одном языке и половину на другом? Мы трасянке учим? Учим что предмет литература отличается от предмета Лiтаратура и обе отличаются от замежной.
Так что не возмущайтесть по факту текста статьи! Сперва возьмите тот дневник в руки.
Няўжо страх зрабіў цябе, міністр, вырадкам??? Ці гэта ад нараджэньня?
АдказацьА як уся Беларусь засерена чырвона-зялёнай сімволікай!
АдказацьНяўжо страх зрабіў цябе, міністр, вырадкам??? Ці гэта ад нараджэньня?
АдказацьDzyakui, "т, 19:25, 22.10". Nyama roznizi pamizh belarusami i ruskimi-belarusami, zi drugimi naziyanal'naszjami, yakiya prazhivayuz' u Belarusi. Use z'yavlyayuzza gramadzyanami getai dzyarzhavi. Ale zh pavazhac' zvichai i movu getai dzyarzhavi patrebna...
АдказацьZhive Belarus! - Yak dzyarzhava dlya usich sumlennich i dobrich lyudzei, yakiya yae nasyalyayuz'. Gan'ba tim, chto gadziz' i ne pavazhae toe mesza, dze yani zhivuz', i nyamayuz' da getaga mesca pavagi...
Наше Министерство образования давно уже заслужило, чтобы его в ПОЛНОМ сотставе отправить в ОТСТАВКУ! Обезумевшие чиновники, проводящие БЕЗНАКАЗАННО террор над системой образования: 12-летнее образование ввели-отменили, мозгов не имеют, учебники застойные, учителей довели до отчаяния, дневники им видишь ли не нравятся! Уйдите! Дайте ДЕТЯМ и ИСТИННЫМ педагогам СВОБОДУ!
Адказацьда эти чыновники совсем сдуру бесятся. чем дальше срок - тем больше всё маразма.
Адказацьпредлагаю провести срочную аттестацию всех товарисчей из пресловутого минобразования на профпригодность, а заодно и пройти полный медосмотр. потому что именно для них справедливо изречение - здоровых пациентов не бывает, бывают необследованные...
Минобразования опасно для школьников.
Адказацьхм.. оказывается, переизбыток гос. символики должен способствовать воспитанию патриотических чувств!.. а у меня он всегда только рвотные позывы вызывал..
Адказаць