29 марта 2024, пятница, 17:45
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 11
+35 +
Менск, 10:48, 25.12

Цудоўна, дзякуй за гiсторыю!

Ответить
+20 +
BENEFICIAR, 12:54, 25.12

“Не нехта, а я.” - для сябе вызначыў з артыкулу толькі гэтыя словы. Ніякіх болей. Літаральна.

Ответить
+15 +
ivanthetroll, 14:54, 25.12

Трэба зброя.

Ответить
+15 +
RootViewer, 16:15, 25.12

Ідзі і вазьмі!
Так, гэта вельмі небяспечна.
АЛЕ!
Ніхто НІКОМУ проста так не даваў і НІКОЛІ не дасць зброю. Зброя ў паўстанцаў заўсёды была ТРАФЕЙНАЯ!
Парыжане, якія ішлі супраць гармат Бастыліі з качаргой, чарпакамі і апалойнікамі.
Літоўцы з Дусят з сялянскімі косамі ішлі разам з Эмілі Плятэр супраць артылерыі і кавалерыі рускіх каланізатараў захопнікаў.
Чукчам у чукоцкіх каланіяльных войнах стрэльбы таксама не раздавалі. Чукчы вайну выйгралі, хоць і вымушаны былі заключыць з імперыяй мірную дамову.
На Майдане ваявалі кактэйлямі, пакрышкамі і арматурай з палкамі. Вось і ўся першая зброя.
Партызанам Беларусі нямецкія акупанты таксама не раздавалі зброю. Не дадуць зброю і рускія акупанты.
Зброю бяруць у баю!
Так было заўсёды. Так было ўсюды.
Сярод народа сотні тысяч дэмбеляў, якія ведаюць дзе і як...
Бяда ў тым, што ніхто не жадае падумаць - усе жадаюць на гатовенькае. Каб разжавалі і ў рот паклалі.

Ответить
+2 +
Ильич, 18:16, 25.12

Посылать людей на войну необученными — значит предавать их. — Конфуций
Вы просто сливаете своих же единомышленников, вместо того, чтобы советовать либо учиться добывать оружие, либо присоединяться к полку Калиновского, где (да-да) просто так дают оружие.

Ответить
+7 +
RootViewer, 19:16, 25.12

Шаноўны спадар "Ильич", "посылать людей на войну" и решать вопрос где или как взять оружие - это не просто разные, а абсолютно разные темы!
Повторюсь. "Сярод народа сотні тысяч дэмбеляў, якія ведаюць дзе і як...
И вы, и другие не глупее, а может и умнее меня.
Бяда ў тым, што ніхто не жадае падумаць"
Почему не хочет?
Не я сказал: "Кто хочет, тот ищет способы, а кто не хочет ищет причину почему нельзя чего-то сделать".
З.Ы.
Я нигде, никого никуда не посылал. Есть такой способ психо-манипуляций в полемике - выдумать и приписать оппоненту не произнесённую им фразу или мысль, а потом разгромно раскритиковать его за неё.

Ответить
+17 +
LIBERATOR, 17:04, 25.12

Цытата: "— Не, — сказалі людзі, — калі возьмем палкі, станем як яны..."

Вось у гэтым уся і праблема, што ў беларусаў нейкая "прашыўка" у падсвядомасьці, што браць "палку" і абараняць сябе і радзіму са зброяй - "дрэнна". Чамусьці продкі нашыя і прадзеды, бяручы у рукі зброю супраць захопнікаў, так не думалі. Браць у рукі "палку" - гэта не значыць станавіцца як "яны". Гэта значыць з вартасьцю даць цвёрды адпор урагу.

Ответить
+6 +
RootViewer, 19:25, 25.12

Вы маеце 100%-вую рацыю.
"Палка" і зброя гэта ўсяго толькі прылада працы ў руках чалавека.
Чалавек робіць сабе інструмент, а не інструмент робіць пад сябе чалавека.
Бензапіла ў вашых руках, у руках столяра, лесніка, леса-загатоўшчыка, слесара альба прафесара не робіць яго маньякам. Гэта ўсяго толькі інструмент, дапамога ў дасягненні мэты працы.

Ответить
+5 +
как-то так, 20:59, 25.12

Война всё меняет, я был сторонником того, что Зеленский клоун. Не прав, достаточно ответственный и мужественный человек. Правда и видел его только в 1995 году последний рвз.

Ответить
+6 +
Viktor, 23:49, 25.12

Радня тых беларусау герояу яких катавали и
забивали ведае тых крывавых вырадкау хто гэта рабиу
Вока за вока зуб за зуб только так не иначай
Будуць баяцца тварыны сваей цени
Слава Украине !!!!!!
Жыве Беларусь !!!!!!

Ответить
+1 +
23, 21:11, 29.12

2023 год мае быць годам беларускай мовы і нацыянальнага адраджэньня.

Ответить