28 марта 2024, четверг, 23:02
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 9
+20 +
Анатолій, 19:59, 27.09

Мажліва гета і добрая справа, вот толькі образ Андрея Багалюбскага на ньом ні к чаму! Йон спаліл горад сваіх продкав Кіев і йосць сымвалам жицця Бэласускай царквы за расейскімі лекаламі.

Ответить
+13 +
Мікалай, 20:30, 27.09

Румас і Жышкевіч павінны б ведаць гісторыю. Але якая гісторыя Жышкевічу, ён і зараз з Галоўнага банка робіць тую самую халву.

Ответить
+35 +
BOODOG, 20:32, 27.09

коммуняки православные - это верх извращения и цинизма ...

Ответить
+22 +
Vlad Canada, 21:21, 27.09

А настоящий крест был украден у беларусов гбшниками-комуняками, а сейчас его прячут гбшные попы от РПЦ в Мвцкве. Это еще те прихватизаторы. Правильно писал Карл Чапек, что русские все русское вокруг себя называют славянским, чтобы потом все славянское назвать русским. Нужно у москалей в Орде искать настоящий крест.

Ответить
+16 +
ВІТАЎТ, 21:40, 27.09

«Народзе! Памятай што ня будзеш свабодным пакуль маскаль на табою будзе панаваць!» Так казаў Кастусь Каліноўскі й гэтыя словы пасуюць нам і сёньня. Масква фактычна кіруе Лукашэнкам і ў поўнасьці кіруе так званай беларускай правалаўнай царквою. Нажаль адноўлены Тураўскі крыж таксама папаў у маскоўскія рукі.

Ответить
+12 +
Неватник, 22:04, 27.09

Вот именно!!!Как Крест Ефросинии Полоцкой,так и крест Туровский надо требовать возврата русскими оккупантами!!!!!!!!!!

Ответить
+50 +
нахаш, 20:34, 27.09

главный поп так и не осудил зверства луки против беларусов. нет веры таким "служителям".

Ответить
+30 +
верник, 20:50, 27.09

Вы бы гражданин Румас вышли на улицу с этим крестом, чтобы поддержать народ.

Ответить
+12 +
ВІТАЎТ, 21:24, 27.09

Пры чым тут маскоўская царква?
Тураўскі крыж гэта каштоўнасьць беларускага народу й вельмі добра што яго аднавілі. Але на вошта на прэзэнтацыі патрэбныя патрыяршы/маскоўскі экзарх і мітрапаліт насаджанай на Беларусь маскоўскай царквы? Масква садзіць свае рукі ў Беларусь як толькі й дзе ёй удасца. Укралі арэгінальны Еўфрасінеўскі крыж за што ім не дараваць.
Вось каб маскоўская царква выступіла супраць самазванца Лукашэнка, так як выступілі ўсе іншыя цэркві на Беларусі, то гэта былоб добра. Але не, нельга гэтага спадзявацца ад служкаў масквы..

Ответить