20 апреля 2024, суббота, 16:25
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 12
+22 +
, 23:56, 13.01

Поздравлю южных братьев !
Надеюсь и у нас , кроме коров о ..ных , тож ченить в космос выйдет . Спецов то завались .

Ответить
+7 +
Денис Киев, 3:53, 14.01

Спасибо за поздравление. Я вам желаю дерзать и жёстче. По другому к сожалению ни как ни выйдет.

Ответить
+1 +
ВІТАЎТ, 0:16, 14.01

Сапраўды, трэба вітаць Украіну із запускам гэтага спадарожніка. Яшчэ ня ведаючы ніякіх дэталяў, адразу адна рэч кідаецца ў вочы, а гэта што не расейская ракета, а ракета Ілона Маска запусьціла яго ў арбіту. Вельмі добра, так і трэба.
Трэба адрэзвацца ад той няшчаснай Масквы ва ўсім і ўсяк і тое самае трэба рабіць і Беларусі. Напэўна так і было бы каб не папала нам нядоля з вар’ятам Лукашэнкам.

Ответить
+1 +
Васілій, 0:37, 14.01

Віншуем з перамогай.!!

Ответить
-11 +
Карл, 1:47, 14.01

А БелКА выйдет?

Ответить
+2 +
Чел, 3:49, 14.01

А белка не допрыгнула до космоса.

Ответить
-16 +
добрая справа, 8:11, 14.01

Яшчэ адзін поспех Украіны пад кіраўніцтвам маладой прагрэсіўнай ўлады Зяленскага.
Віншуем украінцаў !
Для парахаботаў:
Спутнік сабралі ў снежні 2019, а Зяленскі стаў прэзідэнтам у траўні 2019.

Ответить
-2 +
Світлана, Київ, 8:38, 14.01

зеля до цього не має аж ніякого відношення. прошу.

Ответить
-14 +
добрая справа, 8:59, 14.01

Асобна для вас, не разумеючых тэрміны.

Зяленскі стаў прэзідэнтам 20.05.19
Спутнік зрабілі 19.12.19,

Зяленскі ўжо быў прэзідэнтам 7 месяцаў !

У краіне ўжо 7 месяцаў, як перасталі красці, бо сышоў Парашэнка !
Таму і змаглі сабраць гэты спутнік.

Ответить
-1 +
Ф, 10:52, 14.01

ну да, Зеля лично его собирал - паял контакты, а Ермак с Шефиром держали коробочку с припоем и канифолью
:)))
концепция космической программы, согласно которой и запустили спутник была утверждена в 2018-м. а собран и запущен он был не при Порохе или ком-то другом, а при Зеленском по той простой причине, что именно Зеленский , а не Порох или кто-то другой на данный момент президент

Ответить
-9 +
добрая справа, 12:30, 14.01

Канцэпцыю разрабіў Парашэнка, каб красці грошы, а як толькі яго адарвалі ад гэтага, то адразу і спутнік зрабілі.
Парашэнка папуліст і крадзей, за што ён і быў адрынуты народам на выбарах.

Ответить
-10 +
Oleg S., 14:27, 14.01

Шоколадна пані , як там поживає на чужині біженець Пепа ? Народ мовить , що придністровсько ліпєцкій патріот переховується на горищі в Варшаві , а генералісімус Гелетей готується до евакуації " гетьмана " ?

Ответить