28 марта 2024, четверг, 18:36
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 5
+36 +
Казя, 18:34, 15.05

"Курапаты мыляць вока беларускім уладам"
Ну, скорее не столько белару .. э-э.. белороссийским (власть в РБ не беларуская, а пророссийская), сколько московским. Сказали в кремле в Минске выполнили.
Вокруг трона Лукавого сидят у власти одни только россияне из РФ или из РСФСР. Им и кремлю не нравится все, что напоминает их колониальное преступление - геноцид беларусов. Но более всего их бесит все, что напоминает о существовании беларуского этноса. Их бесит, что даже тотальная русификация так и не смогла завершить этноцид беларусов. Особенно в свете предстоящего в ближайшие 2-3 года легкого входа белорусской автономии в Phедерацию. Они хотели бы для облегчения аннексии, чтобы граждане РБ забыли кто они есть и порвали пуповину самоидентификации, связывающую их со своими дедами и предками.
Лукавого использовали для этого, как "полезного идиота". А для контроля над ним наполнили власть своими "консервами" из россиян.

Ответить
+18 +
Базыль з Вызны , 19:17, 15.05

Дзякуй, Казя! Вельмі глыбокі зразумелы і змястоўны аналіз, і ўсяго ў некалькіх радках.

Ответить
+12 +
Ізгой, 21:19, 15.05

Перш за ўсё вельмі шаноўная спадарыня Ніна прыміце маю ўдзячнасць за Вашу годнасць! Вы вялікая малайчына і сапраўдная Беларуска, а хутчэй ЛІТВІНКА! Вядома, што сёняшнія кіраўнікі краіны гэта адданыя лялькі ўсходняй арды і толькі настойлівасць паспалітага люду зможа нешта зьмяніць! І тады ўсё будзе так як робіцца ў свеце: пашана да продкаў, узнавіцца ўвага да беларусаў і мова расквітнее сярод месцічаў! Толькі б хутчэй...

Ответить
+6 +
крок, 22:56, 15.05

Нацыянальны выставачны цэнтр, плошча якога складзе каля 30 тысяч квадратных метраў
-----------------------------
Гэта, аж... 3 кіломэтры, каб потым не змаглі ні фізічна ні эканамічна той "выставочный центр" дэмантаваць!

Для палітычных з'менаў у "Беларусі патрэбны зрух, пачын.
Тактыку і стратэгію "Плошчы" гэты рэжым, пад кіраўніцтвам Масквы, даўно азначыў, таму - сабрацца "больш за трох" на Плошчы, злачынны рэжым ужо не дасі!
Супраць рэжыму патрэбныя ўжо іншыя тактыка і стратэгія апазыцыі, ані пустое марнаван'не часу - галоўнае, што аднялі ў народа "Беларусі"!..

Ответить
+6 +
Дед, 6:16, 16.05

Потомки НКВД из власти стремятся спрятать великие грехи своих предков.
Но народ помнит и не забудет!

Ответить