28 марта 2024, четверг, 18:46
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 14
+57 +
итья, 8:14, 18.09

Беларусь без Лукавого

Ответить
+22 +
Дмитрий, 8:14, 18.09

Сегодня ещё 18 число.

Ответить
+32 +
911, 8:26, 18.09

Значит есть время подготовиться к празднику.

Ответить
+54 +
йож , 8:17, 18.09

Жыве Беларусь.

Ответить
+16 +
я777, 10:20, 18.09

Жыве вечна!

Ответить
+27 +
край, 9:35, 18.09

Cа святам Лiтвiны.

Ответить
+15 +
Иван, 9:54, 18.09

Жыве Беларусь!

Ответить
+14 +
я777, 10:21, 18.09

Жыве з Богам!

Ответить
+17 +
сваяк, 10:18, 18.09

А ў цябе ёсць у хаце беларускі бел-чырвона-белы сцяг?
У мяне - ёсць, і вісіць на самым відным месцы, чакаючы свайго часу.

Ответить
+19 +
Engine-r, 10:19, 18.09

Диктаторские режимы, какими долговечными бы они ни казались, рушатся в одночасье. Со сменой режима уйдёт в небытие и его советско-колхозная символика.
И настоящие символы страны воссияют над её просторами, как гордо реяли они столетия назад, до порабощения восточными оккупантами.

Ответить
+18 +
стары беларус, 10:48, 18.09

Да будет в свободной Беларуси БЧБ флаг и Погоня!!!
Жыве Беларусь !
И да будет так !

Ответить
+9 +
Бефар., 12:10, 18.09

Наши символы - святые и на века ! А подлая плеш - враг номер 1, которого будут проклинать и ненавидеть всегда. Живе Беларусь !

Ответить
+7 +
ЯЗЭП, 13:11, 18.09

Нам трэба зайздросціць таму пакаленню беларусаў, якое актыўна дзейнічала тры дзесяцігоддзя таму! Тады на дзяржаўным узроўні былі зробляны важкія этапы ў гісторыі! Чаго каштавала прыпыніць дзейнасць КПБ!!! Альбо вярнуць Айчыне яе дзяржаўныя атрыбуты: Бел-чырвона-белы сцяг, Герб "Пагоня"!
А якая радасць для беларусаў была, калі іхняя пакутніца- Родная мова, стала дзяржаўнай у Рэспубліцы Беларусь! Аб гэтым можна была толькі марыць. А тут апынулася ўсё ў наяўнасці! Казалася б жывіце і радуйцеся беларусы, што нарэшце пачалі людзьмі звацца, як пісаў наш класік! Але доўга радавацца беларусам не давялося! Прыблізна праз 5 год, яны робяць ракавую памылку ў сваёй гісторыі! Яна ім каштавала 25 гадоў таптання на адным месцы і нават з руханнем назад, А зараз нам пагражае перспектыва трапіць у тыя ж аб'яткі ардынскага крамля, ці цара, з якіх нам удалося так удзячна вырвацца! Ці зможам мы ізноў беларусамі звацца!???

Ответить
0 +
boris_kuchynski, 8:17, 20.09

рэферэндум 1995года сфальсыфакаваны лукашэнкам есць злачынства за гэта ен павінен панесьці адказнасьць!пасьля лігітымнага прыходу да улады новых кіраўнікоў гістарычныя белчырвоны сьцяг і герб пагоня будуць вернуты!

Ответить