29 марта 2024, пятница, 9:52
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 11
+86 +
для, 19:27, 21.09

И в россии стали понимать простые вещи. Но ещё в
головах, у некоторых, столько совка что просто ужас.

Ответить
+89 +
678, 19:42, 21.09

Вы только посмотрите на РУСНЮ? Они в целом симпатизируют дружбе Путина с Лукашенко.Русне как кластеру мирового общества глубоко наплевать на нас,ходят с замыленными глазами. Такая же имперская дружба была до 2014 года. с украиной.

Ответить
+4 +
Oleg S., 3:52, 22.09

" Имперская дружба с украиной " найкраще була проілюстрована в часи Кучми при спробі захоплення острову Тузла , та під час каденції Ющенка .

Ответить
+77 +
Скептик, 19:43, 21.09

Россия всегда покупала любовь "союзников".
Оч-ч-чень мало кто дружил с Россией безвозмездно . Только за деньги )))

Ответить
+80 +
Сваяк, 19:57, 21.09

Не трэба тут задавальняльна квактаць пра "прагрэсіўных" маскавітаў, якія зноў суюць свае імперскія пятакі ў справы беларусаў.

Яны хочуць замяніць аднаго Лукашэнку іншым, такім жа самым дэспатам, але больш кіраваным.

Маскавіты не прагнуць нам свабоды.

Гэта нашы спрадвечныя ворагі.

Ответить
+11 +
ВІТАЎТ, 3:32, 22.09

Гэта так, дакладна.
Беларусь ня мае большага ворага за Расею. З паміж усіх войнаў у якіх Расея ўдзельнічала, найбольш было з Беларусяй (тады ВКЛ) і яны найдаўжэй трывалі. Расейскі характак адносна Беларусі не змяніўся, пачынаючы ад Пуціна і канчаючы на звучайным расейскім селяніне. Яны ўсе імпэрыялісты.
Расейская вяліка-дзяржаўная псіхоза рэзка зьменіцца калі распадзецц РФ, калі ўся паўночная Азія (ад Ціхага акіяна да Ўралаў) адарвецца ад Расеі і яна застанецца ў невялікіх межах старой Маскрвіі. Тады закончыцца развал СССР. І гэта напэўна будзе.

Ответить
+50 +
Дударев К.И., 21:20, 21.09

За что Россия платит Лукашенко А.Г. Интересный вопрос. Оплачивает убийства людей. Это, что касается лично меня. Репрессии. Вообще нужно подавать в Прокуратуру России. За что идут деньги России в Беларуси. Можно сказать. Россия оплачивает трреризм в Беларуси. Задать вопрос Президенту России Путину В. В. Кто не дает задать вопрос.

Ответить
+27 +
ахмэд, 21:55, 21.09

Это люди? У них украли 137 миллиардов долларов ,а они говорят ,что так надо.Друзьям надо помогать ...это они о ком? Давай сашок гони дальше с дружбой.Не кто еще за всю историю мира не надружил на такую сумму.Ты уже вошел в историю ,ну не как египетские фараоны и гении ,ну как самый высокооплачиваемый друг России.Самое интересное ,что и запад у сашки в друзьях ,сколько денег вбухали и так некто и не сказал кто получает контробандные сигареты,бензин,оружие ..на каких счетах деньгт.Мне это напоминанет как вдруг решили кончить Садама Хусейна ,сначала поодалживали у него огромные суммы ,даже Зюганов,жириновский и сашок ,в то время през Франции ,Берлускони …..а потом его кончили и не кому не надо возвращать долги ,а здесь проще - он слишком много знал

Ответить
+14 +
Беларус, 23:16, 21.09

Расейцы-имперцы и совки.Украинские блогеры их уже 8 год показывают кто они есть в чатрулетке.

Ответить
+6 +
роман, 8:09, 22.09

Какой Янукович? Его место в Гааге а потом на нарах.

Ответить
+3 +
сож, 13:21, 22.09

Кабета адказала чэсна!
А тыя - "толдычат про помощь братскому народу"!
Вы ўжо "помогли" Чэхам у
1956-м, Палякам - у 1980, калі Ярузельскі, каб унікнуць "ввода советских войск", вымушаны быў страляць па суайчыньнікам, не кажучы пра "НКВД-КГБ", што татальна кантралявала Палякаў!
З нас, "бела-русаў" (Ліцьвінаў) вы, Маскавіты не злазіце з 1794 року - з паразы паўстаньня
Т. Касьцюшкі, які змагаўся за Свабоду Літвы ("Бела - русь") і Польшчы! Ваш "Суворов" (суворы - чувашы) утапіў тое паўстаньне ў крыві!
Вамі былі перавешаныя, выгнаны за кардон і адпраўленыя на катаргу ў Сібір паўстанцы 1830 року!
Вамі - задушана паўстаньне 1963 року!
У 2017-м, у Вільны знойдзены парэшткі К.Каліноўскага - ўсіх 20 паўстанцаў! Астатнія паўстанцы - шляхта, сяляне былі адпраўлены ў Сібір!
Намі, Ліцьвінамі заселена Сібір!
Улічыўшы страшныя па-лічбе ахвяры "Невядомай" (1654-1667) і 25-ці летняй Паўночнай Вайнаў, што вялі "московские цари - отец и сын) на наша зямлі - нам не патрэбна "ваша помощь"!


Ответить