28 марта 2024, четверг, 13:20
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 9
+57 +
сваяк, 19:03, 17.08

А вось гэта добра!
Даўно пара адзяліцца ад ФСБэшнай пуцінскай царквы, якая к таму ж не мае "Томаса" на кананічнае існаванне.

Ответить
+4 +
Як так ?, 20:42, 17.08

Не вірю очам своїм... "сваяк" виправився, не лише Порошенка "поливає" , а й коментує ще щось ?

Ответить
+29 +
Вітаўт, 20:47, 17.08

БАПЦ вернецца на Беларцсь, будзе расьці й будзе галоўная праваслаўная царква на Беларусі. Няма ў гэтым ніякага сумніву. Лукашэнкаўскі рэжым, які служачы Маскве й выступае супраць БАПЦ, ужо сам коціцца да неслаўнага канца. Працуйма на карысьць БАПЦ, а вынікі будуць, напэўна хутчзй чым хто спадзяецца.

Ответить
+32 +
Сельчанин, 21:07, 17.08

Существование независимой церкви - ОБЯЗАТЕЛЬНО!!! Лично я, так и не дождался комментарий Минского митрополита по поводу крестолома в курапатах.

Ответить
+24 +
юзя, 21:23, 17.08

Кали быў малебен за Курапаты ў красавіку , сабраліся людзі каля Кафедральнага САбору (на пл. 8 Марта ў Мінску)
быў святар Аўтакефальнай Царквы (не памятаю прозвішча гэта годнага чалавека), ен чытаў малітвы за Курапаты і загіблых там,
то ніхто не выйшаў са святароў БПЦ у падтрымку з гэтага сабору , толькі заглушалі малітвы, якія чытаў святар
НІХТО не выйшаў!
А людзей здымалі на камеры людзі ў цывільным
Потым і штрафы яшчэ выпісалі арганізатарам
А Статкевіча затрымалі, калі выходзіў з дому на малебен
БПЦ - варожая царква
Нам патрэбна НЕзалежная Аўтакафельная Царква - і яна будзе

Ответить
+22 +
сваяк, 21:57, 17.08

Называйце яго правільна!
Не Мінскі, а разанскі мітрапаліт.☦

Ответить
+27 +
Вернік, 21:12, 17.08

Прыемная і цікавая рэлігійная навіна для беларускіх
вернікаў.Дай нам Божа маць сваю БАПЦ і пачуй нашы жаданні маліцца да цябе Божа на нашай ня
грэшнай роднай беларускай мове !
Хацелася б ведаць,дзе ў Беларусі ёсьць прыходы
БАПЦ.
Поспехаў Вам беларускія сьвятары.Хай Вам дапаможа Бог.

Ответить
+5 +
Александр, 8:01, 18.08

Сначала майдан надо провести а потом отделятся!

Ответить
-3 +
Дед, 9:35, 18.08

Реальная независимость страны это не есть отделение беларуской церкви от Московского патриархата и чему тут радоваться не понимаю. Религия в светском независимом государстве должна не быть разменной монетой у незрелых политиков.Замес религии в политику ни к чему хорошему не приведет а наоборот.

Ответить