Рубрыкі

Еўра-2024: Супергол на 95-й хвіліне вызначыў лёс матчу Англія – Славакія

15

2:1 на карысць ангельцаў.

Закончыўся матч 1/8 фіналу плэй-оф чэмпіянату Еўропы, у якім сустракаліся каманды Англіі і Славакіі, паведамляе Tengri Sport.

Сустрэча прайшла на стадыёне «Фельтынс-Арэна» ў Гельзенкірхене (Нямеччына) і закончылася з лікам 2:1 на карысць каманды Англіі.

Лік у матчы быў адкрыты на 25-й хвіліне, калі нападнік славакаў Іван Шранц атрымаў перадачу ад 23-гадовага форварда «Спецыі» Давіда Стральца. Марк Гехі паспрабаваў супрацьстаяць спаборніку, але Шранц перамог у барацьбе і прабіў у далёкі кут з шасці метраў.

Адзначым, што каманда Славакіі ўпершыню ў гісторыі забіла Англіі на чэмпіянаце Еўропы.

На 50-й хвіліне каманда Англіі выраўняла перавагу пасля дзейснага дзеяння Філа Фодэна, але арбітр звярнуўся да памочнікаў і адмяніў гол праз афсайд у паўабаронцы.

На 95-й хвіліне Джуд Белінгем зраўняў лік ударам праз сябе. Кайл Уокер з аўта з правага флангу закінуў мяч у штрафную на Гехі, які галавой зрабіў пас на Белінгема.

На першай хвіліне дадатковага часу Хары Кейн вывеў сваю каманду наперад. Эберэчы Эзэ падаў пас у штрафную на Айвена Тоўні, той галавой скінуў мяч на Кейна. А капітан, у сваю чаргу, замкнуў перадачу.

Нацыянальная каманда Славакіі стала трэцяй у групе E, іх спаборнікамі былі каманды Румыніі, Бельгіі і Украіны. Усе ўдзельнікі гэтага квартэта набралі чатыры балы.

Нацыянальная каманда Англіі заняла першае месца ў групе C, іх спаборнікамі былі каманды Даніі, Славеніі і Сербіі.