27 апреля 2024, суббота, 7:24
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 9
+7 +
можете обижаться, 10:17, 15.07

Как показала вся последующая история, наши предки воевали не с тем врагом.

Ответить
+8 +
Из России, 10:58, 15.07

Грюнвальдская битва остановила экспансию Ордена на Восток, за это мы все должны сказать "спасибо" Победителям в этой битве.

Ответить
+8 +
гораздо хуже, 12:29, 15.07

А экспансия вашей орды на запад в нашу страну чем для нас лучше?

Ответить
+9 +
сож, 10:44, 15.07

"Рус(с)кие полки"..
"Коммунисты" мелі на ўвазе Смаленскія, Бранскія аддзелы... У 1918-м - землі Смаленскія, Бранскія разам з' местамі адыйшлі РФ...

Смаленск і Бранск з паветамі, як і Вільня з' Віленскім паветам, як і Беласток з Беластоцкім паветам належалі Літве, ВКЛ, Рэчы Паспалітай!
Улус Маскавіскі наўмысна з'нішчаў Літву ("Бела-русь") моцную тарчу ("щит") паміж Эўрорпай і Улусам Маскавіскім, які ўвабраўшы землі Малай і Белай Ордаў (Татарстан і Башкартысіан), плоцячы даніну Залатой О'рдзе (Крым) толькі па сканчэн'ні Крымска-Турэцкай вайны, стаўся "Московским Государством", а па-факту - О'рдай Маскавіскай.

Ответить
+4 +
сож, 10:47, 15.07

"На картах XVI-XVII века на месте России мы видим Московию или княжество (Великое княжество) Московское, но нигде нет ни России, ни Московского, ни тем более Русского царства. Объяснение очень простое. С 1257г.года Московия была вассалом Золотоордынского Хана. После распада Золотой Орды Великие князья Московские присягнули на верность Крымскому Хану и стали его вассалами (1474- 1700 гг. Московия Крымско-Татарская). Вплоть до 1700г. Московия платила дань Крымскому Хану, который в свою очередь (с 1478г.) был вассалом Османской Империи. Только в 1700г., в результате победоносной русско-турецкой войны, Россия обрела свою независимость.
Согласно Константинопольскому мирному договору 1700г., заключенного между Россией и Турцией, Россия освобождалась от уплаты ежегодной дани крымскому хану. Кроме того ей предоставлялось право на дипломатическое представительство в Константинополе на равных основаниях с другими державами."
В.Матвіенко

Ответить
+1 +
Domodedovo, 11:34, 15.07

В терминале вылета внутренними рейсами в Домодедово пару лет назад висела огромная карта Великой Татарии.
Сейчас рейсы Белавиа грузят через другой терминал.
Кто в курсе - ещё есть там эта карта?))))

Ответить
+18 +
Хлопцы Балахоўцы, 10:47, 15.07

Гонар і Слава мужным продкам! Жыве Літва-Беларусь!

Ответить
+18 +
Даймонд , 11:01, 15.07

Вот именно на примерах таких битв и должны формироваться наши национальные офицерские кадры, а не на "подвигах" душегуба Суворова.
Жаль, что многие теперешние "военные " не достойны даже и мизинца наших славных предков...

Ответить
+6 +
Баварский трутень, 12:00, 15.07

Віншую ўсіх з 609-й гадавінай перамогі войскаў ВКЛ і Польшчы ў Грундвальскай бітве!!! І сапраўды трэба выхоўваць нашых будучых ваяроў на прыкладах нацыянальнай ваяўнічай гісторыі!!! Перамогі Канстанціна Астрожскага, перамога ў Грундвальскай бітве, мужнасць беларускіх памежнікаў падчас Вялікай Айчыннай вайны і г.д. Толькі тады мы будзем мець сапраўдных грамадзян і патрыётаў сваёй Айчыны, а не хлуслівых здраднікаў у афіцэрскай форме, якія толькі чакаюць выдатнага моманту каб парушыць урачыстую клятву падчас прысягі і перайсці на бок расейцаў, бо там болей ім будуць плаціць! А чаму так атрымалася? А таму што мы 25 гадоў (не без дапамогі Лукашэнкі, які прагнуў служыць Крамлю) выхоўвалі беларускіх гэтак званых афіцэраў ідэалізуючы расейскую ваяўнічую гічсторыю і вось чым гэта абярнулася! Беларускуія гэтак званыя афіцэры гатовыя служыць Расеі бо там больш плоцяць (па выніках закрытай апытанкі). Лукашэнка зрабіў шмат для таго каб беларусы забыліся на сваю гісторыю.

Ответить