19 апреля 2024, пятница, 19:45
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 17
+19 +
KU, 12:34, 28.11

Позволили лукадрыщу украсть у нас лучшее будущее, столько времени потеряли да и сейчас люди спят...

Ответить
-2 +
мерзалюк лукашэнец, 19:01, 28.11

Цяпер ''Пагоня'' будзе на рынгтоне.

Ответить
+19 +
., 12:38, 28.11

Супер, песня к ролику очень подходит!

Ответить
+24 +
ссс, 12:56, 28.11

Господа , а это уже атрибуты государства Беларусь.Теперь есть герб, Гимн,Мы

Ответить
+14 +
Алесь, 13:24, 28.11

Вялікі дзякуй аўтарам праекту за іх працу, атрымалася вельмі цудоўна! Цяпер кожнаму зразумела, што Жыве Беларусь!

Ответить
0 +
ff, 13:26, 28.11

Необходим ещё теневой кабинет

Ответить
+21 +
Люблю Беларусь, 13:19, 28.11

Да, да! Это гимн для нашей страны! Торжественно, мощно, пронизывающе! Спасибо всем, кто работал.

Ответить
+12 +
Кастусь Марло, 13:19, 28.11

Superb! І я плачу. Я не саромлюся. Мужчыны часам таксама плачуць. Не падумайце я не раскіс. Па-ранейшаму мой кулак - гэта КУЛАК!

Ответить
+15 +
root, 13:45, 28.11

Да, слёзы наворачиваются от самого ролика.. Море флагов....МОРЕ!

Ответить
+8 +
butcher, 14:58, 28.11

Пробрало до слёз! Стыдно признаться, слов не знаю. После просмотра видеоролика увидел ещё ссылку на гимн с титрами. Вот теперь выучу и детей научу.

Австрийцы бы в Вене зачосу этот гимн сыграли... каб сдох со злости!

Ответить
-1 +
Рубон, 15:39, 28.11

Теперь у нас есть Гимн.

Ответить
0 +
Андрus, 16:09, 28.11

Отлично!!! С тех пор как услышал на ютубе эту песню, всегда считал, что это это наш настоящий гимн. На мой вкус, только бы немного в более быстром темпе, так как это поёт мужской хор.

Ответить
+1 +
Літоускі, 16:44, 28.11

Гэта адзіны сапраудны гімн нашай краіны, бо у йім увязана нашая гістарычна тутэйшая і правільная назва Літва з цяперашняй.
Старадауняй Літоускай Пагоні не разбіць, не спыніць, не стрымаць!!!

Ответить
-2 +
Літоўскі, 17:26, 28.11

Гэта адзіны сапраўдны гімн нашай краіны, бо ў йім увязана нашая гістарычна тутэйшая і правільная назва Літва з цяперашняй.
Старадаўняй Літоўскай Пагоні не разбіць, не спыніць, не стрымаць!!!
--------------------------------------
І яшчэ дабаўлю: стары варыянт, калі выконваецца гэты гімн без музыкі, нашмат лепшы, бо мала таго , што ён будзе выдзяляцца сярод іншых гімнаў на міжнародных сустрэчах, што псіхалагічна немалаважка, але галоўнае, што дасканала чуваць усе словы, а словы там нашмат галаўнейшыя за музыку. Паглядзіце, спадары, на Ютубе версію без музыкі і адчуеце ўсю моц "Пагоні" без музыкі ў выкананні мужчынскага хору, вельмі жыццязацвярджальна! Адзінае , што я бы прыбраў з гэтага гімну, так гэта слупок, дзе яўныя суіцыдальныя радкі: "За Радзіму ўмерці дазволь", бо яны яўна спрэчныя з хрысьціянскай копкі гледжання. А ў астатнім гэты гімн ідэальны. І паўтаруся :Гэта адзіны сапраўдны гімн нашай краіны, бо ў йім увязана нашая гістарычна тутэйшая і правільная назва Літва з цяперашняй

Ответить
0 +
Лесной, 18:24, 28.11

Христианство не запрещает защищать Отчизну ценой своей жизни. Там где война - смерть неизбежна. С этим надо считаться. Кроме того этот момент очень близок к убеждениям древних Ятвягов, населявших Принеменье, которые желали, чтобы о их подвигах слагали песни и легенды, даже если они погибнут в бою.

Ответить
-1 +
HELLAS , 17:29, 28.11

Это лучший вариант песни Пагоня, прекрасно ложится на гимн, лучшего варианта и не придумать, все в меру и очень торжественно. Спасибо.

Ответить
-1 +
HELLAS , 17:31, 28.11

Это лучший вариант песни Пагоня, прекрасно ложится на гимн, лучшего варианта и не придумать, все в меру и очень торжественно. Спасибо, тронуло до слез.

Ответить