28 марта 2024, четверг, 11:58
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 7
+25 +
злы віцяблянін, 12:29, 18.05

жыве Беларусь!

Ответить
+15 +
Васiль, 14:26, 18.05

Классный материал. Спасибо.

Ответить
+20 +
край, 14:26, 18.05

"..1 апреля 1951 года более 890 Беларусов бывших бойцов армии Андерса были арестованы и вместе с семьями депортированы в сибирь .."
--------------------------------------------------------------------------------------------
Это ПРАВДА которую надо знать и помнить особенно сейчас .
Слава героям сражавшимся с нацизмом !!!
ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ !!

Ответить
+13 +
Дератизатор , 15:36, 18.05

Коммунно-фашистская мразь не понесла наказания и до сих пор продолжает гадить на планете в лице всех диктаторов СНГ.

Ответить
+12 +
Вольнов , 15:38, 18.05

Вот такая была "благодарность" нашим воинам от красно-фашистского режима.

Ответить
+8 +
Зюзя, 16:30, 18.05

Други фронт шмат узяу на сябе и так гераична ваявау. Каб не Яны, то Гитлер задушыу бы камунистау, и только смурод застауся б ад их. А зараз так званыя крамлеуския гисторыки маучаць пра други фронт.

Ответить
+2 +
сож, 19:38, 18.05

19 ма'я 1944 г. калі скончылася бітва за Монте-Касіно, бацька знаходзіўся 'шчэ ў нямецкам лягеры Сэн-Назэр (Францыя), дзе немцы, рукамі палонных, будавалі Атлантычны Вал. У пачатку чэрвеня1944 (па высадцы англа-амэрыканскага дэсанту)
палонныя, забіўшы нямецкую ахову, беглі з лагеря. Немцы адкрылі агонь з вышак. У жывых засталіся немногія, ў тым ліку і бацька. Яны беглі па наўзьбярэжжы акіяна да амэрыканцаў, дзе былі інтэрніраваныя ў амэрык. лягер. У пачатку 1946 - бацька з'вярнуўся на Радзіму., дзе працуючы на пасадзе інжынера, сусьпеў збудаваць ГЭС..."Забрали" 2 лютага 1949, уночы. "Дали 10 лет лагерей, как американскому шпиону". Чыта, Бадайбо Самакут... - мыў, затым шукаў золата "в шарашке", патрапіўшы у геолагавыведчую партыю...

Матэрыял пра Войска Андэрса і рэпрэсыі "беларусаў" варты школьнай праграмы.
Нават у "БССР" ("БРСР") дзеці ня ведалі пра Рэч Паспаліту'ю, пра гісторыю сваей Дзяржавы, бо тога ня было "в советских учебниках"...

Ответить