27 июля 2024, суббота, 3:44
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 19
+9 +
про, 10:35, 3.10

видеть в макее демократа ,!! кізім - перехрістісь !!!

Ответить
+14 +
Кузя. , 10:41, 3.10

Не слушайте этого врага. Знал Кизим, что будет. Спал, когда войска России напали с территории Беларуси на Украину. Про протесты не знал. Короче все было гуд в Беларуси.

Ответить
0 +
Х, 12:09, 3.10

Спали во время нападения? не будут спать теперь до конца дней своих.

Ответить
+13 +
Tchaikovsky, 10:41, 3.10

Лукашэнка безродный саўковы манкурт, халуй Крамля, здраднік Беларусі і трус. У яго не хапіла смеласці супрацьстаяць расейскай агрэсіі, не хапіла мужнасці даць зброю беларускаму народу. Больш таго як гаўляйтар Масковіі Лукашэнка знішчаў беларускіх рэйкавых партызан.
Як гаўляйтар знішчае ўсё беларускае ў Беларусі ад беларускай мовы, класікі і культуры.
Як халуй і гаўляйтар масковіі Лукашэнка адпраўляе за краты беларусаў за украінскую песню, украінскі сцяг, украінскі герб.
Як халуй і гаўляйтар масковіі Лукашэнка на ўсе пасады ў сілавы сектар прызначае па большасці этнічных маскавітаў.
Як халуй і гаўляйтар вядзе антыукраінскую прапаганду на сваіх мэдыа ненавісці да ўсяго чалавецтва.
А да вайны з Украінай, як і з іншымі суседзямі гэта саўковая пачвара рыхтавалася і ведала што вайна пачнецца. Толькі лука разлічваў што вайна працягнецца за 2-3 дні і Масковія захопіць ўсю Украіну разам з Малдовай.

Ответить
+10 +
Дулин, 12:33, 3.10

“Толькі лука разлічваў што вайна працягнецца за 2-3 дні і Масковія захопіць ўсю Украіну разам з Малдовай.”
Поэтому зассал, и решил, что особо выбора у него нет: надо ложиться, чтоб - раз уж и не он один там будет - занять первое место в гареме! А оно во как оказалось, Михалыч! ;-) Гарема не будет - зря ты штаны спустил: теперь, по ходу, получается, что сделали тебя по глупому! А ведь это пока только начало! “И вот стоишь ты, Михалыч, в красных труселях…” :)))

Ответить
+13 +
E cycling, 11:04, 3.10

Лука рыхтаваўся да вайны і Масковія даводзіла да яго што вайна не пазбежна толькі лука разлічваў што гэта вайна працягнеца 2-3 дні.
Факты.
1. Восень 2021 Лука падпісаў з Масковіяй адзіную вайсковую дактрыну. Пуйло сімвалічна знаходзіўся ў Крыму, мол між ім і гаўляйтарам Украіны не існуе.
2. Восень 2021 на сустрэчу лукі з пуціным ў першыню быў выкліканы Лапо, таглашні кіраўнік памежнага камітэту гаўляйтара. Відавочна для атрымання таемнага загаду па мяжы.
3. Снежань 2021 пачынаюцца так званыя вучэнні ў Беларусь у першыню з 1992 сцягваеца вялізарная арда Масковіі з парушэннем ўсіх міжнародных дамоў з суседзямі аб колькасці войскаў пры вучэннях.
4. Снежань 2021. На сходзе ябацяк Лукашэнка больш за 20 разоў агучыў слова "вайна" чым напалохаў нават ябацяк.
5. Люты 2022. Лукашэнка ў інтэрвью Салаўёву распавеу што хутка да ягоных з пуціным "саюзаў" далучацца краіны СНД і суседзі, а вайна з Украінай працягнецца 2-3 дні.
6. Люты 2022. За тыдзень да агрэсіі Лука з Лунінца гаўкае ў бок Украіны.

Ответить
+10 +
E CYCLING, 11:28, 3.10

7. Гаўкаць з Лунінца ў бок Украіны лука пачаў пасля чарговага разу як злятаў палізаць боты пуціна.
8. За дзень-два да агрэсіі ў Менск наведваецца Шойгу і лукашысты стоячы пад казырок дакладваюць пра спектакль са "збітым дронам" які аказаўся пастаноўкаю.
9. За тыдзень да агрэсіі у лукашыстаў на каналах ненавісці пачынаецца ліца шмат лайна ў бок Украіны.
10. За некалькі гадзін да агрэсіі вайсковыя часткі гаўляйтара падняты па трывозе і ім выданы баявыя кулі. Тыя хто служыў у 2022 расказвалі потым як гэта адбывалася.
11. З пачаткам паўнавартаснай агрэсіі лука распавядае фэйк што нібыта Украіна хацела напасць. У інтэрнеце захаваліся фота дзе ён стаіць ля карты на якой намаляваны шляхі напрамкаў наступу маскавітаў ва Ўкраіне, адзін з іх накіраваны на Малдову. Карта генштаба гаўляйтара на ёй Малдова напісана як "Молдова", а не "Молдавия" як пішуць маскавіты на сваіх картах.
12. З першага дня агрэсіі лука ў Беларусі выконвае ролю гаўляйтара Масковіі.

Ответить
+1 +
Ильич, 11:34, 3.10

Да не надо никакой конспирологии.
Тупо зажать яйки в тисках и распросить. Будете вы еще 30 лет вокруг да около бегать и предположения строить. - Ай, какой он плохой! Где там ваш снайпер? Тут у меня забесплатно надо 30 двойников убрать и потом за наводку спасибо еще сказать.

Ответить
+9 +
Стары i нягеглы., 11:08, 3.10

Дипломат также признался, что до сих пор не понимает, зачем Беларусь стала соагрессором.
******************************************************************
Таки, а шшо тут нипанятнага?
Нет ума, - щитай, калека!

Ответить
+10 +
Tchaikovsky, 11:42, 3.10

Гаўляйтар не толькі даў тэрыторыю Беларусі для агрэсіі, гаўляйтар жадаў асабіста паўдзельнічаць у агрэссі але да яго давялі што беларускае войска адмовіцца выконваць гэты ягоны злачынны загад і хучэй за ўсё выйдзе з пад ягонага кантролю перадзе на бок ЗСУ.
У першы тыдзень агрэсіі па ўсіх вайсковых частках гаўляйтара накіраваліся асабісты з КДБ і ФСБ Масковіі якія праводзілі прапаганду і беседы з вайскоўцамі. Яны асабіста пабачылі што ні беларускія салдаты, ні афіцэры сярэдняга і малодшага звяна з беларусаў у пераважнай большасці не жадаюць прымаць удзел у агрэсіі Масковіі супраць Украіны. Больш таго вайны не жадала і беларускае грамадства, а войска, частка гэтага грамадства. Партызанскі рух на чыгунцы пачаўся з нізу. Яго пачалі простыя людзі. Кінь запалак і краіна палыхне.
Гаўляйтар спужаўся што ягонае войска перабьюць ва Украіне і ён застанецца сам насам з беларускім народам які яго ненавідзіць і гатовы парваць на кавалкі.
Страх быць знішчаным не дае гаўлятару пакою і сення.

Ответить
+8 +
Дулин, 12:36, 3.10

Вот только не надо бравых фантазий насчет того, что белор. войско взбунтуется! Это болото ничем нельзя сдвинуть с места - как ни печально! Все, что они умеют хорошо делать - это жрать, спать и себе на радость парады проводить!

Ответить
+2 +
так да не так, 13:04, 3.10

Не путайте полковников и генералов с младшими офицерами, которым терять нечего и есть возможность быстро оказаться в дамках приняв сторону народа.

Ответить
+7 +
TV, 13:14, 3.10

Так. Але здохнуць яны не хочуць.

Ответить
+8 +
Тутэйшы, 11:45, 3.10

"Мутны" гэты пасол. Нічога канкрэтнага. Пра полк Каліноўскага - таксама ніякай канкрэтыкі. То яны ваююць за Украіну, то знішчаюць зло. Якая перспектыва надалей - не зразумела. Стварыць полк "Пагоня" забаранілі, альбо не падтрымалі. Беларускіх валанцёраў напачатку вайны спрабавалі выгнаць з Украіны. Такое ўражанне, што ёсць нейкія "закулісныя" дамоўленасці.

Ответить
+6 +
Крыло, 12:48, 3.10

Поляков, массово воевавших за Англию в том числе в дивизионе 303 (воздушные бои над Лондоном и т.д.) даже на парад в честь окончания войны потом не пригласили - всё потому, чтобы не мозолить глаза союзнику Сталину! Хотя на параде были чуть ли не “индейцы”, которые к войне и “рядом не стояли”! Вот так вот устроен мир!

Ответить
+8 +
Malhreta, 11:54, 3.10

"зачем Беларусь стала соагрессором"
------------
А затем, что в 2020 надо было поддержать народ, вышедший на протесты, а не продолжать крутить схематозы с нелегитимным.

Ответить
+4 +
Черный рыцарь, 12:09, 3.10

А многие отводили глаза, просто молчали.
———————————

Подонки, блин, трусливые!!!

Ответить
+14 +
Oleg S., 12:26, 3.10

Справжнім послом України в РБ був Роман Безсмертний, а Кизим звичайний прикоритник.

Ответить
+8 +
Recycling, 13:38, 3.10

Ныне лука как холоп, холуй, манкурт, гауляйтер кругом рассказывает, что мол независимых стран нет, что во всем мире все такие же опущенцы как он.
Нет лука холоп. Нигде в мире нет никого кто так как ты лижущий московские сапоги и уничтожаюший все национальное в государстве. Как ты манкурт безродный никого нигде нет. Даже в условном Туркменистане, Таджикистане, Казахстане, Азербайджане каждый президент, любит свою национальную культуру, свои национальные символы, мову своего народа, свою латинку и не позволяет московитам хозяйничать на его земле, земле его народа. Ни в одной стане мира в кабинетах силовиков не висят власовские тряпки, а только у твоих таких же как ты холопов, холуев, манкуртов, предателей Беларуси, да всяких там ЛДНР, холопов и гауляйтеров твоего уровня.
Будь ты проклят, холоп, холуй, манкурт, гауляйтер, предатель и международный преступник Лукашенко!!! Будь ты проклят!!!

Ответить