27 июля 2024, суббота, 4:01
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 26
+56 +
Украина, 15:38, 11.06

>проблема, которую должна решать Украина

У нас есть огромный список куда болеее приоритетных задач. Становитесь в очередь. Лет через 15 вас обслужат.

Ответить
+58 +
Анягож , 16:17, 11.06

Ну то хоць падсабiце трошкi.
Галоунае, не падавайце яму рукi, як гэта вы рабiлi пасля 2020 года.

Ответить
+56 +
Укроп, 16:29, 11.06

После 2020 Украина НЕ признала выборы в Беларуси

Ответить
-19 +
Анягож, 19:47, 11.06

Але ж i не падтрымала людзей, якiя выходзiлi на пратэсты. I падтрымлiвала рэжым, працягваючы з iм эканамiчныя адносiны.
...реал-политик, как сказал однажды пан Арестович. Ан

Ответить
+1 +
Талаш, 21:08, 11.06

Пусть только дернется!
Буде стребок хомяка!

Ответить
-22 +
Я, 19:58, 11.06

Но битум по демпиноговым ценам у непризанногого брала так, что наторговада аж на 3 млрд. положительного сальдо.

Ответить
-1 +
Беларусь з Вызны, 20:35, 11.06

Прызнаць можа і не прызнала. Але і не дапамагла беларусам. Мы на той час дакладна пра гэта не чулі. А вось што Ўкраіна не звяртаючы на гэта ўвагі актыўна купляла ў Беларусі бензіны і саляру, вырабленую з расейскай нафты. Прычым па высакаактанавым бензінам ці ні траціну ўсяго, што вырабляў Мозыр. Ну, а ўжо потым маскалі з тэрыторыі Беларусі і апынуліся і пад Кіевам, і ў Бучы…

Ответить
-23 +
Беларус, 19:59, 11.06

Нам не нужно , чтобы вы решали. Беларусы и сами могут решить, поддержите только немного , так как беларусы вас поддерживали всегда и прекратите договорнякис хунтой.

Ответить
+10 +
Якуб, 22:07, 11.06

Не падыхае падаль і вар'ят лукашенко, як і вар'ят шеломов-путин

Ответить
+47 +
ой-ли, 15:52, 11.06

Нельзя за хищного ястреба принимать полоумного хомяка, толку от этого ноль.

Ответить
+22 +
Зоолог, 20:00, 11.06

Это даже не хомяк. Так,...... таракан задрипанный.

Ответить
+67 +
Укроп, 15:53, 11.06

Проблема - да. Но "решать" её должен народ Беларуси. Как мы Украинцы с нашей русской подстилкой Януковичем. Никто кроме вас САМИХ.

Ответить
-8 +
БЧБ, 16:04, 11.06

да тут Ябатек 0%

Ответить
+70 +
без пафоса, 16:31, 11.06

Если бы не помощь Запада ссср войну проиграл бы, так сказал еще сталин. Беларусь сама, без помощи извне, проблему с лукавым не решит: кремль в любое время придет на помощь режиму. Освобождение Беларуси возможно через поражение РФ в войне с Украиной и по-другому никак. Посмотрите как сплелись в одно целое эти два диктаторских режима и подыхать они будут почти одновременно, как сиамские близнецы.

Ответить
+53 +
Kazimierz, 16:31, 11.06

"Никто кроме вас САМИХ."
==
Все на перший погляд так, але мова у артикулі йде про те, що і для самої України зміна системи влади у Білорусі має неабияке значення. Це у життєвих інтересах безпеки самої України. Тому природньо, що навіть виходячі з сутто власних інтересів Україна життєво зацікавлена в участі у будь який формі або сприянню зміни ворожничого до неї режиму Лукашенко на єуропейский демократичний лад у Білорусі.
Сенс статті у тому, щоб не кожен сам по собі, а РАЗОМ білоруси та Україна об'єднали свої зусилля для цього.
Білоруси добровольці вже це роблять.
Нормальним білорусам та українцям цього тлумачити навіть зайве. Вони все добре розуміють.
А ось пропаганда розбрату, та перетягування ковдри один на одного - то є робота московитів.

Ответить
+13 +
123, 22:48, 11.06

100% згодны. Без дэакупаванай Беларусі не будзе бяспекі ва ўсім рэгіёне. І так, толькі разам можна паваліць таго монстра. Таму прапаганда і працуе.

Ответить
-19 +
Жаўнер, 19:52, 11.06

Януковіч і Лукашэнка па сваіх чалавечых якасьцях і па вопыту жыцьцёваму і вопыту кіраваньня дзяржаваю вельмі.моцна адрозніваюцца. Гэта трэба цьвяроза прызнаць. Януковіч у параўнаньні с Лукашэнкам - відавочна, слабак. Таму вельмі сумнеўна, што, калі б украінцам "пашанцавала" на Лукашэнку, то ад яго ўдалося б пазбавіцца, як ад Януковіча.
Украінскі народ рашыў сваю задачу. Пахвальна! Але гэта не нагода лічыць сябе разумней за беларусаў, якім дасталася цяжэйшая задача. І чым хутчэй яна будзе вырашаная, тым лепш будзе і нам, і вам. А іншая пазіцыя - "рашайце самі" - эгаістычная і шкодная. Калісьці літвіны дапамаглі русінамі пры Сініх водах адбіць напад турак. А маглі-б і адказаць: "Самі адбівайцеся". Але ж вораг быў агульны, як і цяпер.

Ответить
+34 +
Человек, 20:03, 11.06

"Януковіч і Лукашэнка па сваіх чалавечых якасьцях".....
Вы это о чем??? Какие такие человеческие качества , особенно у этой сипатой твари???Там от человека лишь подобие.

Ответить
-1 +
Жаўгер, 21:45, 11.06

Калі не зразумела пра што, тады, спадзяюся, будзе зразумелая метафара: шкоднага казла (Януковіча) прагнаць значна лягчэй, чым шкоднага мядзьведзя (Лукашэнку).

Ответить
+12 +
Оригинально, 22:51, 11.06

А Вы я так понимаю геополитик и лично знакомы с режимом Лукашенко и были знакомы с Языками?Как можна судить о том чего не знаешь?Вы сначала кроме анализа систем,хоть попробуйте убрать эту систему начните з элементарного забастовок,если уж не выходит более радикально,что мешает просто не выйти на работу,это ведь не под пули идти.
И к стати у Синих Вод не было никаких турок ,там были татары.Да и закончилась эта битва для Киевского, Переяславского и Черниговского княжества печально эти княжества после битвы потеряли независимость,что же за помощь такая от ВкЛ ,помощь в потери независимости?

Ответить
+1 +
Жаўнер, 11:15, 12.06

Дзякуй за "каштоўныя" парады беларусам. Адразу адчуваецца глыбіня "дасьведчанасьці" аб палітыка-эканамічным становішчы Беларусі. Прызнайцеся, Вы эксперт-геапалітык? А што да гісторыі - так, памыліўся: татар назваў туркамі. Але спадар, відаць, не зразумеў, сэнс гэтага гістарычнага прыкладу, ці не захацеў зразумець. Беларусам патрэбна вайсковая дапамога ў вызваленьні Беларусі ад акупацыйнай адміністрацыі, а ўладу чужую на нацыянальную мы самі памяняем.

Ответить
-22 +
333, 20:29, 11.06

Может и с раша-нашествием Украина должна САМА справляться? Ну вот зачем ей оружие? (риторический вопрос)

Помощь нормальным беларусам - фундамент дальнейших нормальных отношений. Не хотят нормальные беларусы с голыми руками оставаться.

Ответить
+53 +
Estate, 16:59, 11.06

Лука добра ведае што ягоная вайна ва Ўкраіне будзе адзначаць канец ягонага ўласнага злачыннага рэжыму.
Лука не мае легітымнасці.
Беларускі народ яго ненавідзіць ўсёй душою і сэрцам.
Зброя ў руках народу абавязкова пачне страляць па маскавітам і лукашыстам, а самаго лукавага чакае шыбініца.

Жадаю палку Каліноўскага стаць дывізіяй, сапраўдным Корпусам, перарасці ў войска вольнай Беларусі.

Ответить
+34 +
Wow, 20:51, 11.06

Смерць лукаваму вырадку лукашэнку.

Слава Украіне &
Жыве вольная Беларусь!

Ответить
+4 +
Шабашил в рашке, 23:06, 11.06

Я бы назвал нынешнюю ситуацию в РБ определением "вызревающий гнойник" . И точно когда-то он же прорвется, ибо так вечно не может продолжаться.... Но, как видно, не при моей жизни это случится, ибо я не намерен спокойно дряхлеть в одиночестве...

Ответить
0 +
вася, 3:03, 12.06

если у организма нет иммунитета, гнойник не прорвётся а пойдёт внутрь убивая организм.

Ответить