28 марта 2024, четверг, 11:45
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 5
+27 +
Историк, 7:51, 28.06

Уроки Польши нужные , полезные, есть с кого брать пример.
Даже придумывать ничего нового не нужно. Необходимо осознание происходящего и воля к победе.
Да, и спасибо Западу за помощь, как могут так и помогают (нечего их критиковать, там путиноидов тоже полно).
Жыве Беларусь !

Ответить
+26 +
Жыве !, 8:40, 28.06

Как ни крути, а без забостовки не обойтись, будут ли они экономического характера (отсутствие денег) или политического направления (Волю Беларуси !) ....но они будут.
Процесс къебенизации фашистского упыря пошёл, никто уже это движение не остановит. Напор и терпение.
И всё будет БЕЛАРУСЬ !

Ответить
+17 +
пенсионерка, 9:14, 28.06

Очень нужная , в плане анализа происходящего , статья.
Согласна, в ЕДИНСТВЕ наша сила.
Наша диктатура не жизнеспособна, это очевидно, но руки опускать нельзя. От психа можно ещё много подлостей ожидать, жизнь подтвердила.
Жыве Беларусь !

Ответить
+1 +
СОЖ, 21:09, 28.06

Думаю, что в странах, где государство все еще контролирует (прямо или косвенно) огромную часть экономики, забастовка может быть очень эффективным способом протеста.
---------------------------
Наша Краіна ў параўнаньні з Польшчай - невялікая, як па плошчы, так і па лічбе жыхароў, а ўся, так званая "эканоміка" знаходзіцца ў рукох аднэй разумова непоўнавартай асобы - "Саши Лукашенко-Фенцика", які ні дзеліць ні з' кім "Свою ВласЦь"!
З тога й трэба й сыходзіць -
досыць спыніць працу РАЗАМ на тым-жа МАЗе, МЗКТ, полацкім Нафтане, Гродноазот, Бел.Калій ды інш. гэтаму рэжыму - канец - ў Сашы ня хопіць карнікаў (бандытаў, пераапранутых у міліц. форму) для ўдушэньня Агульнага СТРАЙКУ!

Ня ведаю, як наконт - "нахождения рабочих на заводах во время забастовки", бо Саша лічыць ўсе заводы "своей собственностью" і будзе іх "заШЧЫШЧАЦь с Аружыем в руках" - можа праліцца кроў, а от калі "рабочие заводов" на час Страйку ўсе пахаваюцца, каб іх не знайшлі бандыты ("милиция") - гэта будзе Сашын Канец!..

Ответить
0 +
СОЖ, 22:30, 29.06

Дапоўню думку...

1. Перад Агульнай СТАЧКАЙ (СТРАЙКАМ) - варта, каб між Стачкомамі заводаў, прадпрыемстваў прайшла ўзгоджанасьць ("согласование").
Зразумела - тэлефоны праслухоўваюцца "КГБ" - значыць лепей скарыстаць ні тэлефон, а - "Электронную Пошту".
2. Нават для тыдневае ("недельной") СТАЧКІ спатрэбіцца запас прадуктаў.
3. Самае галоўнае.
Ніхто, пад час СТАЧКІ, не павінны знаць месца Вашага Знаходжаньня - ні знаёмыя, ні дваюродныя, ні тым больш - родныя (жонка, дзеці)!
Абараніце ж Вашых родных ад непатрэбнай інфармацыі!..

Толькі праз Агульны СТРАЙК - САМІМ спыніць жыўленьне Феадальнага,
"Окупационно-Чекистско-Фашистского Режима Лукашенко-Фенциков"!

Напомню - 26.06.1994 г. Параноік і Садыст Саша Сіпаты супрацьпраўна (нават бяз пашпарту...) ўлез у Дзярж.Уладу - "был... избран... пересидентом"...
З 26.06.21 - пайшоў 28-мы год "ВласЦи" Сашы Сіпатага...

Ответить