25 апреля 2024, четверг, 20:53
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 7
+41 +
Vasily, 19:09, 14.08

КЕПСКА ШТО МАСКАЛІ КІРУЮЦЬ МАЕЙ РАДЗІМАЙ😁😁😁

Ответить
+26 +
сваяк, 19:18, 14.08

Дык грамаджяне і вінаватыя, што карыстуюцца варожай мовай акупантаў.
Крамлёўцы тры пакаленні запар знішчалі і знішчаюць родную мову беларусаў, а некаторыя антыбеларусы ім спрыяюць, ужывая рускамоў'е.

Ответить
+26 +
сваяк, 19:21, 14.08

Лукашэнка і яго зграя размаўляе па-русску.
Той, хто падтрымлівае яго ўладу гаворыць таксама на варожай беларусам мове ўсходніх імперцаў.
Брыдка дапамагць лукашыстам руйнаваць родную краіну, дзе яшчэ дзяды размаўлялі па-беларуску!

Ответить
+17 +
Міхась, 19:52, 14.08

Ў Слонімскім райвыканкаме сядзяць лукашенкаўскія
назначэнцы.Яны за 33 сярэбранікі родную матку пра-
дадуць,а не толькі родную мову.
Але паважаныя чытачы,адкажыце тут на пытанне,хто
забараняе пісаць на беларускай мове надпісы на памніках для памерлым ?! Як нам самім яшче
далёка да Беларусі !

Ответить
+7 +
сваяк, 20:03, 14.08

Прадажнасць памагатых лукашэнкам не выклікае сумневу.

Дзяржаўныя вытворцы помнікаў(а іншых пры саветах не было), за надпісы на іншай ад рускай мове афіцыйна бралі дадатак у 15% ад кошту надпісу. Я захаваў накладную як даказ.
Сваіх родных я пахаваў пад беларускамоўнымі помнікамі.

Ответить
+10 +
Иван, 20:23, 14.08

Красамоу́ны момант, як i у́сюды. Падаецца, што жывуць на нашай зямлi большасьцю душы, бы бяз душы - пустыя. Сорамна, што толькi адна адметнасць iх выдзяляе сярод iншых людзей - тутэйшыя. Якая нацыя, якая дзяржава, якi гонар, аб чым ты кажаш? Не, гэта не вата, а... Калi мы будзем маць сапрау́днага дзяржау́нага, нацыянальнага лiдара? Такое магчыма толькi ý парламентскай рэспублiцы! Цi дачакаемся?

Ответить
+2 +
сваяк, 7:33, 15.08

КГБэшная знявага да народа нас раз'яднае.
"Тутэйшыя,чаркашкварачнікі, чэрнь, калхознікі, плебс....."і іншымі словамі карыстуюцца крамлёўцы каб нас раз'яднаць і па-частках прыдушыць.
Мы-НАРОД, а не яны. У народзе людзі розныя, з розным досвідам, розумам, адукацыей.
Шматгадовая акупацыя ардынцамі зрабіла ў нашых галовах памылковы пастулат аб нейкім ЛІДАРЫ - цары бацюшку, які павядзе дурны статак.
Калі мы будзем пакланяцца аднаму лідару, то замест Лукашэнкі нойдзем іншага Лукашэнку з другім прозвішчам.
Толькі парламенская рэспубліка нам патрэбна і шмат лідараў!

Ответить