29 красавiка 2024, панядзелак, 21:26
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 10
+27 +
Vasily, 19:00, 23.11

CУМНА ГЭТА. КАЛГАСНІК ЗНІШЧАЕ ЎСЕ БЕЛАРУСКАЕ..МЯРЗОТНІК!

Адказаць
-3 +
Егор, 10:23, 24.11

Павел Кендысь. Мая Вам павага, спадар настауник.

Адказаць
+24 +
Ірына, 19:20, 23.11

Омеленецкая средняя школа является единственной белорусскоязычной средней школой Каменецкого района. Ее закрытие оцениваем как позор нашей системе образования, так как еще в начале 20-го века 90% школ Каменетчины были белорусскоязычными. Что произошло? Что происходит?» — спрашивает в петиции наш сельский учитель.
-----------
Гэта пытанне трэба задаць нашаму шмат разоў самавыбранаму, які сваёй палітыкай давёў краіну і яе мову да такога стану! А нам -- усім астатнім -- сорам і ганьба, што дазволілі гэта зрабіць!

Адказаць
+13 +
pullvaa, 19:39, 23.11

Автор, на карту посмотри! Каменецкий район, скорее, самый западный.

Адказаць
+19 +
Вітаўт, 20:09, 23.11

Калгасьнік сам гаворыць на маскоўскай мове, беларускай ня ведае й гэта ён лічыцца прэзыдзнт Беларусі. Сорам каб кіраўнік краіны ня ведаў беларускай мовы, але тут яшчэ горш, ён зьнішчае беларускую мову па цэнай краіне. Таму вельмі прыенна што ёсьць лудзі акія змагаюцца за беларуска-моўные школы, за беларускую мову. Пасьля Лукашэнкі, гэтая варожая палітыка супраць беларускай мовы зьменіцца.

Адказаць
+16 +
ghk, 20:23, 23.11

Вышейшыя навучальныя установы павінны навучаць на роднай мове. Ўвесь сакрэт.

Адказаць
+13 +
Гера, 22:47, 23.11

Нет заявлений от родителей для обучения на беларуском языке, в Гродно надо вторую польскую школу открывать, а беларуских нет ни одной.Скоро польский язык будет региональным.

Адказаць
-5 +
бабуля, 23:47, 23.11

Мала адукаваны дыктатар за 25 гадоу ледзь здолеу з трасянкi перайцi на расейскую мову, ды яшчэ i з ня рэдкiмi памылкамi. Што Вы хочаце з яго, вучыуся на сцiхах Васiля Быкава. Мазаiчны псiхапат знiшчае усё беларускае, але скора прыдзе гэтаму канец. Жыве свабодная Еурапейская беларусь!!!

Адказаць
-10 +
тутэйший россиянин, 3:28, 24.11

Не переживайте! Стабильно 70% и выше населения Беларуси своей родной считают беларускую мову! Оккупационный режим с колхозником во главе не вечен. Он рухнет и Беларусь станет беларускай как феникс из пепла.

Адказаць
-1 +
10 клас Витебск, 10:31, 24.11

Молодой и мужчина... А так в школе одни же училки...

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны