17 мая 2024, пятница, 22:01
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 25
0 +
Гомельчанка, 17:47, 18.06

Великий человек. Настоящий борец. Низкий Вам поклон и огромное человеческое спасибо Вам, Марек. Подписываюсь под всеми Вашими петициями. Спасибо Вам

Ответить
0 +
Чегеварвар, 18:12, 18.06

Шчыры дзякуй Вам, пан Марек.
Зайздрошчу Польшчы, што ў яе ёсьць такі сын, як Вы.
Дзякуй за падтрымку сапраўды ВОЛЬНАГА беларуса - Сяргея.

Ответить
0 +
Юрась з логава, 19:08, 18.06

Низкий поклон Вам, Марек.
С другой стороны, родной БНФ не открыл, а открыл иностранец. Кто ж то в партии пойдет, если они за своих так вяло борются?

Ответить
0 +
Dimon, 20:01, 18.06

Вот это депутат ! А наши кормушечники сцут слово лишнее сказать. Зато всё время что-то записывают на хитрозачОсаных сходняках. Мареку поклон !

Ответить
0 +
sunshine, 21:14, 18.06

Molodec ,Marek!
NASTOJASCIJ politik!
Uspeha Vam v bor'be !

Ответить
0 +
Алексей, 21:58, 18.06

Европарламент не является легитимным, поэтому действия его 'членов' не заслуживают внимания.

Ответить
0 +
Аноним, 23:51, 18.06

Огромное спасибо! Very Thank You Mutch!

Ответить
0 +
Oleg, 0:32, 19.06

I Respect for you.

Ответить
0 +
Ян, 1:38, 19.06

Господин Мигальски
Вы никогда не думали, что после каждого вашего такого шороха нашему герою еще больше удавку затягивают?

Ответить
0 +
Чегеварвар, 10:08, 19.06

Таварышч капятан Ян, 1:38, 19.06, пажалуста, не накидывайце там вашыя удауки на нашава Сяргея Каваленку и не шантажыруйце этим Марека. Вы лучшэ вашыя удауки начынайце пацихоньку мылиць.
Рабочы дзень быстрэе прайдзёт.
(я нармальна пираважу на мялицэйски йязык?)

Ответить
0 +
Ян, 11:26, 19.06

Ради таких "аналитиков" как ты не стоит содержать правозащитный сайт.
Между твоим анализом и анализом с бт можно смело ставить знак равенства.

Ответить
0 +
Чегеварвар, 13:10, 19.06

Ой, бальшое спасіба за атвет, таварышч капятан Ян. Судзя па Вашэй рыакцыі, я очэнь няплоха і панятна піраважу на міліцэйскій йазык.
Тагда прадоўджу на ём:
>>> Я з Вамі на адном поле, прасціці, не сядзел. Таму "патыкайце" лучшэ свайго падчынённава. (Я ж у піраносным смысьле, а то Вы васпрыміце ўсё буквальна і затыкаеце бідалагу до сьмерці сваёй дубінкай. Ілі ішчо чэм-нябудзь)
>>> Вапросы "садзержанія правазашчытных сайтаў" ні атносятца к кампітэнцыі Вашава начальства. Проста хаця бы патамушта, што у іх нету на эта галавы, а СашаРэзідэнт на правазашчытныя саіты дзенег ні даст.
>>> Вашы аналіцыкі у Вашым Апіратіўным Аналіцічэскім Цэнтры. Чытайце іх аналізы (Тока ж я апяць у піраносным смысле - а то ў палеклініку пабіжыце). А за нашых ні біспакойцесь. Усё будзет добра.
>>> А пасьледнее. Не іздзевайцесь над сваім есьціством - гаварыце на прывычнам Вам йазыке. А то прама ніловка, што столька ніудопства Вам дастаўляю.

Ответить
0 +
???, 11:47, 19.06

Вопрос у меня к хартийцам. Хочу подписать петицию в поддержку Коваленко. Но у меня сын ещё учится в универе. Не будет ли так, что одному помогаешь, а другого подставляешь. Ведь нужно указать и адрес и е-mail, а их( студентов) и так дёргали гэбисты по поводу поездки на митинг на День воли.

Ответить
0 +
бел., 12:12, 19.06

Какой достойный Человек док. Мигальский!
Всегда тепло в сердце буду хранить память о Вас! Дай Бог Вам здоровья и Счастья!

Только странно, что больше фигурирует имя иностранца в достойной помощи и поддержке. А где все остальные, от и до. Где? Что сделано с их стороны? Где все неравнодушные? Если бы собиралась проводится акция в поддержку, приехала бы. Но ведь никтооооо. А надо было бы по каждому случаю политическому, идти к людям, в народ, собирать подписи и вслед собирать на акции людей, а не телиться. Нам из вне могут помочь лишь частично, всё только в наших руках. Кого вы боитесь? Или в себе не уверены? Ведь вы ни дети уже. Взрослые. Это ваша задача строить свою жизнь, жизнь страны. Не молчите! Не отсиживайтесь в малодушии! Будьте гордыми белорусами!

Низкий Поклон Тебе, Сергей Коваленко!

Доктор Мигальский! Человеческое Спасибо! Ваше Добро - Свет в тёмном туннеле!

И ещё.. Интересно, а просто люди, обычные неравнодушные люди, могут организовать акцию помощи семье Коваленко? Открытои без штрафов! Просто человеческая помощь семье, попавшей в трудную жизненную ситуацию.

Ответить
0 +
Ян, 15:47, 19.06

Мигальский в данном конкретном случае - не "человек", а винтик именно той системы, которая сдала Беляцкого.

Причем ИМХО винтик очень сомнительного качества, хоть и универсальный, к разным механизмам пристраивается.

Ответить
0 +
бел., 18:21, 19.06

Каждый из нас винтик в каком-то процессе.
Г-н Мигальский делает свою работу, и в отличие от большинства, последовательно! А вы в постель идёте с чистой совестью за проделанную вами работу?
Кто-бы не вызвался помочь, обязательно повякать под руку надо... Может вы не винтик, а сам Бог?.. Так сделайте больше и лучше!

Ответить
0 +
Чегеварвар, 18:44, 19.06

Усё ж Вам ніяк не змаўчаць, таварышч.
Хаця б прытрымліваліся мімнімальнай лёгікі.
Калі асабіста Вам дапамагае Ваш сусед з суседняй кватэры - ці будзеце Вы яго ганьбіць за тое?!
Калі так - то Вы вельмі дзіўны чалавек.
Калі не - нашто пішаце то, чаго не думаеце?!

Ответить
0 +
Ян, 22:49, 19.06

Пашкадуй свайго часу.
На такi манер то ты са сваiм цяляцi у хлеве абчайся.
Не дзеля таго мы падзялiлiся на лукашыстау и сьвядомых, каб вось так як сабакi адзiн другога аблайваць.
Калi хочаш чаго запытаць, гавары па-чалавечы.

Ответить
0 +
Чегеварвар, 1:52, 20.06

Вельмі дзіўна.. Па першым і апошнім сказах відаць, што і гэбілы зь цягам часу могуць здолець беларускую. Усярэдзіне, канешне, звычайная трасянка, але ж вельмі цікава. Я амаль што ўразўіся.
Але ж усё роўна вас проста адрозьніць.
Па-першае, ваш брат чамусьці ўсім "тыкае". Амаль без выключэньняў. Ці гэта ў вашым статку мода такая, ці проста ветлівась не прывіваецца да людзей у пагонах?
Па-другое, у вас усё роўна каша ў галаве ды адсутнасьць усялякай лёгікі.
======================================================================
"Не дзеля таго мы падзялiлiся на лукашыстау и сьвядомых, каб вось так як сабакi адзiн другога аблайваць".
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
У мяне вось пытаньне - А ДЗЕЛЯ ЧАГО?! Ці па Вашай лёгіцы, мы адмыслова "дзяліліся" на разьлік камандзіра "першы-другі-першы-другі", каб весьці салодкія размовы на Хартыі?! Ратуйце, людзі! Даўно так не сьмяяўся.
======================================================================
"Калi хочаш чаго запытаць, гавары па-чалавечы."
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Дык я даўно запытаў, толькі адказу не пачуў. Перафразірую сваё пытаньне:
У Вас, не дай Божа, захварэў бацька. Альбо сын. Калі Ваш СУСЕДпрыдзе да Вас з прапановай сваёй асабістай ДАПАМОГІ, прапануе сабраць астатніх суседзяў ды дапамагчы зьнесьці Ваша ХВОРАГА СЫНА да машышы "хуткай дапамогі", ці стане ў Вас сумленьня, каб ганьбіць ды зьневажаць такога суседа?!
Калі стане, то Вы - надзвычайнае хамло.
Калі сумленьне маеце - Вы станеце дзячыць такого суседа.
Дык зноў паўтару чваю пытаньне:
Чаму Вы намагаецеся абразіць Марека-СУСЕДА, калі ён прапануе сваю ДАПАМОГУ арыштаванаму ды ХВОРАМУ Сяргею Каваленке - сапраўднаму СЫНУ Беларусі?!
====================================================================

Ответить
0 +
Ян, 19:48, 20.06

Ты хочешь чтобы после этого

//Таварышч капятан Ян, 1:38, 19.06, пажалуста, не накидывайце там вашыя удауки на нашава Сяргея Каваленку и не шантажыруйце этим Марека. Вы лучшэ вашыя удауки начынайце пацихоньку мылиць.
Рабочы дзень быстрэе прайдзёт.
(я нармальна пираважу на мялицэйски йязык?)//

бреда с тобой еще и на вы говорили?

Если и похож тут кто на "капитана" и "таварышча", то это ты.

Так настраивать людей против сайта и мовы может только провокатор.

Ответить
0 +
Чегеварвар, 0:54, 21.06

Правакатар вінаваціць у правакатарстве...
Вельмі тыпова дзеля "сасута".
=======================================================
"Ты хочешь чтобы после этого бреда с тобой еще и на вы говорили?
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Я нічога не хочу. Проста ТРЭЦІ РАЗ канстатую факт, што людзі зь мінімальным выхваньнем да малазнаёмага суразмоўцы зьвяртаюцца на "Вы".
=======================================================
"Так настраивать людей против сайта и мовы может только провокатор".
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Таврышч капітан Ян так балюе за імідж праваабарончага сайту, адвяргаючы падтрымку Сяргея Каваленкі панам Марэкам?
І так клапоціцца за мову, на якой ня можа ня толькі сказаць, але і паразумець пытаньне?!
=======================================================
У Вас, малапаважаны, ў галаве рэшата. Вы нават пасьлядоўнасьць сваіх думак не адсочваеце, не тое, каб весьці гаворку.
Таму страчваю надзею пачуць адказ на сваё пытаньне, якое ўжо заданіе ТРЭЦІМ РАЗАМ: "Хто свайму сыну, калі папросіць хлеб, дасьць камень?"
Можаце не адказваць. Гэта пытаньне рытарычнае. Ня буду марнаваць Ваш службовы час ды тлумачыць відавочнае.
Бывайце. Пакідаю Вас з Вашым фюрэрам. Хацелася б спадзявацца, што ён Вам падкажа, адкуль прыведзеная цытата, але я чамусьці ўпэўнены, што ні ў падручніках па гісторыі з Францыскам Піцерскім, ані ў зборніку вершаў Васіля Быкава, ані ў "Братьях Карамазовых" адказаў ён ня знойдзе.
Паспрабуйце знайсьці адказ у Яўсееўскай доктарскай дысертацыі "Чалавечыя правы Віцеблянаў".
Жадаю посьпехаў.

Ответить
0 +
Ян, 14:38, 21.06

Ты разговариваешь с каким капитаном и каким-то таварышам.
От них и жди ответа.

----------------------------------
----------------------------------
----------------------------------
Если есть вопросы ко мне, задай их мне.
Без своего, провоцирующего на ответную грубость, бреда.

А еще лучше займись настоящим делом - ведь в то время, что ты тратишь на меня, где-то настоящий таварыш капитан мучает в интернете такого же юного интернет бойца, как ты ))) Спеши на помощь

Удачи

Ответить
0 +
Илья, 17:26, 20.06

А вам не кажется что этот Мигальский делает только то, чтобы засветиться покруче. То в хоккей с головой бросается, то вон Коваленко. А на выходе то пшик у него получается. Работает над своим рейтингом?

Ответить
0 +
Ян, 0:53, 21.06

Он просочился в евродепутаты (довольно денежное место кстати) от партии, которую потом предал и которую теперь поливает ...мом.

Эта партия состоит из людей, для которых патриотизм не пустой звук, где таких как Коваленко людей - сотни.

Поэтому и странно выгдядят именно его телодвижение (бесполезные по-моему) по "защите" Коваленко.

Хреновато, что здесь никто в это не вникает.

Ответить
0 +
Чегеварвар, 1:11, 21.06

Ды на разьвітаньне апошняя парада.
Таварышч капітан Ян. Людзі шчырыя ані пад маскамі, ані за рознымі нікамі не хаваюцца.
Ды не з Вашым мякенькім цемечкам такія ЦІЖОЛЫЯ СЬПЕЦАПЕРАЦЫІ па зьмене ніка - нацальства можэт ніадобрыць.

Ответить