23 кастрычнiка 2024, Серада, 20:56
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 11
-13 +
Ой, 16:09, 23.10

Мезантроп

Адказаць
+28 +
Украинка, 16:20, 23.10

Здорові чоловіки мають працювати, а не сидіти на шиї європейських платників податків.Повністю підтримую ініціативу Сікорського.

Адказаць
-2 +
vil, 16:23, 23.10

это ТОЧНО не стимул а деньги с...(еще по пути).НЕ западные политики СТИМУЛ ищут СТИМУЛИРУЙТЕ ОРУЖИЕМ

Адказаць
+20 +
Украинка, 16:26, 23.10

Оружие саме по собі не воює.

Адказаць
+16 +
Укр, 16:37, 23.10

За Німеччину зрозумів. А що Польща? Вже скасувала, перенаправила й простимулювала?...

Адказаць
+1 +
F, 17:46, 23.10

Пальскі пенсійны фонд у 2023 годзе здоляў зрабіць выплаты толькі з-за таго што ёсць працаўнікі з Украіны і Беларусі, мне прафесар па польскай пенсійнай сістэме расказаў.
Польшча лічы ніякіх выплат украінскім бежанцам не робіць, толькі на агульных падставах з палякамі ёсць сацыялка, для дужа бедных, і гэта зразумела не чалавекі прызыўнога узросту, якія працуюць. А ў Нямеччыне 1500 гэтага не хопіць каб жыць, і звычайна там здаровыя мужыкі, то бок годныя для прызыву, працуюць за 3000. Ну і гэта таксама выгадна нямецкай пенсійнай сістэме.
Гэты польскі міністр любіць выказацца , але нічога сур'ёзнага не зрабіць, памятаю у 2007, як ён выступаў у Варшаўскім універсітэце і казаў што спаць не будзе покуль у Беларусі Лукашэнка.

Адказаць
0 +
Баста, 19:55, 23.10

«мне прафесар па польскай пенсійнай сістэме расказаў.»
Не ведаў, што ёсьц аддзельная галіна «па пенсійнай сістэме” - гэта нешта новае. Ну бо, бачыш, даражэнькі, мне іншы прафесар расказаў, што некаторыя даныя (нават - паза Беларуссю) аналізуюцца ў першую чаргу не прафессарам (які, калі мы ўжо пра гэта кажам, даўно абараніў сваю діссертацыю і цяпер на самой справе толькі пасе аспірантаў-дактарантаў, а не па розных установах лазіць каб нешта разнюхваць), а дзяржаўнымі установамі. Ну і каб ўжо зусім здалаваць вашага прафессара (які ляпнуў, не паказаўшы жодных падлікаў, як падабае чалавеку навукі) - колькі там беларусаў і украінцаў (і колькі яны зарабляюць? - хіба што залатыя горы, бо ўсе як адзін - высока кваліфікаваныя інфарматыкі па квантавым кампьютэрам не менш) у параўнанні з палякамі, што менавіта яны пацягнулі усю польскую эканоміку? Мяркую, што палякі ўзялі адгул і ўсе у Нямеччыну або ў Брытанію на гэты час з’ехалі!? Баста ўжо розную … на вентылятар накідваці! Нібыта, без вас …

Адказаць
+3 +
B.J Błażkowicz, 17:38, 23.10

Racja,panie ministrze! Muszą walczyć o swój kraj, a nie siedzieć na europejskich korzyściach.

Адказаць
+4 +
Да, 18:12, 23.10

Решение абсолютно верное. Так стоит поступить всем европейским странам и штатам с канадой тоже.

Адказаць
0 +
Дед Хаттабыч, 20:00, 23.10

Причем не только с украинцами - «африка корпс» и прочие борзые пришельцы должны точно также по этой схеме обслуживаться (за исключением тех, кто действительно бежал от реальной угрозы). Хочешь помощи (я здесь не о законно заработанной зарплате - это другое)? Мы тебе её на родину вышлем - там сиди и «пудру» нюхай, а не у нас ещё права качаешь!

Адказаць
+3 +
Ласси, 18:43, 23.10

Давно пора ввести налог на ВСУ всем кто уехал

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны