Рубрыкі

Шаранговічу засталося набраць адзін бал для паўтарэння рэкорда Грабоўскага

1

Ён адзначыўся галявой перадачай у матчы «Калгары» з «Сан Хасэ».

Сёння, 10 красавіка, «Сан-Хасэ Шаркс» на сваёй пляцоўцы саступіў «Калгары Флэймз» у матчы рэгулярнага чэмпіянату Нацыянальнай хакейнай лігі (НХЛ). Сустрэча на стадыёне «Эс-Эй-Пі-цэнтр» у Сан-Хасэ (ЗША) закончылася з лікам 2:3 АД, піша championat.com.

На восьмай хвіліне першага перыяду Вільям Эклунд з перадач Фабіяна Зетэрлунда і Мікаэля Гранлунда адкрыў лік у матчы.

На трэцяй хвіліне другога перыяду Джэйкаб Макдональд з перадачы Майка Хофмана падвоіў перавагу гаспадароў. Праз тры хвіліны Расмус Андэрсан з перадач Мэта Караната і Мікіты Ахацюка распачаў лік у матчы. На 15-й хвіліне перыяду Назем Кадры з перадач Ягора Шаранговіча і Андрэя Кузьменкі зрабіў лік 2:2.

На трэцяй хвіліне овэртайму пры гульні ў большасці Андрэй Кузьменка прынёс гасцям перамогу.

Беларускі хакеіст Ягор Шаранговіч зарабіў асіст і блізкі да ўстанаўлення новага рэкорду. У Шаранговіча зараз 57 (30+27) дзейсных балаў. Да паўтарэння дасягнення Міхаіла Грабоўскага засталося набраць адзін бал.

У складзе «Калгары» згуляў яшчэ адзін беларус - Ілля Салаўёў, якога нядаўна выклікалі з фарм-клуба. У НХЛ у яго быў сёмы матч.

Калі «Калгары» страціў шанцы на плэй-оф, то «Вашынгтон», у складзе якога выступае беларус Аляксей Пратас, пасля перамогі над «Дэтройтам» (2:1) у зону плэй-оф вярнуўся.