28 марта 2024, четверг, 13:10
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 7
+11 +
Нiна, 14:05, 13.05

Як удзельнiк урачыстага адкрыцця помнiку Тадэвушу Касцюшку, магу казаць, што гэта было вельмi прыгожа, патрыятычна, хвалюючы i радасна да слёз. Мы малайцы, асаблiва арганiзатары гэтай справы.
Даеш помнiк Кастусю Калiноускаму у Менску!

Ответить
+14 +
вiталь, 15:00, 13.05

Предлагаю назвать улицу К. Маркса именем нашего выдающегося Тадеуша Костюшки в центре Минска . Улицы должны носить имена белорусских героев и полководцев , а не идеолога всех диктаторов !

Ответить
+5 +
Uladzimir, 16:31, 13.05

Подождите, скоро будет так, оно должно быть - не только одно переименование.., а для Тадеуша Касцюшки, будет проспект дзержинского.

Ответить
+7 +
ЯГОР, 17:03, 13.05

Прапаную райцэнтру- г. Івацэвічы паказаць прыклад. І першымі назваць івацэвіцкую вуліцу імям сусветнага героя- нашага земляка Т.Касцюшкі. Вельмі для гэтай мэты падыйшла б сёняшняя вуліца Коммуністіческая ! (На жаль, як не дзіўна, у Івацэвічах вуліцы маюць рускае напісанне). Чаму прапаную перайменаваць менавіта гэтую вуліцу. Мне здаецца кожны пойме. Бо з камунізмам мы ўжо даўнавата развіталіся!

Ответить
+1 +
Галіна, 19:02, 13.05

У Івацэвічах ёсць вуліца Касцюшкі

Ответить
+3 +
АК, 19:56, 13.05

Приедте в Ивацевичи и спросите пюбого встречного : "Где улица Костюшко?" и вы вряд- липолучите подсказку,потому что она ,как и во всех городах РБ самая захудалая и на глухой окраине. А вот ул. Черткова (кто такой Чертков я не знаю),которая идет в сторону Коссово и практически ведет к фальварку Костюки Марачовщина,это то что надо

Ответить
+1 +
ТАКЛЮСЯ, 20:42, 13.05

"АК"! Падтрымліваю Вас, што ганебна і сорамна мець вуліцу імя Касцюшка дзесьці на задворках Івацэвічаў. У той час калі паў-света ведаюць гісторыю гэтага гераічнага чалавека і высока ставяцца да яго пашаны! Вашая прапанова замяніць "Чарткова" на "Касцюшка" вельмі лагічная. Таксама лагічнай выгдядае прапанова і "ЯГОРА" .Бо вул Камуністычная мае амаль той- жа накірунак, што і Чарткова. На ёй знаходзяцца дзве СШ .Дзеці калі ходзяць у школу, то не кожны ведае, што гэта за вуліца такая -"камуністычная"! Хіба, што тлумачыць ім, што гэтая вуліца ўзнікла з казак дзядулі Леніна. А калі замяніць назву на вул.імя Т. Касцюшкі, то гэта атрымаецца значна рэальней і ганарова для нас- нашчадкаў Героя!

Ответить