29 сакавiка 2024, Пятніца, 8:00
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 16
+31 +
s., 8:22, 15.03

Дата, начало преступной деятельности шкловского прощелыги.

Адказаць
+23 +
men, 8:27, 15.03

Правильное название праздника: "День попранной конституции"

Адказаць
+18 +
Geo, 8:34, 15.03

"День Конституции напомнил мне
усопшей бабушки портрет:
портрет висит в парадной комнате,
а бабушки давно уж нет".
Ну что тут добавишь к словам классика?..

Адказаць
+39 +
сваяк, 8:44, 15.03

Паскуды-камуністы, якія тады панавалі ў Вярхоўным савеце, прыдумалі пасаду прэзідэнта для Кебіча, якую захапіў і ўзурпаваў на доўгія годы саўгасны мазаічны псіх.
Камуністы - гэта бяда для ўсіх народаў.

Адказаць
+30 +
Вячеслав, 9:01, 15.03

Сегодня конституция распята и растоптана.Можно сказать , что это просто Филькина грамота.

Адказаць
+29 +
Дударев К.И. , 9:01, 15.03

Товарищ захвативший власть. Подорвал устои Конституции Республики Беларусь. Преступник.

Адказаць
+2 +
Игар, 9:08, 15.03

Есть куда возвращаться при смене власти,это точка опоры дшя НОВОЙ власти. Главнге чтоб пазиция это поняла.

Адказаць
+15 +
КАЗІМІР, 9:37, 15.03

Нават савецкі Вярхоўны Савет стварыў нармальную, дэмакратычную канстытуцыю! У якой дзяржаўным стала родная мова каранной нацыі! Але першаму прэзідэнту краіны яна не падыйшла і ён перарабіў яе на свой лад. Вядома ў першую чаргу прыпыніў беларусізацыю Айчыны, бо яна яму была варожай. Надзяліў сябе мноствам паўнамоцтваў, якія скрадалі дэмакратычныя прынцыпы дзяржаўнасці! Як бачым праз амаль 26 год яго безперапыннага знаходжання пры ўладзе ён і тую канстытуцыю праігнараваў! Прычым ужо з першага важнага раздзела пра дзяржаўны лад, дзе гаворыцца пра раздзяленне ўлады на заканадаўчую, выканаўчую, прэзідэнтскую і судзебную! Ні з кім дзяліцца ўладай ён не збіраўся! А "падмяў" пад сябе ўсе тыя дэмакратычныя галіны ўлады. І атрымалася Беларусь аўтарытарнай дыктатарскай краінай! Што з гэтага атрымалася можна ўпэўніцца па ўзроўню сёняшняга жыцця народа. Але і гэты факт няўдалага кіравання краінай не штурхае яго адмовіцца ад улады! Здаецца яго мэтай з'яўляецца стварэння з Беларусі манархіі....

Адказаць
+5 +
сваяк, 10:01, 15.03

Не магу пагадзіцца пра "нармальны савецкі Вярхоўны савет".
Толькі актыўная пазіцыя БНФ, на чале з З.Пазьняком, якога падтрымліваў народ, змагла правесці важлівыя артыкулы Канстытуцыі.
Камуністы і чырвоны дырэктарат былі прамаскоўскімі пачварамі, якія выконывалі загады Крамля. Толькі пазіцыя Ельцына спутала гэтых пачвар, зрабіўшы іх больш падатлівымі ў важлівых пытаннях.
Нікому не кажыце пра "перадавых пазітыўных" камуністаў.
Гэта злыдні на ўсе часы.

Адказаць
+2 +
КАЗІМІР, 15:24, 15.03

"СВАЯК"! Чытаць трэба ўважліва тэксты каментароў, каб не памыляцца пры выкарыстанні сказаў адтуль! Ніхто з папярэдніх каментароў не ўжываў такі сказ- "нармальны савецкі Вярхоўны савет"???

Адказаць
+23 +
нео, 9:38, 15.03

как не печально, но нужно сказать правду - сегодня день Конституции, которой Лукашенко подтер задницу, а большая часть населения сделала вид, что так и нужно!

Адказаць
+4 +
Павел, 9:49, 15.03

Мой флаг

Белый как утренний снег, чистый, словно роса
А посредине страдания след – красная полоса

Сердцем любимый мой флаг, сколько ты горя стерпел
Разве Господь тебе это желал, разве проклятый наш удел?

Княжество мы не смогли сохранить
Что Великим веками звалось неспроста
Тонкая звонко истории нить предков нам шлёт голоса

Годы неслись и столетия потом, братья-воры украли язык
Вместо Мовы - оковы надели на нас
Несогласным по-братски – штык

Только всё это пройдёт, и я верю всё будет так
Многотысячным гулом ответит народ
На призыв – поднимаем флаг!

Павел С.
Скоро ночь закончится и наступит утро

Адказаць
+12 +
кыш, 9:56, 15.03

Конституция 1994 - грубый просчёт лиц (депутатов), принявших её. Как можно вообще было додуматься до того, чтобы над собой навесить управляющую надстройку (президентство). Оторвали от себя огромный кусманище полномочий, и отдали в руки тому, в кого народ ткнёт пальцем.

И нефиг мусолить мульку, что то был правильный ход, но народ ткнул пальцем не в того. Осмыслите же наконец ту Конституцию, кою даже обморочный назвал конституцией с царскими полномочиями для любого президента.

Конституция 1994 создала условия и предпосылки, чтобы свершилось то, что нас конкретно и поимело. Тому возврат к ней недопустим. Нам нужна конституция, где народ - не источник власти (субъект, лишившийся её), а именно власть. Иная Конституция - орудие истязания народа.

Народу не власть нужна, а инструментарий достижения баланса (справедливости) в обществе. Это - народные суды, прокуроры, полиция; разумные законы ( уравновешивающие права и обязанности). Нет того - получи все виды вносимого в общество Зла.

Адказаць
0 +
Лихач, 10:21, 15.03

Конституция 94 открыла ворота творимому тут. Можно спорить, что белорусам просто не повезло с обожествлённым им телом, а вот если бы повезло, то всё было наоборот. Так того, что Конституцией предусмотрена возможность "повезёт - не повезёт" достаточно, чтоб признать её негодной.

Адказаць
+1 +
влад, 10:29, 15.03

Пора обнулять Лукаша. Полностью.

Адказаць
+1 +
Oleg, 11:05, 15.03

Кремлевская агентура и ее ставленник растоптали Конституцию Беларуси, совершив тяжкое уголовное преступление, за которое придется понести суровую ответственность в свободной от колхозной диктатуры стране.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны