28 March 2024, Thursday, 19:00
Support
the website
Sim Sim,
Charter 97!
Categories
Comments 10
-6 +
кир, 10:54, 11.12

I колькi прайшло гадоу?

Reply
+19 +
врачеватель, 12:42, 11.12

Вот именно. Минуло 24 года после антиконституционного референдума, а национальные символы до сих пор живут в сердцах многих белорусов. Не забыли, не выкинули, не смирились как это планировал узурпатор устраивая настоящий террор против тех, кто эти символы демонстрировал на публике. А значит при смене власти национальная символика вернётся на своё место.

Reply
-8 +
Вясновы, 15:48, 11.12

Ён сьцяг Хрыстовай чысьціні,
Ён сьцяг Хрыстовае ахвяры,
Яго ня любяць халуі,
А вольным сьвеціць ён праз хмары!

30 Што ж кажа Пісаньне? "Выгані рабыню і сына яе, бо сын рабыніч не спадчыньніць разам з сынам вольнае".

31 Таму, браты, мы дзеці не рабыні, а вольнай.

Біблія, Новы запавет, пасланне Галатам св.ап. Паула, 4

Reply
+19 +
Адам, 12:15, 11.12

колькі ні прайшло, а вернуцца нашы сімвалы на сваё законнае месца. А узурпатар закончыць сваё паганае жыццё там, дзе калісьці і працаваў: у шклоўскай турме

Reply
-3 +
.., 13:47, 11.12

Герб и Флаг на Родину!

Reply
0 +
Andriuša, 14:01, 11.12

Так давайте вернём их! Только в наших силах это сделать! И да наступит тот день, когда на главном флагштоке Минска мы все увидим Бел-Чырвона-Белы Сцяг! А не это красно-зелёное болото, вид которого лично у меня вызывает тоску...

Reply
0 +
ЯГОР, 14:08, 11.12

На жаль не пашанцавала нацыянальным сімвалам! Крыху больш трох год ім давялося ўпрыгожваць сваю Айчыну! А потым прыйшлі ворагі Беларусі да ўлады і супрацьзаконным шляхом адкінулі Айчыну ізноў назад, бліжэй да камунізму! Прыблізна таксама тым жа ворагам была зкінутая пад адхон і родная мова беларусаў! Пайшоў "на смарку адскі" труд мноства свядомых нацыянальных дэпутатаў Беларусі! Дарэчы вораг, здаецца цудам, забыў вярнуць старую рускую назву краіны- Белоруссія!
І што павінна нас- беларусаў бянтэжыць. А гэта тое, што ад першых ворагаў- камуністаў мы пазбавіліся лягчэй чым ад сёняшняга ворага! Вельмі ўжо моцна ён прысмактаўся да народнай крыві!

Reply
+4 +
Vasily, 15:13, 11.12

Я ВЫВЕСІЎ УПЕРШЫНЮ БЧБ СЦЯГ НАД МАЕЙ ХАТАЙ НА ХУТАРЫ Ў 1997 ГОДЗЕ.ЯГО ДВА РАЗЫ МІЛІЦЫЯНТЫ СКРАДАЛІ І НАМАГАЛІСЯ МЯНЕ ПРЫГЯГНУЦЬ ДА КРЫМІНАЛЬНАЙ АДКАЗНАСЦІ. АЛЕ Я АБАРАНІЎСЯ АД ГЭТАГА І МАЕ СПРАВЫ БЫЛІ СКАСАВАНЫ. НЕ ЗНАЙШЛІ ПАДСТАВЫ І ДЛЯ ПРЫЦЯГНЕННЯ К АДМІНІСТРАЦЫЙНАЙ АДКАЗНАСЦІ. А Ў 2008 ГОДЗЕ Я ВЫВЕСІЎ БЧБ СЦЯГ НАД МАЕЙ ХАТАЙ УЖО Ў НЯСВІЖЫ.ДА СЯГО ЧАСУ ЕН ВІСІЦЬ , НЯГЛЕДЗЯЧЫ НА ТОЕ ШТО МЯСЦОВЫЯ МІЛІЦЫЯНТЫ І ПРАКУРОР ПРАПАНАВАЛІ МНЕ ЯГО НЕ ВЫВЕШВАЦЬ. СПРАВА Ў ТЫМ ШТО Я ЮРЫСТ І ДОБРА ВЕДАЮ ЗАКАНАДАЎСТВА БЕЛАРУСІ. НЯМА НІЯКОЙ ЗАБАРОНЫ Ў АДНОСІНАХ ДА БЧБ СЦЯГА" ПАГОНЯ". ДАЛУЧАЙЦЕСЯ ДА МЯНЕ І БУДЗЬЦЕ САПРАЎДНЫМІ ПАТРЫЕТАМІ НАШАЙ БАЦЬКАЎШЧЫНЫ( ВКЛ І РП, БР) ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ !!

Reply
+10 +
Miхась, 17:19, 11.12

Са святам, суайчыннiкi!

Reply
+8 +
azhbeta, 21:12, 11.12

Але ж як пятая калона фашысцкай расіі мінусуе каменты пра нашы гістарычныя сімболы, во як ім абходзіць Беларуская незалежнасць.

Reply