28 марта 2024, четверг, 11:45
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 18
+133 +
ў, 15:49, 17.05

люди, милые, лука - и есть "русский мир"..
эти шуни, калины, галыгины и вся остальная шушера - это результат этого ужаса..

Что Витебск, что Брест (спросите у брестчанина что было в Бресте 22 сентября 1939), даже в крутом Гродно (где эти дебильные присно-казаки задолбали со своими лагерями), ай, нет слов(((

зрите в корень...

Ответить
+55 +
flip, 17:10, 17.05

Если хочешь уничтожить страну, - поставь дебилов во власть!

Ответить
+81 +
belarus, 15:54, 17.05

Ганiце ад сябе рашыстау браты беларусы,гэты так званы руССкi мiр акрамя галечы i крывi нiкому яшчэ нiчога не прынес.Амаль туркi iтыя не хочуць пускаць iда сябе на адпачынак.,а Эрдаган скасавау iм вiзы

Ответить
+28 +
што рабіць, 16:05, 17.05

Што рабіць????

Ответить
+78 +
Местный, 16:05, 17.05

А ведь Витебск - это и Полоцк, первооснова нашей государственности!!!

Ответить
+60 +
F, 16:14, 17.05

Гэта было зразумела,калі яшчэ года 3 назад у ВК з'явіліся групы ВНР (Віцебская Народная Рэспубліка),ГНР (Гомельская Народная Рэспубліка)...
На момант адукацыі гэтых груп у іх было каля 100-150 чал у групе з якіх у Беларусі лічыліся каля 5 чолаў на групу.Летась з Беларусі стала значна больш і што самае цікавае,тыя ж твары,якія былі з масковіі ў самым пачатку.
А яшчэ раней,як бы нязначна гэта не гучала (асабіста мяне гэта вельмі крыўдзіла),апісанне прадуктаў з суседніх краін былі на якіх дагодна мовах,толькі не на нашай мове.Навошта мне туркменскі ці казахскі ў Беларусі?

Ответить
+30 +
рух!, 16:55, 17.05

Такі дазвол можа выдаць толькі той, хто з імі ў змове ці імі ж падкуплены!»
-----------------------------------
Дзе і хто гора-кізякам выдаў дазвол хадзіць па вялікаму месту Віцебск, з нагайкамі й шаблямі?!.. Нагайкі - ўжо былі пушчаныя ў ход, у Маскве, а далей кізякі пусьцяць у ход і шаблі!
Людзі, Вы ж там жывеце - высьвятліце дакладныя прозвішчы тых ураднікаў, хто даваў "дазвол" на гэтае дзікунства - кізяцкую оргію ды прыміце "меры"!
Ужо пара караць сваех... прадажных здраднікаў - покі ні позна!
Парада кізякам - язджайце на Дон, калі вам сумна ў РБ, бо даскочацеся на чужой зямлі!
Яўна - зразумела ідзе падрыхтоўка да захопу Віцебскай зямлі, але, як раз там і быў найбуйнейшы партызанскі рух!..

Ответить
+64 +
беларус, 17:00, 17.05

А что у нас в Беларуси потеряли казаки?

Ответить
+38 +
ПАРАМОН, 17:06, 17.05

Адкуль тут на Беларусі ўзялося гэтае казацтва. Што ім у Расеі ўжо места мала! Альбо трапна хтосьці адзначыў, што гэта ідзе прапаганда "рускага міра"! І я нісколькі ў гэтым не здзіўлюся. Калі маскоўскіх казакоў спансіруюць з мэрыі Масквы, то беларускім, магчыма дапамагае расейскі ўрад.І іхняе менталітэтнае нахабства дазваляе "хапануць" і ад бедных беларусаў на свае вяселлі. Бо толькі дурні весяляцца, калі ад жыцця плакаць хочацца!

Ответить
+14 +
сож, 17:35, 17.05

Ні вясельлі, а - вясельні, бо яны есьць чортавыя (шатавыя)!!!!
"Паняслася чортава вясельня!.."

Ответить
+23 +
yuriy, 17:55, 17.05

Разговаривал с человеком, который работает в Москве на этих "казаков", говорит половина этих так называемых "казаков" - калмыки. Чем то это напоминает опричников при Иване Грозном !!

Ответить
+18 +
Николай , 18:16, 17.05

В Пинске тоже есть.,с шашкай ходит ряженый ,автостоянками "керует "

Ответить
+18 +
100%, 18:40, 17.05

Так и так до 2000 года в Витебске много российских и белорусских мошенников осело! Там с этим всегда было всё впорядке!

Ответить
+13 +
qwe, 20:15, 17.05

Ганьба той уладзе, якае спрыяе тым, хто апранаецца пад катаў і забойцаў. Да на іх глядзець гадка.

Ответить
+20 +
Олег, 21:29, 17.05

Беда не во власти, беда в белорусах, которые ходят на такие мероприятия. Не будет зрителя - не будет почвы для прорастания "русского мира".

Ответить
+1 +
Петр, 11:35, 18.05

Россия будет развязывать войны а белорусам воевать за ее интересы Так что нам русский мир не нужен.

Ответить
+1 +
Бульбаед, 17:18, 18.05

Белорусские казаки?Не смешите!Да их даже на Дону и Кубани нету!Большевики всех изничтожили,мстили,а теперь все чмыри ряженые,сами себя атаманами назначают.

Ответить
+1 +
Грамацей, 13:20, 23.05

Нет и никогда не было никаких "белорусских казаков"!
Есть путинская агентура, использующая для подготовки к оккупации осевших в Беларуси российских отставников, присланных когда-то чиновников и их потомство, для которых Беларусь - временно отколовшаяся провинция их гниющей империи.
Плюс белорусы, равнодушные к своей исторической памяти, к мечтам и пролитой за эту землю крови предков. Руссификация, спаивание и оголтелая имперская пропаганда имет целью сделать из потомков гордых литвинов послушное безмолвное стадо, а из Беларуси - колонию для поднятия иммиджа креилёвского царька.
И оплачиваемая Кремлём пятая колонна с лампасами - часть этой гибридной оккупации.

Ответить