24 верасня 2024, aўторак, 14:13
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 11
-1 +
странник, 10:38, 24.09

гм....
в ракете такого типа, с ЖРД силовой установкой, конечно же может взорваться только по причине проблем с этой самой силовой установкой
потому что там просто больше нет ничего
все остальное - это корпус ракеты
там даже отдельно баков нет, баки там являются несущим корпусом ракеты

Адказаць
+2 +
a, 12:42, 24.09

Ниче не понял?
Ничего нету кроме бака и мотора?
То есть прикрепление ядерного заряда и десятков ложных целей там НЕ предусмотрено?
Получаеться какая то дурилка картонная.
Я так и знал :(

Адказаць
+18 +
Илья, 10:39, 24.09

Можно перефразировать прошедшую аварию банально и просто.Дело было не в бабине раздолбай сидел в кабине.

Адказаць
+43 +
Хо ши, 10:40, 24.09

...вредят имиджу РФ... - какому имиджу? Имиджу страны- агрессора с фуфло - армией, с генерал- воришками с чекнутым карликом во главе???

Адказаць
+10 +
Кембрык, 11:12, 24.09

Адна з галоўнейшых праблемаў у ракет з вадкасным рухавіком - хваляванне паліва ў вялізных баках. Вібрацыі ад рухавіка і руху ракеты выклікаюць хваляванні паліва, што ў сваю чаргу вядзе да неаднароднага (рыўкамі) паступлення паліва ў рухавік, ад гэтага рухавік працуе яшчэ з большым вібрацыямі. Фактычна атрымліваецца самаузбуджаючаяся вагальная сістэма. Так працэс узмацняеца, прыводзіць да рэзанансу і выбуху. Немцы вельмі доўгі час не маглі рашыць гэту праблему у ФАУ-2. Гэта задача вельмі цярка вырашальная. Стаіць задача як зрабіць так, каб фаганні гасіліся, каб не наступаў рэзананс хваляванняў як частак ракеты, такі аб'яднаных вузлоў, як стабілізаваць раўнамерную падачу паліва. Усё разлічавлася фізікамі і тэарэтычна і эксперыментальна. Змены вагі геамертрыі ракеты і размяшчэння вузлоў - і трэба ўсе пераправяраць наноў. Я мяркую што так і адбылося. Нешта памянялі, можа павялічылі, ці паменьшылі ракету і ўсё: вібрацыя, рэзананс, разгерметызацыя - выбух.

Адказаць
+13 +
сноб, 11:38, 24.09

Отсмеялись давно искандеры в РФ, а сармат всё живёт в ихнем сердце больном.

Адказаць
+8 +
Это хорошо, 12:28, 24.09

Бодливой фашистской корове Бог рогов не дал.

Адказаць
+2 +
нуну, 12:31, 24.09

Все российские ракеты обречены взрываться над Россией!!!...)))
Им так хотелось в загранку смотаться.... Не выйдет! 😆🤣😂

Адказаць
+4 +
, 12:54, 24.09

Путину все чаще и чаще стали шить костюм "портные" из невидимой ткани .

Ps.
За стежком стежок .
Грошик стал тяжел.
О вей .....

Адказаць
+3 +
123, 12:58, 24.09

не Сармат, а Срамота.

Адказаць
+3 +
Шабашил в рашке, 13:15, 24.09

Шахта разрушена..... И вот пропал буквально за секунды долгий труд стройбата, подобного моему....

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны