3 траўня 2024, Пятніца, 8:14
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 27
+5 +
СNN, 9:16, 27.01

Об этом говорили уже пару дней назал. Сейчас активно ищут подтверждение этому. Подтверждения официально пока нет. Но если это так, то можно говорить о плохом сценарии, т.к. полностью меняет картину понимания данного явления. О пандемии пока не говорят.
Народ, на CNN все это уже было!

Адказаць
+12 +
Коронавирус, 9:16, 27.01

Я так и не понял, кто источник вируса?

Адказаць
+21 +
Следопыт, 9:24, 27.01

Дрянь которую на рынках продают.

Адказаць
+8 +
привкус, 10:17, 27.01

СЛЕДОПЫТ, 9:24, 27.01. Дрянь продают не только на рынках, но и в магазинах.

Адказаць
+6 +
Следопыт, 10:28, 27.01

В каких магазинах продают летучих мышкй??

Адказаць
0 +
Спец , 19:24, 27.01

Могут распылить какой нибудь новый вирус , а потом выделят деньги на его разработку. Пилят деньги по чёрному!

Адказаць
+28 +
Именно КТО!, 9:32, 27.01

Китайцы, которые готовы зажевать всё, что шевелится! Китайский паспорт имеют птичий грипп, атипичная пневмония... Фабрика эпидемий.

Адказаць
+13 +
89, 11:18, 27.01

Да, я думаю, проводили опыты и одно из животных зараженное сбежало. Какой-то китаец его съел и понеслось... Зря что-ли лабораторию вирусов в городе 2 года назад открывали???

Адказаць
0 +
Следопыт, 11:37, 27.01

Реально? Сбежало? Через водосточную трубу? Вы в своем уме?

Адказаць
+1 +
Марк, 13:29, 27.01

Это же летучая мышь, зачем бежать, есть ведь крылья!

Адказаць
+1 +
Следопыт, 13:44, 27.01

читаем внимательно исходного оратора:
> одно из животных зараженное ___сбежало___

Адказаць
+14 +
Адам, 10:28, 27.01

жаруць усялякую дрэнь, а потым людзей заражаюць. Сала трэба есці!

Адказаць
+4 +
Усталый доктор, 10:49, 27.01

Пакуль што эпiдэмiя на спад не iiдзе. За мiнушы дзень+856—захварэушых, +30—памерлых. Смяротнасць—па-ранейшаму, каля 3%, гэта не проста шмат, а ШМАТ. Вельмi дзiуна, што сярод гэтых захварэушых-памершых—нiводнага прадстаунiка другiх нацыянальнасцей, акрамя кiтайцау. Нi еурапеоiдау. Нi негроiдау. Вельмi дзiуна.

Адказаць
0 +
Следопыт, 11:38, 27.01

> Смяротнасць—па-ранейшаму, каля 3%, гэта не проста шмат, а ШМАТ.

Это ге шмат а просто смех. От sars смертность была 10%. Так что вы просто паникер

Адказаць
+2 +
Усталый доктор, 13:02, 27.01

Так, там было 10%.Па усяму свету, за увесь час. З адсутнасцю насцярожанасцi, вельmi запозненнай рэакцыяй, наумысным затрымлiваннем Кiтаем любых звестак аб хваробе. Зараз яны рэагуюць, лiчы,iмгненна, на барацьбу з эпiдэмiяй кiнуты мiльярды—а поспеху пакуль асаблiвага няма. Ну, вось лiчбы: учора у правiнцыi Хубэй было: 1052 захварэушых, 52 памерлых, 121— цяжкiх/у крытычным стане. Сення, тамака ж: 1426-хворых, 76-памерлых, 221—цяжкiх, 79-крытычных. Як Вам дынамiка? Як вы мяркуеце, што стане з гэтыми цяжкiмi/крытычнымi пры ужо маючымся недахопе апаратау ШВЛ, урачэй, усяго (ужо камандыраваныя урачы вязуць з сабой у Хубэй маскi, там—няма)?З новыми цяжкiмi/крытычнымi? Як Вы мяркуеце, калi такая сiтуацыя стварыцца, напрыклад, у Мiнску—якая будзе канчатковая смяротнасць? А калi у раене? Упэнены, што 3%? I, дарэчы, вось у Вашым асяроддзi 100 захварэла, тры—памерла, гэта, прауда, "нi аб чым", "смех дый годзе"?
Магчыма, я—панiкер. Кажуць, у 41-м такiя таксама былi. Кагосьци,яшчэ 23га стралялi

Адказаць
0 +
Следопыт, 13:19, 27.01

> Сення, тамака ж: 1426-хворых, 76-памерлых, 221—цяжкiх, 79-крытычных. Як Вам дынамiка?

MAINLAND CHINA Cases Deaths Notes
(including Wuhan) 1,423 76 221 serious, 69 critical

так что вы немножко соврали

Адказаць
+5 +
Усталый доктор, 13:52, 27.01

1. Мае даныя—трошеи з другога сайту, але я не бачу логiкi у Вашых словах: у мяне—1426, 76, 221, 79. У Вас:1423,76,221,69. Дык дзе хлусня? Што у мяне на 3 болей захварэушых, и на 10—у крытычным стане? А Вы не лiчыце, што Ваш сайт дае звесткi трошкi с запазненнем—на гадзiну-дзве, i за гэты час выявiлi трох новых хворых, а 10—ацяжэлi? Магла быць i простая памылка., i цi настолькi вялiкая ж?
2.Самае галоунае:як наконт дынамiкi развiцця эпiдэмiчнага працэсу? Дарэчы: 76 ад 1426—гэта ужо 5,3%, учора было:52 ад 1052—4,9%.

Адказаць
+2 +
Усталый доктор, 14:16, 27.01

P.S.Схадзiу на " свой" сайт—так, прауда Ваша, 1423 хворых и 69—крытычных. Верагодней за усе упершыню закралася памылка, пасля паправiлi. Але гэта не мяняе мой настрой—сiтуацыя, асаблiва у"кропцы Z", вельмi цяжкая, пакуль кiтайскiя калегi, гонар iм усiм, трымаюць пад адносным кантролем сiтуацыю—цi хопiць iм часу i сiл...
I яшчэ наконт смяротнасцi: пакуль усе сiлы урачэй кiнуты на эпiдэмiю—хтосьцi цiха канае ад iнфаркту цi ад незробленай аперацыi

Адказаць
+2 +
Следопыт, 15:11, 27.01

Ситауция обычная. Китацы справляются как положено. Такие карантины чтобы миллионные города блокировали вам и не снились. Молодцы.

Адказаць
+2 +
Усталый доктор, 16:18, 27.01

Так, сапрауды—малайцы. Я пра гэта i пiшу. I на самой справе я i не снiу, каб зрабiць такiя мерапремствы, каранцiны. Я с захапленнем гляджу на вопратку iх урачэй, на iх апараты, на пластыкавыя боксы, у якiх эвакуiруюць хворых з месц скаплення народу... I вось у мяне пытанне: чаму кiтайскi народ, пад кiраунiцтвам камунiстычнай партыi, ДАУ усе гэта сваiм урачам, а Вы, Следопыт, сумесна з усiм беларускiм народам, нам урачам Беларусi, усяго гэтага НЕ ДАЛI?, Пытанне гэта, дарэчы, я задаю i да сябе—пасколькi таксама лiчу сябе часткай народу...

Адказаць
+1 +
Следопыт, 12:17, 27.01

Минусаторам советую поменьше смореть рентв

Адказаць
+7 +
н@блюдатель, 15:11, 27.01

Т.е. Китайцы хохмы ради закрыли 15!!! городов, отменили все тур направления, фигачат больницу на 1000 койкомест за неделю, ограничили передвижение всего, несут колосальные убытки? Есть военная мудрость: недооценить противника - заведомый проигрыш. Вирус стремительно мутирует. Сидите и успокаивайте себя.
Но страшно не это, а то, что если вирус придёт к нам, то с нашими чинушами от минздрава вымрет куча народу, а нам будут в уши лить, что это ОРВИ и ничего страшного.

Адказаць
+3 +
Усталый доктор, 16:05, 27.01

Так, як нi сумна, гэта вельмi верагодна. Сення я задау пытанне: "Вось заутра прыйдзе чалавек i скажа:" Я тры днi як з Кiтая прыляцеу, лихаманка трасе, кашаль"— мне што рабiць?Трэба браць нейкiя аналiзы—якiя:кроу?мачу?мазок—адкуль, як, а галоунае—куды гэта напрауляць? Як сябе паводзiць з хворым:трэба працаваць як з асоба небязпечными iнфекцыямi (перапранацца у супрацьчумны касцюм i г.д, па нормах)—дык пра каронавiрус у Загадзе па АНI—нiчога няма. Альбо як? Пра лячэнне ужо i не кажу... На цяперашнi момант у нас няма НIВОДНАГА дакументу па склаушайся сiтуацыi менавiта з гэтай эпiдэмiяй. Напiшуць, пэуна, праз месяц. Затое!На працягу года прыходзiлi загады— аж два разы!—як правiльна маркiраваць швабры! У першы раз было: "для стен", а у другi раз: "для поверхностей выше пола".Вось кiтайцы, вiдаць, так хутка швабры не перамаркiравалi—у iх i палыхнула...

Адказаць
+8 +
н@блюдатель, 21:47, 27.01

Та ведь уже. Прилетела девчина с Китая, ей стало плохо: температура, недомогание. Пошла к врачам, сказала, что из Китая. Так что ей сказали? Иди отсюда, у тебя акклиматизация. Дальше больше. Она настояла, так её поместили в общую палату!!!! Ну вот что после этого думать? Боишься не вируса, а саму систему здравоохранения, которая сделает всё возможное для его распространения.

Адказаць
-6 +
НОНСЕНС-БАРДАК, 12:50, 27.01

МОДЕРАТОР, ПОЖАЛУЙСТА, ПОЧЕМУ НЕ ПРОХОДЯТ ЛАЙКИ и ДИЗЛАЙКИ! ????????????????

Адказаць
+6 +
Так и есть, 15:22, 27.01

Вирус создали военной лаборатории в Китае.

Адказаць
+5 +
Я, 19:35, 27.01

В России Беларуси и т. д.я думаю тоже есть вирус. Просто нам не говорят.посмотрите в более дальних странах обнаружили а у нас нет.теперь посмотрите в каких странах обнаружили-демократических!а у нас если обнаружат кто то получит по шапке- поэтому и скрывают.так во всех диктатурах.вспомните Чернобыль.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны