24 апреля 2024, среда, 6:30
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 6
+19 +
Нiна, 21:42, 14.09

Трэба трымацца, ня здаць здраднiкам Беларускую Галгофу. Яны адступяць, бо ý патрыётаý - любоý да Радзiмы, а ý дыктатарскiх прыхiльнiкаý - беспрынцыповасць, якая вядзе да банкруцтва.

Ответить
+10 +
Георг, 23:05, 14.09

Всё решит экономика. Не будет там нормальной выручки для окупаемости. Сами закроются. Но защитники Куропат этому способствуют. Молодцы. Скоро победа!

Ответить
+8 +
!, 1:24, 15.09

Это не экономический проэкт, а лубянский.

Ответить
+6 +
Prijatel, 10:54, 15.09

Чытайце што піша З.С.Пазняк. Ніякій гэта не рэстаран. Гэта ваенны аб'ект маскалёў і побач кантора "Энергія"так сама. У выпадку поўнай акупацыі на гэтыя аб'екты завязуць зялёных чалавечкаў. І будуць кантраляваць стратэгічныя дарогі. З ФСБ засланы афіцэр ў выглядзе ахоўніка рэстарана. Які выхваляўся што ён прайшоў і Крым і Украіну. І калі дадуць загад то яны пасеклі б ўсіх тут. Мясцовая міліцыя і Даі па навядзенні гэтага ФСБэшніка штрафуе патрыётаў Беларусі. Прачніцеся тры месяцы ідзе абарона Курапатаў і няма прыбытку ад гэтага рэстарана. Любы бізнэсовец бы згалеў? а зайдес гэта толькі прыкрыццё фсбешное. Такога не магло адбыцца ў нармальнай краіне. Так як нашы ўлады толькі лялькі і іх тузаюць за нітачкі таму тут такое дзеяцца. І калі б была сапраўды сапраўдная нацыя ў краіне то такога б не магло адбыцца. Два тры дзясяткі Беларусаў бароніць Курапаты астатнія гэтага не бачаць. Думаюць што адседзяцца на канапе, жыццё пакарае і Вашы дзеткі яшчэ за Вашае маўчанне панясуць пакуты.

Ответить
0 +
Prijatel, 10:56, 15.09

А ты быў у Курапатах???

Чым ты дапамог тым ахвярам?
Што палеглі там у ямах?
Большасць і ня ведае нічога.
Пра тое што была там учора.
Ім акрамя ежы, ні чога не патрэбна ў жыцці.
Ім нічога не цікава, а не тое, каб прыйсьці.
Маленькая купка змагароў там даглядае.
Калі патрэбна то і могілкі абараняе.
Добрыя людзі прыязжаюць з далечы.
А большыня сядзіць дома на печы.
Заклік быў для брукаванкі прынесці каменьчык.
Але гарыт у каплічцы адзінока агенчік.
Памяць народу адшыбла людаецкая ўлада.
Калі ўсе маўчаць, то гэта ўжо здрада.
Здрада усім растраляным у тым лясочку.
Можа ўсё паўтарыцца і растраляюць нас у тым пясочку.
Веру ў нацыю яна прачнецца і разам з намі паустане.
Людажэрам ня будзе места ў нашым стане.
Людзі у нас вельмі слаўная краіна з слаўным народам.
Яе трэба абараніць ад нечысці і усялякіх уродаў.

Ответить