29 April 2024, Monday, 0:38
Support
the website
Sim Sim,
Charter 97!
Categories
Comments 33
+88 +
1111111, 9:17, 27.07

Жыве Беларусь!!!!
Са святам!!!!
Беларусы!!!!!

Reply
+28 +
Жыве Беларусь, 11:20, 27.07

Ма Святам Шаноу́нае Спадарства!!!
Гэта і ёсць сапраўдны Дзень Незалежнасці
Са Святам! Са слязамі на вачах...

Reply
+73 +
LITVIN , 9:25, 27.07

Сам святам!
Жыве Беларусь!
Жыве вечна!

Reply
+48 +
Альгерд, 10:12, 27.07

Жыве Вечна Беларусь ⭕🔴⭕👍

Reply
+19 +
Mensk, 11:21, 27.07

Равуць вятры, грымяць грамы, Пыл засціць вочы нам, і ўсё ж, I ўсё ж мы дойдзем, дойдзем мы Да Беларусі!..
Ніл Гілевіч

Reply
+18 +
Чорны Кот, 11:40, 27.07

Незалежнасць Беларусі будзе зараз толькі з Перамогай Украіны над рашызмам. Паваліцца рашызм, вывалім і маньяка лукашенко

Reply
+48 +
геба, 10:05, 27.07

Нельзя забывать и 25 марта 1918 года, БНР. Тогда независимыми стали и Латвия, Литва, Эстония. Несмотря на советскую оккупацию они сохранили даты 18 года. Хотелось бы сохранить преемственность в истории. Логичнее было бы упомянуть что в этот день страна ВОССТАНОВИЛА свою независимость.
Са святам! Жыве Беларусь!

Reply
+6 +
Корань, 12:40, 27.07

Карані нашай дзяржаўнасці яшчэ далей 1918 года.
Знішчым рускую акупацыю, тады і вырашым, якія святы святкаваць.

А за незалежнасць трэба дзякаваць Зянона Пазьняка і той БНФ, які разваліў немец Вік.

Reply
+45 +
Мацьвейка, 10:06, 27.07

Сам святам! Жыве Беларусь!

Reply
+19 +
Вітушка, 11:20, 27.07

Ўсіх са Святам!

Reply
-5 +
YES YES BIDEN !!!, 10:10, 27.07

Сення наша вялiкае свята спадары велiкалiтвiны!!! Сапрауднае свята нашай еурапейскай краiны Беларусi!!!

За сапраудную афiцыйную незалежнасць якой нам усiм яшчэ прыйдзецца пазмагацца у хуткiм часе з пачварнымi руZZка-ардынскiмi дзiкусамi !!!

Жыве Беларусь!!! Жыве вечна у нашым велiкалiтвiнскiм сэрдцы!!! 😎✌

Reply
+45 +
Мх, 10:12, 27.07

З Дне́м Незалежнасці! Спадзяюся, што Бел-чырвона-белы сцяг зноў будзе лунаць над Домам Ураду, і людзі не паўтараць памылку 1994 года. Жыве Беларусь!

Reply
+33 +
Наваградчына, 10:13, 27.07

Слау́ная Гісторыя Беларусі. Наша Гісторыя.

Reply
+37 +
Сьвятлана, 10:15, 27.07

ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ 🏳🚩🏳

Reply
+42 +
Фаниполь, 10:16, 27.07

Данный праздник возродиться, как и БЧБ, Пагоня, мова, История... А заплесневелый, болотный, вонючий, гнилой, противный, мерзкий, дурной, преступный лукашизм сгинет на помойки Истории вместе с проклятым вовеки веков лукашенко-Валетом, его "праздниками", ''декретами'' , "законами", омонышами, губопиками, мусорами, анучей красно-зелёной ака закат над болотом, гербом совковым, лукашистами

Reply
+16 +
!, 11:23, 27.07

Загляне сонца і у́ нашае аконца

Reply
+7 +
Лик, 10:22, 27.07

В 1990г., 27 июля, "Независимость" Белоруссии была объявлена чиновниками-коммунистами в Минске по приказу Москвы. Тоже самое сделали и коммунисты в Киеве. Никто из чиновников серьёзно о выходе из Совка тогда не думал.
А вот после 21 августа, провал путча ГКЧП, коммунисты Киева и Минска испугались своей поддержки ГКЧП и проголосовали за Независимость чтобыизбежать ответственности. В результате в декабре они развалили СССР.
Поэтому настоящий День Независимости Беларуси от СССР - 25 августа 1991г.!

Reply
+21 +
Таццяна , 11:10, 27.07

Радуюць каменты на роднай мове!
Са святам, Беларусы!

Reply
+6 +
Моўнік, 12:42, 27.07

Адраджаецца Беларусь, бо вяртаецца мова ў вусны беларусаў.
Прыемна і мне, што многія беларусы выплёвываюць рускій язык акупантаў

Reply
+12 +
Гародня, 11:32, 27.07

Жыве Вечна Беларусь

Reply
+11 +
Зміцер, 11:32, 27.07

Са Святам!!!

Reply
+12 +
Куфэрак , 11:33, 27.07

За Свабоду
Беларусь будзе Вольнай
Жыве Вечна Беларусь
Верам, можам, Пераможам

Reply
+15 +
Антак, 11:36, 27.07

Адродзіцца і мова, і гісторыя, і сцяг, і герб, і культура, і беларускія установы, і касцёлы, і царквы свае, і пратэстанты, і святы нацыянальныя.
А жудасны лукашызм згіне як раса на сонцы.

Reply
+11 +
Рнпц Ждановичи, 11:36, 27.07

Недолго шкловскому маньяку- осталось, не долго....смерть с косой подходит к нему...

Reply
+11 +
ИСТИНА, 11:43, 27.07

Смерть лукашизму, смерть лукашенко. Смерть путину, смерть рашизму.ШОС.

Reply
+9 +
Ян, 11:44, 27.07

Сапрау́днае Свята.
Віншую сардэчна! Беларусь будзе Вольнай!!!

Reply
+10 +
Вёска, 11:48, 27.07

Сёння свята, якое адмяніў лукашэнка Валет. Але скора адменім лукашэнку- гэтага гау́нюка, а Свята Незалежнасці будзе!!! Такі шлях Гісторыі!
Беларусам навука потым...да чаго прыводзяць вось такія псіхічна хворыя Валеты...і хто іх прыводзіць да у́лады...

Reply
+8 +
Пётр, 11:53, 27.07

Будем праздновать широко и массово как в Начале 90-х годов и в середине, на площадях, проспектах, улицах городов

Reply
+8 +
Мария, 11:54, 27.07

На данный момент ситуация ооочень тяжёлая, очень сложная...но свет в конце концов должен быть

Reply
+6 +
Падтрымка, 11:58, 27.07

Падтрымайце Міколу Статкевіча
ИК № 13. 211793, г. Глубокое, ул. Советская, 205

Reply
+5 +
It's 3, 12:33, 27.07

Абавязкова свята вернецца ў Беларусь пасля вызвалення ад акупацыі.
Жыве Беларусь.

Reply
+1 +
Илля, 14:42, 27.07

25 сакавика Сьвята абвяшчэння 1ай Рэспублики Цяпэр гэта Сьвята абвяшчэння 2ой Рэспублики а абвяшчэнне 3яй Рэспублики яшчэ наперадзе и тольки ад Беларусау залежыць кали дакладна

Reply
+2 +
DimoN, 15:55, 27.07

Сегодня юбилей в моей семье, но тост за независимость будет первым.

Reply