29 сакавiка 2024, Пятніца, 10:34
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 3
+21 +
Лесной, 13:20, 14.07

Мы все упрямо держимся за жизнь. Что сказать - это наша натура. Хотя все равно каждому из нас писан один исход - люди умирают. Рано или поздно. Надо наконец понять нам, Беларусам, что самая большая ценность это человек и то кем он является. Все остальное - золото, бриллианты - без человека просто металл и камни. И вот тут самый важный вывод для нас: Лучше умереть свободным человеком, сражаясь за ВОЛЮ, чем прожить на коленях до конца дней своих.

Адказаць
+10 +
ЯГОР, 15:59, 14.07

А.Якімовіч напісаў вельмі моцны артыкул! Гэта гісторыя ўтварэння Рускай імперыяй "Белай Русі"! А народ назвалі белорусамі! Дарэчы зусім не дурная была імператрыца Кацярына Другая! Яна прадугледзяла, што не ваеннай сілай трэба перабудоўваць на свой лад гэты народ, а гэтую місію павінны выканаць рускія чыноўнікі, рускія настаўнікі і рускія папы. Менавіта яны павінны адняць у беларусаў не толькі іхні язык, але і саму памяць пра саміх сябе! Фактычна так яно і атрымалася! 3-цяе стагоддзе і да гэтага часу тая тактыка працуе. Беларус адмовіўся ад сваёй мовы! Заве сябе "белорусом"! Мову, якая была роднай яго продкам заве "белорусской" і г.д. Піша і гаворыць на мове, якую і навязалі рускія чыноўнікі, настаўнікі і папы! Ды і гісторыі сваёй няведаюць! Жывем па праграме рускай імператрыцы Кацярыны 2-й! Калі б гэты артыкул надрукаваць шмат разоў, каб больш беларусаў яго прачытала. Мо тады дойдзе, што мы ніякія не "белоруссы", а мы калі не "ЛІТВІНЫ", то БЕЛАРУСЫ ! І ёсць у нас свая прыгожая мова!

Адказаць
+8 +
МАРЫЛЯ, 19:05, 14.07

"Любіце і шануйце, як святыню роднае слова, з якім вас літасцівы Бог на свет пусціў!"
- Францыск Скарына.-
Чамусьці раней не даводзілася чуць гэтыя разумныя словы Вялікіх беларусаў! І на жаль яшчэ ёсць шмат чаго гістарычнага, чаго мы не ведаем, але можам тым ганарыцца!
Аўтару артыкула вялікае дзякуй за гістарычныя веды.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны