26 April 2024, Friday, 3:33
Support
the website
Sim Sim,
Charter 97!
Categories

The Year

203

Ukrainians don't need a date but a victory. So do we.

Comments 203
+169 +
Десантник СССР, 8:30, 24.02

ПОБЕДЫ БРАТЬЯМ УКРАИНЦАМ! УКРАИНА МОЩЬ💪💪💪!!! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦СЛАВА УКРАИНЕ!!! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦 ГЕРОЯМ СЛАВА!!!
Смерть☠️рашистам!

Reply
+29 +
Слава Україні 💖🇺🇦, 11:50, 24.02

Рашистская Війна в Україні ( цифры):
1500км- фронт
18%- окуповано України рашистамі
зв.8млн- біженці
3400- у полоні на росіі
2млн- депортаваны на росію
15.000 (?)- знікли безвісти
13.287- поранені
8.006 (?) - загінули
487- дітей загінули
954- дітей поранені
198.332- одружіліся
17.893- разлучены
21.256- разів трівога павітряна
5.000-ракет і 500- шахідів

Reply
+20 +
Xenos WIGHT, 12:03, 24.02

Рим 12:19. А гнев божий несите своими руками - у бога других рук нет.

Reply
+11 +
Taras Homsiak , 13:10, 24.02

February. The year of invincibility. 🇺🇦

Reply
+47 +
Яр, 13:14, 24.02

У нас важлива мета-Перемога!
Боролись, боремось і будемо боротись за Свободу!
Слава всім полеглим, Слава всім хто захищає Україну, Слава Україні!

Reply
+18 +
Менск, 19:58, 24.02

Героям Слава🇺🇦💪

Reply
+15 +
Слава Украіне🇺🇦, 18:11, 24.02

лукашенко &путин- ШОС ШОС ШОС ШОС ШОС ШОС ШОС ШОС ШОС ШОС .........

Reply
+18 +
Миру мир, 19:57, 24.02

Чем больше в Украине утилизируют орков, тем лучше будет для всех угнетенных народов в мире

Reply
+6 +
Койданава, 23:19, 24.02

Слава Украіне, Перамогі Украіне!!!

Reply
+2 +
Орест, 10:26, 25.02

Наша боротьба за свободу Україні триває! Вірю в ЗСУ🇺🇦

Reply
+14 +
Язэп, 20:20, 24.02

Падонак які называе сябе прэзідэнтам лукашэнка пасварыў шмат каго з радні ва Украiне, на росии, з Беларусі...
Лайно старое вусатое вар'яцкае. А Украіне толькі Перамогі, не будзе пуйла ні будзе і гэтага таргана-лукаша

Reply
+23 +
Magda, 20:23, 24.02

My z Polski🇵🇱🇺🇦 z wami , Slava Ukraine 💖🇺🇦🇵🇱💖 !!

Reply
+21 +
Джанкой🇺🇦🇺🇦🇺🇦, 20:30, 24.02

Ждем ЗСУ
Крим- це Україна 🇺🇦

Reply
+46 +
Андрук, 13:08, 24.02

Слава Україні!
Смерть ворогам!!
Україна понад усе!!!

Reply
+41 +
Valentina, 14:08, 24.02

Рашка ответит за все!!! За каждого убитого, искалеченного, обездоленного украинца!!!
Слава Украине!!! Героям слава!!! Смерть рашистам!!!

Reply
+14 +
Алег, 20:28, 24.02

Прабачце украінцы...сорамна, не маем магчымасці знесці лукашызм

Reply
+49 +
Тарас Чупрінька, 12:39, 24.02

Ми знаємо, за кого і за що воюємо!
За Україну! 🇺🇦

Reply
+35 +
Менск, Алесь, 13:12, 24.02

Пишаємося вами украінци!

Reply
+31 +
Гомель, 12:42, 24.02

Злачынцы путін-Пуйло а таксама лукашенко- Лукашизик - будуць адказваць за ўсё, ніхто нічога не забудзе!

Reply
+33 +
Хома, 13:07, 24.02

Слава нашим Воїнам🙏
Ми обов’язково здолаємо цю нечисть🔥

Reply
+18 +
🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦, 19:56, 24.02

Смерть кацапской педерации

Reply
+4 +
Ольга, 10:27, 25.02

Победы Украине!!!!

Reply
+18 +
Анна, 20:14, 24.02

путин- Шоб ты Zдох.

Reply
+8 +
Сергей, 21:35, 24.02

poccия Вперде Zло
Слава Украине и Победы Украине!!!

Reply
+177 +
Гражина, 8:43, 24.02

Этот год все расставил по своим местам. Моя младшая дочь, оставшаяся в Киеве, полностью перешла на мову. Моя девочка, хрупкий котёнок в 50 кг, уже трижды пригнала внедорожники для наших военных. Это отлаженная процедура в связке с ВСУ. Когда первый раз она ехала и видела разбомбленную и разкуроченную Житомирская трассу, она звонила и плакала «Мама! Они тут все разбомбили!». Ненависть к оккупантам естественна. Борьба с ними - это святая обязанность каждого нормального человека. И все чаще я, глядя в глаза собеседника, спрашиваю «А что вы будете делать с Крымом, Донецком и Луганском, когда вернётесь?». Меня постоянно истязает этот вопрос. Я не знаю. И, подозреваю, украинцы тоже не очень понимают пока что. И тут мой бывший коллега, находясь в госпитале после ранения, говорит «Пойду на Север. Помогать пацанам Калиновского возвращать тебе Минск». Тяжелейший год. Год Рубикона. И год нашей победы. Не возможно сдержать слез!

Reply
+46 +
Слуцак, 13:16, 24.02

Перамогі Украіне!!!! Ваша Перамога = Наша Перамога у́ Беларусі.

Reply
+22 +
Двіщ, 13:54, 24.02

Рік тому пропаганда російських нацистів верещала "как совіцкіє і нємєцкіє діди в 1939 возьмєм Варшаву за 3 дня!"

Reply
+90 +
Alex, 8:49, 24.02

Беларусы!!! Лепш разам...

Reply
+37 +
Фиона, 13:19, 24.02

Из- за какого-то мелкого дерьма вонючего по фамилии пуйло- сколько страданий, горя, смертей, разрухи Украине.

Reply
+39 +
Петрович, 18:26, 24.02

В корне не согласен. Дело не в пуйле. Пуйло - лишь председатель полностью отупевшей, окончательно деградировавшей, маниакально агрессивной нации, потерявшей всё человеческое и поэтому не имеющей права называться народом и являться частью цивилизации!

Reply
+1 +
Юрась, 10:27, 25.02

Вольнасці Украіне і Беларусі

Reply
+77 +
налог на жизнь, 8:50, 24.02

В смутное время живем,все так непостоянно ,но тенденция прослеживается хорошо.Это упадок и развал рашкостана,ну а после будет новый золотой век,ну или хотя бы осознание всеми как хрупок мир и что его нужно беречь.Да будет мир и процветание!

Reply
+41 +
П5, 13:17, 24.02

Шчыра жадаю Украіне Перамогі над клятымі рашыстамі

Reply
+20 +
Верую!!!, 15:34, 24.02

"В смутное время живем...." Да страшно... Бог дал человеку волю выбирать между злом и добром... Прости Господи!

Reply
+170 +
azhbeta, 8:51, 24.02

Прочитала и слезы потекли сами собой, такая тоска напала по утраченной жизни - это не год! А тридцать почти, без года, лет украденной жизни у каждого человека в Беларуси. Это - вечность! Наши родители натерпелись от коммунистов, НКВД, ГУЛАГов, потом немного стало потише, приучили молчать, заткнули всем рты, со всем соглашаться и радоваться тому, что есть, что смог достать урвать, украсть. Теперь опять слежки, преследования и тюрьмы, тюрьмы, тюрьмы... Когда же это кончится и будут ли наказаны те, кто это устроил? Моя несчастная Беларусь...

Reply
+62 +
Стары i нягеглы., 10:41, 24.02

А тридцать почти, без года, лет украденной жизни
******************************************************************
Больше берите!
Начните считать с 14-го марта 1990-го года, когда сипатое ЧМО впервые вылезло на трибуну Верховного Совета и начало распространять вокруг себя ядовитые бациллы камуняцтва и русофильства.
И бациллы оказались ОЧЕНЬ патогенными!
Заболели даже те, у кого ещё оставались остатки здравого мышления, недогрызенные семидесятилетним совком!

Reply
+25 +
Лесь, 15:11, 24.02

Пішли на Х кацапи з Україні
Щоб ми вас більше тут не бачили ніколи, жалюгідні вилупки смердючі

Reply
+25 +
Дмітро, 15:25, 24.02

Україна країна Героїв. Вистояли. Переможемо разом! 💪

Reply
+21 +
Sviatov, 15:26, 24.02

Вдячний Всім, хто боронить нашу рідну неньку Україну!

Reply
+46 +
Xenos WIGHT, 12:11, 24.02

Я этим долблю мозги населению уже десятки лет - кучка наверху играется в престолы, а ваша жизнь одна и она уходит с каждым днём. Почему мне это было понятно ещё в восемнадцать, а большинству непонятно до сих пор?

Reply
+17 +
Слава Україні, 13:58, 24.02

За цей час з 2014р- відбулося багато, перемоги та поразки, втрати та здобуття. Усі ці випробування згуртували націю і ми пліч-о-пліч наближаємо Перемогу. Про нас знає увесь світ, ворога чекає неминуча поразка та забуття!

Reply
+18 +
Алесь, 15:21, 24.02

СЛАВА УКРАІНЕ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

Reply
0 +
Юрась, 10:28, 25.02

Будзе мірнае неба ва Украiне!!!

Reply
+36 +
Конотоп, 13:48, 24.02

Вонючие два старых мудака сколько горя принёсли в Украину: вдовы, сироты, калеки, разруха смерть.
Будьте прокляты путин и лукашенко до 33 колена

Reply
+6 +
Вакар, 13:56, 24.02

ЗСУ Звільнили б Донбас і Крим 2014р, але не було команди

Reply
+9 +
Лукашенко , 16:07, 24.02

Член КПСС, как ,впрочем и Путин...

Reply
+92 +
fabulous sorcerer, 9:20, 24.02

Прошёл этот год.
Самый поганый в истории XXI-го века. Год разделения мира на чёрно-белый. Год войны, смертей, разрушений, беженства. Но и - год сплочения, единения, год мобилизации и отпора.
Этот год войны - не последний, как бы нам того ни хотелось. Враг отступать не собирается, его нужно выбивать силой. Потребуется ещё много усилий, будет ещё много смертей и потерь. Но впереди - светлое будущее. Без русского царизма, без поганого русского мира. Такое будущее, которого хотят сами украинцы.
Мир - на стороне свободы, на стороне правды. И мы, беларусы, с надеждой смотрим на соседнюю страну. Потому как наши судьбы - взаимосвязаны.
Силы, мужества, стойкости украинскому народу. Ваша свобода, ваша судьба - в ваших руках. Пусть же они - не знают устали, вычищая страну от русской мерзости.
Победа - на вашей стороне.

Reply
+28 +
Тетяна, 12:01, 24.02

Мій номер один це: "Ой у лузі червона калина" у виконанні Хливнюка в перші дні війни.
Нічого так не піднімало дух в ті жахливі дні

Reply
+63 +
Прымус, 10:08, 24.02

Дорогие белорусы. Чтобы возродить родную мову надо сделать простой шаг: Зайдите в настройки вашего смартфона и планшета и поставьте главным языком белорусский, а вторым языком российский.. Если в приложении есть белорусская мова, включаете её. Если мовы нет, пишите производителю через Play Market и AppStore и требуется белорусскую мову. Передайте эту информацию всем близким.
Жыве Літва-Беларусь!

Reply
+40 +
Мацьвейка, 11:32, 24.02

было б вельмі добра, калі б усё гэта вы напісалі на беларускай мове, ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ !!!

Reply
+13 +
Пушчанскі Пан, 16:50, 24.02

Жыве Беларусь Жыве Украіна

Reply
+13 +
Отоман, 16:55, 24.02

Минулий рік війни позаду нас, але попереду нас чекає ще багато роботи. Разом ми сила, разом переможемо.🇺🇦💪

Reply
+15 +
🇺🇦Крим, Волод, 17:01, 24.02

Борітеся і Поборете!

Reply
+13 +
Зміцер, 17:03, 24.02

Жыве Беларусь! Слава Україні!

Reply
+32 +
Как-то так!!!, 10:48, 24.02

Как же нас они задолбали и крестоломец Лукашенко и Путин. Всегда взвешенно, всегда правда, всегда порядочность, всегда мужество. Здоровья Вам Ирина!

Reply
+23 +
Иван, 12:07, 24.02

Смерть рашизму смерть лукашизму

Reply
+13 +
💖🇺🇦💖Богдан, 16:32, 24.02

Рік вже пройшов, аж не віриться. Вже й забув зовсім як відчувалося життя до війни.Скільки ж біди підараси принесли..

Reply
+3 +
Вікця, 16:34, 24.02

Тракторні війська України🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦💪💪💪

Reply
+8 +
Слава Україні🇺🇦, 16:50, 24.02

Смерть клятим ворагам

Reply
+9 +
🇺🇦🇺🇦🇺🇦 Віта, 19:55, 24.02

російська імперія має бути знищена.
Герць.

Reply
+34 +
Евгений, 12:56, 24.02

Помню, когда поймали первых российских пленных в Украине и выложили их фото, пропаганда Z-шиза стала лаять и вопить, что дескать это типа всё «фейки и ИПСО», что якобы украинцы сами наловили каких-то беспризорников и бомжей и переодели их в российскую форму. Насмехались над своими же солдатиками-чмонями вата)))
А потом вате стало уже не смешно...

Reply
+28 +
Тетяна, 14:01, 24.02

Не вірю в хороших росіян, це вічні раби, злочинці

Reply
+13 +
🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦, 16:36, 24.02

російська "армія" заходила з боку Білорусі. Ще тоді вони не підозрювали, як розбиті, будуть рятувати залишки техніки і тікати назад. Слава ЗСУ, Слава Нацїі

Reply
+12 +
Оснабрюк 🇩🇪🇺🇦, 17:48, 24.02

Україна Перамоги!!!🇺🇦🇩🇪

Reply
+32 +
Nick Nitsky, 10:58, 24.02

Ирина, отличная заметка! Что тут говорить, ТАЛАНТ! Вопрос только один - доколе разные ублюдки и шваль будут кировать на наших землях? Слава Украине! Жыве Беларусь!

Reply
+19 +
А, 11:06, 24.02

Год и 200..тысяч

Reply
+10 +
Алан, 16:05, 24.02

Рік незламності та 9 років невтомної боротьби 🇺🇦💪💪💪

Reply
+20 +
Павло, 11:35, 24.02

Рік Незламності.
Слава Нацїі, Слава Збройним силам! Слава Україні!

🇺🇦💪❤️

Reply
+20 +
Мігоян Сашко, 13:53, 24.02

Україна вистояла на Майдані, Україна вистоїть і на російсько-українській війні

Reply
+24 +
какой год!? откуда?, 12:02, 24.02

1 октября 2022 года Главнокомандующий ВС Украиный Валерий Залужный в своём Фейсбуке ответил одному амнезийному про длительность войны:
"Ми ведемо війну проти країни, розмір якої у 28 разів більший за розмір нашої держави, населення якої чисельніше за наше у 4 рази, військовий потенціал якої кратно перевищує наші можливості. Ми ведемо війну на суходолі, у повітрі, на морі, в кіберпросторі тощо. Ми ведемо війну не 8 місяців, а 8 років і 8 місяців. Усе це свідчить про нашу стійкість, мужність захищати своє і жагу перемогти. "

Это может прочитать каждый, как и это:
Медаль «За возвращение Крыма» — ведомственная награда Министерства обороны Российской Федерации учреждена 21 марта 2014 г. приказом министра обороны Российской Федерации № 160 «Об учреждении медали Министерства обороны Российской Федерации „За возвращение Крыма“».

Reply
+34 +
💖🇺🇦💖, 12:33, 24.02

Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду.

Reply
+16 +
Герць, 15:30, 24.02

русня, збережи собі «на память падонкам», щоб ви і ваши вибл@дки бачили і знали, що кожну непрохану русобл@дь на Нашій землі Україні- чекає лише смерть! ⚔️☠️⚔️

Reply
+18 +
Петро, 15:13, 24.02

Горить , палає техніка ворожа рідна Україна переможе. Горить , палає і ще спалахуй Руській корабель іди …

Reply
+19 +
Чеслав, 16:26, 24.02

Бажаю Україні Перемоги!!!

Reply
+19 +
Свдыч, 15:17, 24.02

Калі б вусатая сволач лукашэнка не падаў тэрыторыю Беларусі для ўварвання ва Украіну , не было б ватных зверстваў: ні ў Бучы, ні ў Гастомель, ні ў Машчуне, ды і ваты на ўскраінах Оболонь

Reply
+20 +
Сашко, 15:31, 24.02

Дякую Вам, українці! Усім, хто служить у лавах Збройних Сил Україні та інших складових сил оборони України, - повага і глибока вдячність. Усім, хто допомагає, підтримує, вірить - доземний уклін. Усім полеглим за свободу - Вічна Памʼять і шана.
Ми вистоїмо. І ПЕРЕМОЖЕМО!

Reply
+1 +
Міра, 2:34, 25.02

Українці, рідні мої, я пишаюся вами! 🇺🇦❤️

Reply
+17 +
!, 12:04, 24.02

россия - страна, которую надо полностью демилитаризировать и долго-долго-долго лечить.

Reply
+20 +
Ветферчал, 12:35, 24.02

БЕШЕНСТВО не лечится! Для какого куя бешеных лечить?

Reply
+18 +
Сак, 15:53, 24.02

Вайна ідзе 9 год... Украіна пераможа, расія павінна прайграць. Бо Святло заўсёды перамагае цемру.
Слава Україні! Героям Слава!

Reply
+25 +
Андрій, 12:06, 24.02

Ми вистояли. Ми захистили Незалежність і Свободу. І ми повернемо все своє. В цьому немає сумнівів. Не тільки в нас, а і в усього цивілізованого світу.
Але Ціна – страшна.
Freedom Ukraine 💖🇺🇦💖👍💪✊

Reply
+31 +
Минкевич, 12:16, 24.02

Мне врезалось в память гибель семьи в Одессе- 3 поколения: бабушка, ее дочь, и ее маленькая девочка Кира ( З месячная), когда отец ушел в магазин купить к празднику Пасха продуктов, вернулся через полчаса....ни квартиры, ни семьи- кацапская ракета всё разрушила(((

Reply
+25 +
Nick Nitsky, 12:18, 24.02

Не удержался, ещё раз перечитал. Офигеть. Ирина, вы талант. Вас слушают и читают...

Reply
+10 +
Петря Бессарабец, 15:03, 24.02

Ми мстимося. Будемо битися до Перемоги, доки не випалимо всіх окупантів до останнього з нашої землі ненькі Україні.
Подовжуємо боротьбу!
Честь!

Reply
+19 +
124 Тро, 15:40, 24.02

Спасибі велике полку Калиновського, батальйону шейха Мансура, батальйону Джохара Мусаєвича Дудаєва, батальйону Адам

Reply
+16 +
Слава Україні, 13:03, 24.02

Слава Нацїі

Reply
+13 +
1, 14:03, 24.02

Смерть ворогам.

Reply
+19 +
Марта, 13:27, 24.02

Сколько всего написано, что мы пережили за этот год, даже страшно представить мне кажется не год прошёл а лет каких нибудь десять. Сегодня проснулась думала взрывы, а нет это мне страшный сон приснился. Как вспомню Львов в первые дни войны так вздрогну, беженцы мои соотечественники их было так много, что как будто город содрогнулся от их слез. Ой даже не хочется вспоминать, сейчас заплачу😫

Reply
+20 +
артем, 13:43, 24.02

Не перестаю надеяться, что ведется база всех белорусских преступников. Ментов, прокуроров, судей, чиновников. Обязательно все должны ответить.

Reply
+12 +
Дирэхтар, 19:33, 24.02

Все ответят и "культурные" преступники-школьные педагоги.

Reply
+10 +
Крук В., 14:03, 24.02

Вистоїмо, переможемо!!!

Reply
+13 +
🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦, 16:02, 24.02

русский Военный корабль иди на Х.

Reply
+21 +
fabulous sorcerer, 14:10, 24.02

Много всего было за этот год. Сотни тысяч убитых и покалеченных русских, вышвыривание их из-под Киева, Харькова, из Херсона.
Но для меня событием, после которого я окончательно убедился в конечной победе Украины - стало потопление флагмана Черноморского ВМФ России ракетного крейсера "Москва". Большего позорища и представить себе трудно. Большего унижения врага, так кичившегося своим превосходством типа во всём. Кроме мужества, желания и умения воевать.
Народ Украины - на пути к победе над злейшим в его и нашей истории врагом.

Reply
+13 +
Deema, 18:04, 24.02

I wish victory to Ukraine 🇺🇸🇺🇦

Reply
+25 +
Панас, 15:00, 24.02

Скільки ж росія принесла всім горя, всім народам: і Кавказу, і Балтії, і Молдови, і Польщі, і Фінляндії, і Україні, і Білорусі, і на самій росії мільйони знищили...

Reply
+22 +
Петрович, 18:42, 24.02

Берите шире! Россия виновата практически во всех бедах на Земле начиная с 1917-го года! Ленинские концлагеря и массовые расстрелы 20-х, сталинские репрессии 30-х, распространение поганых идей коммунизма по всему миру, подготовка и начало 2-й мировой войны вместе с Гитлером, фактическая оккупация Восточной Европы в 1945-м, поддержка коммунистических режимов в Китае, Камбодже, Лаосе, Вьетнаме, Корее, множестве африканских и южно-американских стран, непрекращающаяся агрессивная, лживая риторика в ООН, блокирующая разрешение бесчисленных начатых россией конфликтов - вот далеко не полный список преступлений россии против всего человечества!

Reply
+10 +
Міхась, 19:45, 24.02

ПЕРАМОГІ ПЕРАМОГІ ПЕРАМОГІ УКРАІНЕ.
СЛАВА УКРАІНЕ🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦

Reply
+9 +
Юозас, 19:48, 24.02

Победы Украине🇱🇹🇱🇻🇺🇦🇪🇺

Reply
+9 +
Георгий, 19:49, 24.02

Больше Украине оружия и ватники проклятые станут хорошими по настоящему в виде груза 200/ 300.
Украина- это главный оплот безопасности ЕС.

Reply
+11 +
Шамиль, 19:52, 24.02

Если бы мир помог Ичкерии ( с чего все началось от рашистов) то не было потом: второй русско-чеченской, русско- грузинской, русско- украинской войны

Reply
+5 +
Марьян, 21:52, 24.02

Украина платит ооогромной кровью за свою Свободу. Свободы и скорейшей Победы Украине!

Reply
+12 +
Терен, 15:28, 24.02

Як москалі в Гостомель їздили, як елітниє рузькіє дєсантникі отримали трынды, познайомившись з Українськими Воїнами.
Окупантів смажили - аж гай шумів🔥🔥🔥
))))

Reply
+13 +
💖🇺🇦💖👍💪✊✌️👏👏, 15:32, 24.02

Основа нашої стійкості - ЛЮДИ.
Звичайні люди. Звичайні Герої.

Reply
+9 +
Ніка, 16:08, 24.02

Слава Україні 🇺🇦🇺🇦🇺🇦

Reply
+11 +
Я, 15:33, 24.02

Ох, зря ты пукин-пуйло- путлер полез к казакам

Reply
+18 +
Тамара, 16:00, 24.02

Украінцы такі працавіты народ, заўсёды гаспадарчыя, чыстата і парадак, пафарбавана і прыбрана, яны ціха і мірна жылі, эканоміка пачала развівацца, малады прэзідэнт..., і трэба было ж смярдзючаму рускаму свету прыйсці і ўсё разбурыць, пачвары маскалі- паганыя будзьце праклятыя навекі вечныя

Reply
+7 +
🇺🇦🇺🇦🇺🇦Міхал, 16:19, 24.02

Історія путіна - пуйла це про те, як ''людинам'' на старості років вирішила хапнути величі, але не потягнула.)))))

Reply
+8 +
Tim Johnson, 18:31, 24.02

Glory to Ukraine 💖🇺🇦🇺🇸💖

Reply
+11 +
Lata, 15:38, 24.02

Величезне Дякуй Воїнам України, Величезне Дякуй Тро, Величезне Дякуй волонтерам, Величезне Дякуй- іноземним Легіонам, Величезне Дякуй всім тим хто допомагає Україні.Перемоги, тільки перемоги Glory to Ukraine 💖🇺🇦💖

Reply
+9 +
УПА, 15:54, 24.02

Слава Україні та її Воїнам 🇺🇦
Смерть ворогам🔥

Reply
+8 +
Richard Timchuck, 16:02, 24.02

🇺🇦Ukraine=🇺🇦🇪🇺

Reply
+13 +
Вольга, 16:04, 24.02

Дякуємо Всім хто підтримує Україну!!!

Reply
+15 +
fabulous sorcerer, 16:05, 24.02

Прошёл год.
Год тяжелейшей борьбы, год потерь, год пота, крови и слёз. Но - и год надежды.
Россия встречает эту годовщину - в трауре. По своим не сбывшимся надеждам на захват и порабощение Украины. По сотням тысяч своих дол... ушлёпков, сложивших бошки на полях Украины. По опусканию страны на самое мировое дно, в самые последние слои клоаки.
Украина же - встречает годовщину мощной, сплочённой. С поддержкой всего мира, с верой в скорое освобождение страны от русской мрази.
Наступил год новый, год надежды, год уверенности.

Reply
+6 +
🇺🇦Віктор, 19:44, 24.02

Українці сусіди можуть ворогувати, але якщо біда то це найкращі друзі стають

Reply
+13 +
Кїів🇺🇦🇺🇦🇺🇦, 16:07, 24.02

Подяка Волонтерськім військам🇺🇦💪

Reply
+12 +
🇺🇸🇺🇦, 16:16, 24.02

Glory to Ukraine 🇺🇦, glory to the Heroes!

Reply
+13 +
Ріхтер🇺🇦, 16:22, 24.02

Одна пачвара зламала – життя і плани на майбутнє моєму синові, моїм онукам, мільйонам людей по обидва боки російсько-Українського кордону.
Вбив і зробив інвалідами десятки тисяч мирних жителів...
Позбавив життя сотні дітей...
Ось просто так…
Немає прощення.

Reply
+11 +
Nasty, 16:57, 24.02

Сілы і веры вашаму народу. І каб уся прырода дапамагла вам (і ўсім нам) перамагчы і зберагчы людзей.
А потым пераасэнсаваць гэты вопыт, каб усю энергію накіраваць на будаўніцтва і людзей.

Reply
+18 +
Вітушка, 17:14, 24.02

"Толькі тады, народзе, зажывеш шчасьліва, калі над табою маскаля ўжэ ня будзе!”
К.Каліноу́скі

Reply
+9 +
Piotr , 17:58, 24.02

Zwycięstwa Ukrainie szczerze życzymy z Polski🇵🇱🇺🇦

Reply
+8 +
Наваградак, 18:42, 24.02

Шчыра Жадаю Перамогі Украіны 🇺🇦над рашыстамі, перамога Украіны 🇺🇦таксама будзе перамогай Беларусі над рашызмам-лукашызмам.
Слава Україні Слава Беларусі Жыве Беларусь Жыве Україна

Reply
+15 +
Терц, 17:07, 24.02

Усім хто служить у лавах ЗСУ та інших складових сил оборони України Повага і глибока вдячність. Усім, хто допомагає, підтримує, вірить - доземний уклін. Усім полеглим за Свободу - Вічна Памʼять і пошана. ПЕРЕМОЖЕМО!

Reply
+12 +
Сяржук з Барысава, 18:02, 24.02

Шчыра Жадаю Перамогі Украіны над рашысцкай навалай
Слава Украіне 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦

Reply
+9 +
Дана🇺🇦, 18:30, 24.02

Страшна річниця... Скільки в цьому дні болю, спустошення, розгубленості, страху, жаху...Скільки сліз. Світ поділився на до і після. І надія тільки одна-швидше розправитися з цим злом, а добро обов'язково переможе.🌿

Reply
+5 +
Сак, 22:11, 24.02

Жадаю Украіне Перамогі

Reply
+10 +
Петро, Toronto, 18:34, 24.02

Перемоги нашої України
Українська Діаспора Канади🇨🇦🇺🇦

Reply
+17 +
Иванов , 18:38, 24.02

А Украину берегите- это Надежда Человечества.
Валерия Ильинична Новодворская.

Reply
+6 +
Janina, 18:43, 24.02

Zwycięstwa Ukraina🇺🇦🇵🇱

Reply
+9 +
Karin 🇩🇪🇺🇦, 18:49, 24.02

Die Ukraine muss gewinnen. Punkt.

Reply
+8 +
Иван, 18:59, 24.02

ватники- Мрази.. просто гнилые тупые мрази. Парашараша- страна-позор, страна-гной, страна- мусор, страна-террорист Zло

Reply
+8 +
Гуз А., 19:07, 24.02

Україна обов’язково переможе! 🇺🇦

Reply
+7 +
Брэст, 19:22, 24.02

100%.

Reply
+9 +
Яраслау́, 19:08, 24.02

Перамогі Украіне

Reply
+9 +
Калиноуски , 19:08, 24.02

Раша -параша ,руский корабль дойдет до места ведущего на = = =

Reply
+8 +
Ян, 20:02, 24.02

Толькі перамогі Украіне, так вайна праклятая забірае шмат жыццяў украінцаў, але Свабода заўсёды крывавая у́ Гісторыі Чалавецтва...на жаль ((

Reply
+7 +
Фаніпаль, 19:09, 24.02

Слава Слава Слава Украіне 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦 ПЕРАМОГІ !!!!

Reply
+7 +
Фортеця Бахмут, 19:18, 24.02

Під Божим благословенням в мирній країні під мирним небом! Слава Україні💙💛🇺🇦

Reply
+6 +
Витебская область, 20:46, 24.02

Всё усатая тварь ездила то в 2020, то в 2021- "вечные" ученья в Беларуси, тоже тварь вонючая постоянно ездила, то в 2022 до 24 февраля всё свозили технику составами на границу, уже тогда тварь усатая всё знала о вторжении полномасштабном в Украину...+ интервью Гордону ( мы Ныкогда, Ны-ко-гда!!!)), интервью помёту ( у Ла Манша будэм...))))
Твари проклятые пуйло+лукашизик

Reply
+6 +
Бойчук 🇺🇦, 19:15, 24.02

Слава Україні🇺🇦! Героям Слава🇺🇦!
Ми поповняємо солдатські лави,
Плече в плече, душі і серця,
Будемо стояти ми до кінця!

За нашії села, за наші міста,
За доню і сина, коханих вуста,
Гуртуємось, браття, всі за одного,
Щоб страху в очах не було ніколи!

Разом увійдемо в історію героїв,
Бо не пошкодуємо для ворога набоїв,
Карпати усміхнуться, розквітне Донбас,
Захід і Схід поєднують нас!

Reply
+3 +
Аnastasiya Johnson, 22:17, 24.02

Молимось за Україну і скорішу Перемогу! Все буде Україна🇺🇦💙💛!!!

Reply
+6 +
Элсі, 19:20, 24.02

Віримо в ЗСУ і віримо у перемогу! Лупіть тих орків так, щоб мокрого місця від них не залишилось!

Reply
+8 +
Jan, 19:23, 24.02

Bo ja tabie s pad szubienicy każu Narodzie, szto tahdy tolko zażywiesz szczaśliwo kali nad taboju Maskala ŭże nie budzie - Jaśko haspadar s pad Wilni (Kastuś Kalinouski).

Reply
+3 +
Teresa🇬🇧🇺🇦💖, 22:03, 24.02

Оne year- stay in the fight
Slava Ukraine
Glory to Ukraine 🇺🇦

Reply
+3 +
Минск, 22:18, 24.02

Вместе к победе, всё есть и будет Украина!!!

Reply
+11 +
Менск, 19:26, 24.02

Украінцы Павага, не ведаю хто б яшчэ так супраціўляўся такой навале ватнай-кацапскай-ардынскай ў Эўропе...мабыць толькі палякі ды фіны.
Перамогі, Перамогі, Перамогі Украіне🇺🇦👏👏👏

Reply
+8 +
Gurevich Kirill, NJ, 19:32, 24.02

Glory to Ukraine🇺🇸🇺🇸🇺🇸 🇺🇦🇺🇦🇺🇦

Reply
+6 +
Магілёу́, 20:48, 24.02

Перамогі Украіне!!!!

Reply
+8 +
Харків🇺🇦 Ігнат, 19:35, 24.02

Рік повномасштабної війни. Війни, яка почалася ще в 2014 році.Стоїмо на обороні ще з першого дня і будемо стояти до Перемоги!
Дякуемо Всім!!!!!!

Reply
+6 +
Марк, 21:01, 24.02

Победы Украине!!!

Reply
+5 +
Вікторія🇺🇦🇺🇦🇺🇦, 21:09, 24.02

💙💛Україно💙💛

Reply
+7 +
Давід, 19:39, 24.02

Величезне спасибі за підтримку Україні 🇺🇦🔱 волонтерам, медикам, донатам, всім хто допомагає Україні...

Reply
+6 +
Вадим, 19:41, 24.02

русня как обычно сначала бегает, потом ползает, потом умирает на украинских полях.

Reply
+4 +
Міхайло, 21:06, 24.02

Іловайськ, Дебальцеве, Крим, Донбас, Мощун, Волноваха, Оболонь, Жуляни, Гостомель, Буча, Маріуполь, Луганськ, Харків......помстимся.

Reply
+5 +
Tadeusz, 21:51, 24.02

Wolność Ukrainy i Białorusi !!!

Reply
+5 +
Могилевская область, 22:08, 24.02

Cмерть рашистским оккупантам, палачам,насильникам, мародёрам.
Мира и Победы Украине!!!!!!!!!!!!!!

Reply
+9 +
Го, 20:05, 24.02

За год Российской агрессии в Украине убито свыше пятьсот детей. Украинский народ этот геноцид не простит ни когда.

Reply
+8 +
Светлана, 20:38, 24.02

Холокост- геноцид Украинской Нации от ватной-Z- рашистов.
Победы и только Победы Украине 🇺🇦!!!!!

Reply
+8 +
🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦, 20:35, 24.02

Україно, Свята Мати Героїв, - зійди до серця мого, прилинь бурею вітрів Кавказських, шумом Карпатських ручаїв, боїв славного Завойовника батька Хмеля, тріумфом і гуком гармат революції, радісним гомоном Софійських Дзвонів. Хай душа моя в тобі відродиться, Славою Твоєю опромінеться, бо ти все життя моє, бо ти все щастя моє.
Задзвони мені брязкотом кайданів, скрипом шибениць в понурі ранку, принеси мені зойки закатованих у льохах, тюрмах, і на засланнях, щоб віра моя була гранітом, щоб зросла завзяттям міць, щоб сміло йшов я в бій так, як ішли Герої за Тебе, за Твою славу, за Твої Святі Ідеї; щоб помстити ганьбу неволі, потоптану честь, глум катів Твоїх, невинну кров помордованих дітей Твоїх, величну смерть героїв Української Нації, і тисячі інших, незнаних нам, що їх кості порозкидані, або тайком поховані.
Спали вогнем життєтворчим всю кволість у серці моєму. Страху хай не знаю я, не знаю, що таке вагання. Скріпи мій дух, загартуй волю, у серці замешкай моєму! Зрости мене до ясних чинів

Reply
+4 +
Таня, 21:47, 24.02

Хай,зійде Сонце і Місяць!Зорі ..Сам Бог допомає!Нашому народу..Плачу!!!

Reply
+3 +
Шимкевич, 22:38, 24.02

Победы Украине!!!!

Reply
+2 +
Марта, 23:04, 24.02

🇺🇦🤢

Reply
+8 +
Яу́хім, 20:37, 24.02

Бязмерная Павага Украіцы, Перамогі!!!!

Reply
+7 +
Ягор, 20:40, 24.02

Сьветлая памяць усім палеглым за Свабоду Украіны

Reply
+8 +
Невыглас, 21:01, 24.02

Перамогі Украіне🇺🇦

Reply
+7 +
Слава Украине!!!!!, 20:41, 24.02

Меркелиха виновна в выращивании рашисткой рашипараши, на скамью подсудимых!!!!

Reply
+4 +
Любча, 20:43, 24.02

Калі б не украінцы дык ужо б палякі са зброяй у́ Польшчы ваявалі за сваю Незалежнасць

Reply
+5 +
Баранавічы, 20:47, 24.02

Слава Україні, Перамогі 🇺🇦🇺🇦🇺🇦💪💪💪

Reply
+5 +
Юрась, 20:50, 24.02

У нас умова одна — вийти на адмінкордони 1991 року. Слава Україні 🇺🇦

Reply
+8 +
Янка, 20:54, 24.02

1.Не менш за 34 беларускіх добраахвотнікаў загінулі, абараняючы Украіну.

2. 1575 беларусаў былі затрыманыя за антываенную пазіцыю. З іх 56 чалавек асуджаныя па крымінальных справах на тэрмін ад 1 да 23(!) гадоў.

3.Нобелеўскі лаўрэат Алесь Бяляцкі знаходзіцца ў зняволенні і прызнаны вязнем сумлення.

Нягледзячы ні на што, мы будзем працягваць нашу барацьбу на ўсіх магчымых франтах.

За нашу і вашу свабоду! Разам мы знішчым імперыю зла.
Слава Україні Жыве Беларусь Жыве Беларусь Жыве Украіна

Reply
+4 +
Яріна, 20:57, 24.02

Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці..
Слава Україні 🇺🇦

Reply
+2 +
Kurt 🇨🇭🇺🇦, 21:28, 24.02

Siege für die Ukraine🇺🇦🇨🇭💖Bern

Reply
+4 +
Комаровка, 22:38, 24.02

Победы Украине!!!! русский военный корабль иди на ...

Reply
+5 +
Алекс, 20:58, 24.02

Жыве Беларусь, Жыве Украіна...Перамогі у́сім нам.

Reply
+4 +
Иванов, 21:00, 24.02

путин Пуйло!!!
Победы Украине!!!!!!!!!!!

Reply
+3 +
Менск, 22:35, 24.02

Жадаю маскалям паганым і лукашыстам-смерці. Свабоду Украіне і свабоду Беларусі, хутчэйшай Перамогі ўсім нам

Reply
+5 +
Февраль, 21:15, 24.02

365 дней.... полномасштабной войны((, скорейшего билета на концерт к кобзону пуйлу, в Ад навеки вечные.

Reply
0 +
Яков, Петах- Тиква, 2:24, 25.02

Скорейшего мирного неба над Украиной!!!
Победы Украины над рашизмом!!!

Reply
+3 +
Вітау́т, 21:21, 24.02

Сябры дапамагаем украінцам, хто ў Беларусі вядзіце інфармацыйную вайну ў сеціве: баньце ватовыя каналы, розную шкоду лукашыстам і г.д ...прыйдзе час яшчэ, Напагатове!!!
Перамогі Украіне і Беларусі!!!!

Reply
+4 +
Оснабрюк🇩🇪🇺🇦, 22:24, 24.02

Слава Україні 💪🇺🇦🇩🇪 Перамога Україні!!!

Reply
+4 +
Шимкевич, 21:41, 24.02

ватники Идите на фекальные болота там ваше место!
Слава Украине
Победы Украине 🇺🇦

Reply
+4 +
Маргарита, 21:47, 24.02

дьявол на планете Земля — это россия.
Победы Украине 🇺🇦💙💛!!!!!!

Reply
+5 +
Марк, 21:58, 24.02

Расейскія акупанты прынеслі на зямлю Украіны шмат гора і слёз, адчаю і пустэчы. Нягледзячы на гэта, украінскі народ працягвае змагацца за сваю свабоду і незалежнасць, паказваючы мужнасць і гатоўнасць змагацца да поўнай перамогі над ворагам.
Перамогі, Перамогі, Перамогі Украіне!!!
путин-Zдохни

Reply
+4 +
Свик, 22:00, 24.02

птн-пнх
Победы Украине!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reply
+4 +
Борисов, 22:04, 24.02

Украина Вперёд, Украина Победы💪🇺🇦

Reply
+4 +
Ната , 22:06, 24.02

Скорейшей Победы Украине!!!

Reply
+5 +
Семья Сидорик, 22:10, 24.02

Желаем каждому орку- груза 200 на Прекрасной Земле Украине!!! Победы и только Победы Украине!!!!

Reply
0 +
Еmma Demchuk, 2:23, 25.02

Україна переможе. Вона вже перемогла.🇺🇸🇺🇦🇸🇪🇪🇺

Reply
+4 +
Ирина, 22:21, 24.02

Mирного мира Украинцы!!!!

Reply
+4 +
Ким, 22:22, 24.02

Победу Украине!!!

Reply
+4 +
Алик, Варшава, 22:26, 24.02

Свободы и Победы Украине и Беларуси!

Reply
+4 +
Таня, 22:27, 24.02

Буду вчити ,білоруську мову!

Reply
+3 +
Жыве Беларусь, 22:32, 24.02

Дзякуй Друже, Перамогі Украіне!!!!!

Reply
+5 +
Мах, 22:27, 24.02

Слава Украине и её Героическому Народу, искренне от всего сердца желаю скорейшей Победы Украине!!!!!!!!!!!

Reply
+3 +
Святов А., 22:30, 24.02

Рік тому, Київ зустрічав "квітами" - "освободителей''- кацапских)))
Все як вони і гадали.
Але є нюанс 😉

Reply
+4 +
Жыве Вечна Беларусь, 22:37, 24.02

Я з Брэста, шчыра жадаю Украіне Перамогі

Reply
+4 +
Тарас, 22:48, 24.02

Величезне спасибі за допомогу Україні: американцям, англійцям, полякам, литовцям, латвійцям, естонцям, канадцям, австралійцям, японцям, німцям, іспанцям, румунам.....

Reply
+5 +
Pan Marek, 22:54, 24.02

Razem przeciwko rosyjskiej agresji, zwycięstwu Ukrainy i Białorusi

Reply
+2 +
Сяйво, 22:59, 24.02

Немає нічого важливішого за Свободу.
Слава усім Героям, хто вирішив боротися за Вільну Україну як після подій 2013/2014 років, так і у 2022року.
Без спогадів і без сентиментів. Але боротьба триває. Слава Україні 💪🇺🇦

Reply
+4 +
Дмітро, 23:02, 24.02

З Новим Пераможним роком Україно🇺🇦

Reply
+2 +
ЗСУ, 23:17, 24.02

Вітаємо дружній естонський народ з Днем Незалежності Естонії!
Дякуємо Уряду і народу Естонії за непохитну позицію у боротьбі з державою-терористом рф! Віримо, що спільними зусиллями неодмінно здолаємо ворога!
Elagu Eesti!🇪🇪🇺🇦💪

Reply
0 +
Wanda Spark 🇺🇸🇺🇦, 2:15, 25.02

Peaceful sky to the people of Ukraine, Victory to Ukraine

Reply
+2 +
Уладзімер, 2:52, 25.02

Сьветлая памяць усім загіблым ад рук рускіх-бандытау́ ва Украiне, Хуткага Шляха да Перамогі і Беларусі і Украіне!!!

Reply