29 марта 2024, пятница, 3:48
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 10
+32 +
Стары i нягеглы., 22:56, 7.06

Статья написана с таким пафосом, что можно подумать, что у рашки была история!
Всю историю рашки можно изложить в трёх словах : пили, крали и лгали.
Со времён царя Гороха I.

Ответить
+37 +
гай, 23:12, 7.06

Малайцы!!!

Ответить
+47 +
Крывіч, 23:21, 7.06

Ці-ж была у іх гісторыя акрамя той, што пад татарскім бізуном хадзілі ўсе свае існаванне! Нават багатыроў якія Кіеўскай зямлі служылі-і тых уздумалі сабе перапісаць! Увесь час жывуць хлусьней і хлусьню навязваюць!

Ответить
+18 +
wkl, 23:31, 7.06

няхочу никога пакрыйдзиць, але асобнае дзякуй А.Трусаву за ягоную працу. Ящэ раз прабачце, дзякуй канешне усим.

Ответить
+6 +
Паненка , 0:12, 8.06

Просто здорово , что появится, наконец, такая книга! Помню наши учебники Истории БССР( они назывались именно так). Это был кошмар, иначе, чем окраиной Беларусь и не называли. Это было, что называется, с каждого исторического периода по нитке. Спасибо авторам большое!

Ответить
+9 +
лекс, 0:30, 8.06

куплю

Ответить
+3 +
Доктор Шос, 8:54, 8.06

И не Вы один :)

Ответить
+9 +
Базыль з Вызны, 1:16, 8.06

Выдатную справу робiце, хлопцы! Але дазвольце i mне свае тры капейкi уставiць. Цi не надта пафасна будзе называць гiстарычную Тартарыю Руссю? Дасведчаныя людзi ведаюць, што гэта не так. Назва скрадзена. Яшчэ трохi больш за 500 гадоу таmу такой i дзяржавы не iснавала. Hу быу mаскоускi князь Iван трэцi таксаmа Васiльевiч таксаmа Жахлiвы, якi ажанiуся на дачцы вялiкага князя Цвярскога, у якога не было сына. Таmу i дасталося " на халяву" Mасковii Вялiкае Княства Цвярское. Руссю таm i не пахла. Буддзьце аб'ектыуны- mi. Вялiкiх Ваm поспехау у гэтай гераiчнай працы!

Ответить
+2 +
Spadar, 9:30, 8.06

"Русь" ў перакладзе з дрэўняй мовы гэта "зямля".Таму ў гісторыі існавала Кіяўская русь, Белая русь, Чорная русь. Нічога арульнага между словамі "русь" і "рассея" няма. Гэта абдолбаныя маскалі пасля 3 стагодзяў мангола-татарскага іга сталі з "гонарам" руссю "маладой" і гэтак далей.

Ответить
+14 +
не понял!, 8:49, 8.06

Иллюстрация картиной Виктора Васнецова
"Богатыри" никакого отношения к истории России не имеет.

Все три персонажа (укр. - Ілля Муромець, Добриня Микитич, Олешко Попович) - руськие богатири, служили киевскому князю и защищали Киев ещё тогда, когда на месте расеи жабы квакали.

Ответить