Рубрыкі

Ліга Еўропы: «Астана» - БАТЭ - 3:0

15

«Астана» разграміла БАТЭ ў першым матчы плэй-оф Лігі Еўропы.

У першым матчы раўнда плэй-оф Лігі Еўропы казахстанская «Астана» разграміла барысаўскі БАТЭ. Паядынак завяршыўся з лікам 3:0.

На 23-й хвіліне лік адкрыў абаронца «Астаны» Марын Томасаў. На 44-й хвіліне БАТЭ атрымаў гол у распранальню - адзначыўся Юрый Лагвіненка. На 52-й хвіліне Рунар Сігур’янсан з пенальці давёў лік да разгромнага.

«Астана» - БАТЭ

Галы: 1:0 - 23 Томасаў, 2:0 - 44 Лагвіненка, 3:0 - 52, пенальці Сігур’янсан.

«Астана» - Эрыч, Рукавіна, Постнікаў, Шамко, Лагвіненка, Маеўскі, Шымунавіч, Томас (Янга, 82), Сігур’янсан, Ратару, Мубеле (Муртазаеў, 46).

БАТЭ - Чычкан, Волкаў, Рыас, Філіпавіч, Сімавіч, Бага (Вілумсан, 61), Драгун, Стасевіч, Яблонскі, Мукам (Туамінен, 54), Скавыш (Сарока, 79).

Папярэджання: Шамко (17), Мукам (25), Рукавіна (38), Сімавіч (81).

Сустрэча ў адказ пройдзе 29 жніўня на «Барысаў-Арэне». Пераможца супрацьстаяння выходзіць у групавы этап Лігі Еўропы.

Барысаўчане двойчы сустракаліся з камандамі з Казахстана ў еўракубкавых кваліфікацыях і абодва разы няўдала: у Лізе чэмпіёнаў-2013/14 Карагандзінскі «Шахцёр» выбіў «жоўта-сініх» пасля 2-га раўнда, а ў ЛЕ-2016/17 менавіта «Астана» пакінула БАТЭ за бортам турніру пасля раўнда плэй-оф.