16 красавiка 2024, aўторак, 18:09
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 12
+66 +
Юрась, 10:19, 23.06

в Беларуси очень странная "любовь" к убийцам беларуского народа

Адказаць
+24 +
ы, 12:29, 23.06

оккупационный режим гадит в Беларуси всеми силами. эти иноземные болваны стоят тут только до смены власти на беларускую.

Адказаць
+34 +
сож, 11:04, 23.06

Усе ж вуліцы... "у Беларусі" (назва "Беларусь" паходзіць з імпэрска-маскавіскага - "Белороссия", прычым назвы "Великороссия, Малороссия, апроч - "Белороссия" з'ніклі 'шчэ ў пачатку 19 веку) названыя іменамі ўласных... "палачей и коммунистов" - Ленина, Дзержинского, Свердлова, Калинина, [ Мясникова (Мясникян), Кнорина (Кноринш), Алибегова ] - камуністычная "тройка - шайка", якая "ратовала" за тое, каб "Северо-Западный край" увайшоў у склад "РСФСР как губерния", ані "БССР"...
Але... І "абривиатура - БССР" - не адпавядае існас'ці, бо ў Нашай Мове нямашака слова "сАвет, сАвецкі" - ес'ць "Рада, Радзецкі".
Таму і назва "БССР" - была штучнай (фальшывай).
А от Украіна мела хоць і "советскую", але ўласнае азначэн'не ("абривиатуру") - "УРСР - Українська Радянська Соціалістична Республіка".

А ШО - тое такое, Вы мне, па'яс'ніце - "улица имени газеты "ЗВязда" и "Газеты Правда" и "Газеты Известий"?..
Толькі папуасам, у якіх няма вуліц, маглі "по-незнанию" навязаць і наварочаць такія "назвы"..

Адказаць
+32 +
сож, 11:10, 23.06

Што "Пётр" - маскавіскі "царь -император" тварыў у ВКЛ - усім вядома. Адзін разбураны сабор С'вятой Сафіі 11 веку - чога каштуе людцтву на плянэце Земя?..

Адказаць
+44 +
Коха, 11:14, 23.06

У власти стоят отборные придурки,вам же специалист сказала ,незачто этому упырю памятник ставить.

Адказаць
+15 +
zxcvb, 12:56, 23.06

Ну, так то- специалист. А людишки "прочувствовав" момент грядущей "очень глубокой" интеграции, начали "заботится" о своем будущем.... А в нем (этом будущем) места для Сапег не предусматривается, увы- только "одобренные Политбюро" лица...

Адказаць
+26 +
смецце, 12:23, 23.06

Усё гэта смецце потым прыбяром, за кошт тых хто яго ўсталёўваў.

Адказаць
+12 +
hunter, 14:14, 23.06

В Полоцке Пётр лично вырезал саблей всех священно-служителей. Неужели нынешние религиозно-верующие во главе с православным атеистом , готовящимся к помолению на Валааме, так запросто ему, Петру J, иностранного (по матушке) происхождения. простят?
Ну и ну! Совсем ОХРЕНЕЛИ!

Адказаць
+11 +
Баварский трутень, 14:39, 23.06

Как памятник Миндовгу так собирай народ! А как памятник палачу белорусского народа Петру Первому так извольте из бюджета! Бюджет это народные средства и должны идти на нужды народа а не на прихоти сипатого узурпатора желающего угодить своему кремлевскому сюзерену.

Адказаць
+8 +
Хлопцы Балахоўцы, 16:58, 23.06

Пецька "шалены"- вораг і кат для ліцьвінаў.

Адказаць
+5 +
123, 18:25, 23.06

Обязательно поставить памятник!Когда-то царь петр и президент лука вместе учились в академии !!!

Адказаць
+1 +
Ясь Вiленскi, 21:16, 23.06

Ну а чаму б не зрабiць вось так: навалiць аграменную гару навозу, дый прыладзіць шыльду, "табе Пецька".
I уладам шчасце, дый людзям добра.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны