28 марта 2024, четверг, 21:19
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 9
+45 +
Max, 17:54, 19.09

Это наша история. Красивая. Жалко, что Россия вмешалась, и не дала нам ее развить в 94 году. Но посмотрите, она не забыта и сейчас, спустя многие годы. Она вернётся, вопрос только когда. Сегодня в потоке машин увидел наклейку на крышке багажника - нашу "Погоню" и появилось маленькое чувство надежды. Ээх.

Ответить
+15 +
,, 0:15, 20.09

эй, Мах 17:54, гэтых наклеек не адна, іх ужо тысячы па горадзе, проста у іх малы памер 5х5 см, таму бачна толькі у патоке блізка,а па дварах шмат,дзе. Людзі ужо даўно клеяць,не трэба баяцца,хіба мужык павінен баяцца сваёй наклейкі,а навошта яму мышцы і самаабарона ,пастаяць за сябе і за свай светапогляд. На машэрава 18 такія прадаюць, 55 капеек каштуе, нават бізнэсмэны, якія лепяць іх на свае Лэнд Крузер200, Аудзі Q7 і.г.д.....

Ответить
+14 +
Spadar, 7:23, 20.09

Пагоня,як сапраўдны герб Беларусі з 1996 года вісіць на амаль 5- мятровай вышыні ў маім доме,яна на маіх машынах.Яна ,як і надзея, Ніколі не з'нікала і не знікне ў адрозненні ад калгаснага "герба" і "сцяга"

Ответить
+28 +
Андрусь, 18:06, 19.09

моцна i файна ...

Ответить
+34 +
Prijatel, 18:34, 19.09

Наш сцяг найлепшы у свеце, ен ад Бога.
Ен да шчасця нашага, наша дарога.
Нашы продкi пад iм краiну сваю баранiлi.
Каб iх жонкi герояу iм нарадзiлi.
Каб краiна квiтнела, праслаулялась.
Каб Воля народа не гублялась.
Сення калi знiшчаюць нашу краiну.
Трэба усiм абъяднацца у гэту гадзiну.
Трэба рушыцца з Божа магутным i сцягам.
I ня трэба баяцца, што мы пад наглядам.
Хай гена хеура баiцца, трапешча дыктатара рожа.
Сцяг Хрыста за Радзiму нам у барацьбе дапаможа.
Стяг Хрiста, кроую яго акрапленый.
Дапаможа народу,будзе ен безпераможный.

Ответить
+19 +
Саша, 21:32, 19.09

Я заканчивал государственный вуз в 1995 году. На обложке диплома теснение в виде герба "Погоня", внутри диплома синяя печать вуза с изображением в центральной части этого же герба.

Ответить
+10 +
Алесь, 6:56, 20.09

Уже давно нужно Пагоню перевернуть с Запада на Восток и сделать современным гербом Беларуси. И ещё лучше переименовать Беларусь в Литву, так как название Белоруссия - придумка русских, для уничтожения названия Литва (что у них и получилось в итоге).

Ответить
+2 +
сож, 11:42, 20.09

От гэны гэрб Пагоня - другі ад краю, з'білі з даху Дому Урады пры мне (як раз сядзела ў тралейбусе насупраць) і с'кінулі на землю!!!!!!!!!!

Ответить
-2 +
сож, 20:31, 20.09

PRIJATEL, 18:34, 19.0
-------------------------
Калі - "сцяг" дык пісьменна будзе праз мяккі знак ці рыску "сьцяг" або с'цяг", які паходзіць ад "с'цягно" (жывеліны), таму, што чырвонае ад крыві...
І адразу ўспамінаю "советское" - "7 ноября везде развивались красные стяги".
Наша Мова з-за 25-ці гадовай прамаскоўскай дыктатуры, якую утрымлівае тут маскощски сатрап Лукашэнка, ес'ць дагэтуль неўладкаваная й мы дагэтуль, нажаль, карыстаем "наркамаўку" (сена з саломай) - "облаСЦь, раЁн, шчака, шчокі (замест - "палічка, палічкі"), закон, заканадаўства, законавуцтва...(замест - "права, правадаўства, прававедцтва..", кулак, кулачок.. (замест - "корх, корхік, корсьцень") З слрвам "тормаз, тармазіць" з маскоўскай мовы, татарскага паходжаньня (*як і "кулак") - зусім неясна - ці нам узяць украінскае -"гальмо, гальмовати" ці польскае - "гамулец, гамаваць"?..
Слоўнік Байкоў-Некрашэвіч дае - "сьцяг"... Слоўнік В.Ластоўскага дае - "павет"...

Ответить