24 апреля 2024, среда, 9:29
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 9
+24 +
Партизан, 15:35, 26.05

А власти говорят, что в Беларуси нет войны. Идет война с собственным народом, война народная.

Ответить
+19 +
Uladzimir, 15:52, 26.05

Какая девушка прекрасная, какая молодец.. Дзякуй Вам за вашу працу! Мы абавязкова даб'емся таго, каб нашы героі былі ушанаваны.

Ответить
+17 +
Михась, 15:59, 26.05

Разумница. Дзякуй.
...адно не магу зразумець.
...чаму нават такия публикацыи праходзяць не на роднай мове..
МОВА---ГАЛОУНЫ ФАКТАР НАШАЙ НЕЗАЛЕЖНАСЬЦИ!!!

Ответить
+15 +
Іна, 16:00, 26.05

Галоўная праблема -- маўчанне саміх грамадзян. Тыя, якія змагаюцца за правы тых самых маўчуноў -- адзінкі. І так па ўсёй Беларусі. Я не разумею такой сітуацыі. З кожным годам усё горш і горш, улада на ўсіх узроўнях робіцца ўсё больш і больш нахабнай, адчуваючы сваю беспакаранасць і запужанасць, страх большасці. І ўзнікае пытанне -- дзе мяжа таго страху, зрэшты нечым жахлівым павінна ўсё гэта скончыцца.

Ответить
+9 +
МАРЫЛЯ, 18:09, 26.05

Якая малайчынка Алінка! Калі здарыцца Беларусі атрымаць свабоду і незалежнасць, то яна павінна быць першай кандыдаткай на кіраўніка Слуцкага раёна!

Ответить
+8 +
ЯГОР, 18:31, 26.05

Самасвядомая беларусачка! Айчына можа табою ганарыцца! Бо такіх як ты ў ёй адзінкі. Ты чалавек справы, а не пустаслоўя. Узялася за справу і паказваеш астатнім маўчунам- беларусам, як трэба яе даводзіць да канца. Без "блату" і падтрымкі! Прычым на варожай для сёняшніх кіраўнікоў роднай мове! Гэта дарагога каштуе мець такіх беларусаў і беларусачак! Шчасце табе дарагая дзяўчынка! Мець бы такіх як ты ў кожным раёне хаця б па адной і можна верыць у светлую будучыню Беларусі!

Ответить
-12 +
Yzef, 18:45, 26.05

Слуцкое восстание против советов,не значит -восстание "За Беларусь".мятежь организован польскими шляхтичами в рамках войны между Польшей и советами....против советской власти и "за Польшу".

Ответить
+7 +
Іна, 19:27, 26.05

Па-першае, не за Польшчу, а за вольную і незалежную Беларусь -- БНР. А па-другое -- гэта добра, што супраць савецкай улады -- бо гэта дыктатура бальшавікоў, якая за годы свайго існавання згубіла сваіх грамадзян болей, чым усе знешнія ворагі усіх часоў і народаў разам узятыя.

Ответить
+5 +
Михась з Нарачы, 20:55, 26.05

...Калония праз некальки сталеццяу.
Наедак ненажорным груганам...
Я прысягаю- праклянуць нас дзеци...
За апяшаласць нашу нам праклен.
У.Дубоука.1926г. (мой зямляк)

...гэта таксама паляки написали???

Ответить