29 апреля 2024, понедельник, 15:57
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 10
+8 +
Fire, 18:27, 26.12

Дзякуй.

Ответить
+9 +
РБ, 19:02, 26.12

Ради чистоты истории надо бы упомянуть что решение напасть пришло сразу же после выбора коленей ( это уже традиция) Богданом их героем Хмельницким с Запорожской бандой казаков перед руССким царем А.М….на Переяславской раде. Думали общей бандой одолеют. Хотя сейчас не время вспоминать конечно старые некрасивые поступки….хотя когда называют беларусов кацапскими подстилками можно и напомнить ху из ху.

Ответить
+20 +
BDFY, 20:48, 26.12

РБ, 19:02, 26.12
хотя когда называют беларусов кацапскими подстилками можно и напомнить ху из ху.
==
Можно и нужно !
А Хмельницкий есть душегуб и кровопийца, столько крови пролил на землях ВКЛ..... Поэтому в Беларуси не должны быть улицы с его именем.

Это его усилиями в 1654 году произошло объединение Украины с Россией. Удивляюсь, почему Украина до сих пор не дала оценку его действиям. И пусть не говорят, что ни у одной из сторон нет подписанного договора.

На Переяславской раде состоялась присяга Хмельницкого на верность Алексею Михайловичу.

Ответить
+3 +
Літвін, 19:03, 26.12

Зноу́ не беларус а Літвін перамог
Куды ідзе Літва у́ пагоню за што ідзе Літва за волю

Ответить
+6 +
Літвін, 19:16, 26.12

Прабачце Але сапрау́дная назва Літва Літвіны паказвае што мы частка Еу́ропы а маскоу́ская назва беларусь паказвае што мы частка масквы!кожны можа меркаваць па рознаму Але чаму на маскоу́скіх сайтах на Літвінства брэшуць кажуць што Літвінства супраць "маскоу́скага міру"бо баяцца што мы вернем родную назву Літва Літвіны ды сваю гісторыю потым Смаленск да хаты! прабачце Але як кажуць што забярыце у́ народа гісторыю праз пакаленне ён ператворыцца у́ натоу́п а яшчэ праз пакаленне у́ лёгка кіраваны статак ну не магу я прыняць маскоу́скую назву беларусь

Ответить
+3 +
РБ, 19:49, 26.12

З усім згодзен...акрамя Смаленска. У іх ужо менталітэт з стагоддзямі змяніўся. Не варта у сваю хату цягнуць агонь.Няхай жывуць I будуюць што Iм падабаецца.ХопIць нам сваix ватаноу яшчэ.

Ответить
+1 +
Літвін, 20:19, 26.12

Пан
Зразумела што пасля сыходу лукашэнкі пасля таго як мы пойдзем да Еу́ропы дзе павінны быць
Маскоу́цы палезуць на нас вайной як на Кіеу́ Але для мяне Русь гэта цяперашняя Украіна
Маскоу́цы скралі назву толькі пры пятру першаму яны сталі расейскай імперыяй наколькі я памятаю атак зау́сёды былі мокшы татарыя масковія!з імі не дамовішся гэта такая парода цяпер ім Кіяу́ наваляе Але толькі Яны атойдуць зноу́ палезуць вайной а нам Смаленск патрэбны Каб бліжэй па маскве маглі біць

Ответить
+6 +
Drawasek, 19:39, 26.12

Трэба будзе абавязкова ў Менску, пераіменаваць вуліцу Адоеўскага на Януша Радзівіла, а праспект Пушкіна- на Канстанціна Астрожскага. бо ад гэтых расейцаў нічога путнага беларусь не бачыла. Толькі абразы ды забойства.

Ответить
+3 +
Петро, 20:19, 26.12

Не треба називати московита Одоєвського —русским. Він московит. 1721р —перейменували московію. Московитський князь. Не вводьте людей в оману.

Ответить