29 сакавiка 2024, Пятніца, 1:13
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі

Пагарэлы тэатр

2

Чым больш часу ў Беларусі і Расіі пануе аўтарытарызм, тым выразней бачна, як ён ператвараецца ў «пагарэлы тэатр».

Каментары 2
+10 +
AN_ANATOLIY, 19:11, 16.10

Когда Лука и его клика окончательно разорят страну и миллионы людей потеряют работу на госпредприятиях- банкротах и в бюджетном секторе, люди, чтобы элементарно выжить, будут вынуждены устраивать свою судьбу в качестве мелких предпринимателей, как это произошло два десятка лет назад в Восточной Европе и в странах Балтии, - мы подойдем к политическим и социальным изменениям, когда к власти придет антиимперская, антикоммунистическая и прозападная национальная элита. И только объединение в единое целое двух этих условии может дать шанс на проведение в стране успешных реформ и надежду на лучшее будущее для белорусов. Других возможностей просто не существует.

Адказаць
+10 +
100, 19:54, 16.10

Прадстаўнікі спецслужбаў ведаюць, што такое — «ударыць па шыі», гэта ў іх адзін з любімых прыёмчыкаў. Але адкуль такія замашкі ў школьніка?
------------
За жабрацкай сутаргай і. мітус'ней людзі не бачацьі, шо "Беларусь" ператвараецца ў Фашысцкі анклаў!
У РБ - ма'ем лічбу - 700.000 "рабОтников правООхранительных (силОвых) ОрганОв - судьи, прокуроры, секретари, милиция, спец.войска, охрана, внутренние войска...).
Лічы - кожды 5-ты або 6-ты "белорус служит в силовых Органах"!
Такая лічба "силОвых ОрганОв", па-азначэн'ні ж, за 26 гадоў, павінна прывесьці да Фашызацыі грамадцтва!.. Сумленнас'ць, людцкая мараль, спагада да чалавека - тут даўно не з'яўляюцца чыннікамі!..
Чын'нікі тут - тое ўдары па шыі, галаве, па нырках або - ў сэрца (ў міліцыі так забілі хлопца (Птічкін?)...
Дык чо'му "дОлбО... с ОрганОв" здольны навучыць свайго сына? Толькі біць і забіваць!

Лічба - 700.000 - яна аўкнецца і адрыгнецца грамадцтву, калі, навогул яно захаваецца.. пры 26-ці гадавым Людаедцкім Рэжыме!

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны