19 апреля 2024, пятница, 0:40
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 8
+31 +
Батат, 10:21, 13.11

Скоро будет три класса церковно-приходской и в поле, даже заводов не останется.

Ответить
+16 +
Мірон, 10:22, 13.11

Акрамя тэхнічных спецыяльнасцей ёсць яшчэ гуманітарныя дысцыпліны. Вось жывёлагадоўля так, а філязофія, не, не слыхалі. А яшчэ ёсць смежныя спецыяльнасці: біяфізыка, кібернэтыка, artes liberalus, сацыяльная камунікацыя - які завод, якая практыка! І гэта я кажу пра бакалаўра, які, так, па сутнасці,дае практычныя веды. Але ўжо магістар - гэта ўжо прыступка да грунтоўнай тэарэтычнай падрыхтоўкі з навыкамі самастойнага мыслення. У пачатку 2000х БДУ меўся перайсці на 4+2 праграму навучання, а студэнты атрымаць дыплём бакалаўра. І ніяк не маглі вырашыць, ці пісаць па 4 гадах "дыплём аб вышэйшай адукацыі", ці не. Надрукавалі, не паверыце, розныя варыянты дыплёмаў. Ну і дайшло, урэшце, да аднаго дурня, бо міністр баяўся рашэнне прыняць, а той, не, гаворыць, усё ў зад. Не трэба нам магістры, хай будзе 5 гадоў навучання. І вернулі. Праграму 2 гадоў магістэркі згарнулі да меней года (яшчэ ж дыплём). Гэта гісторыя да таго, што чалавек не разумее нічога ў адукацыі

Ответить
+14 +
Лариса Ник., 10:31, 13.11

А отработка- как? 3 года? Или на усмотрение плательщика: что хочу, то и ворочу?

Ответить
+16 +
Мірон, 10:32, 13.11

Міністэрства, як я бачу, сёння, як і апошнія 10 гадоў робіць ўсё магчымае для дэградацыі беларускай адукацыі. Універсітэты, гэта, перадусім, мусяць быць даследчыя цэнтры. Але, вядома, латвей нейкую безглуздіцу прыдумаць і напісаць справаздачу, што, маўляў "рэформа", чым спрабаваць нешта рабіць. Навукоўцы ж грошай на даследвання будуць прасіць, не, "на завод".

Ответить
+13 +
qwert, 11:00, 13.11

Студент на производстве, абсолютно не нужное существо, которое создает еще и кучу проблем как впрочем и на колхозных полях, проще и безопасней создавать для них "игровые комнаты" имитирующие идеальный трудовой процесс, почему не реальный, потому что в реале сейчас все криво, и все "забыли" как правильно работать, а не изображать работу. А хотят содрать очередной "клок шерсти", пусть сообщают об этом до поступления, а не задним числом.

Ответить
+20 +
лайдак, 11:15, 13.11

Новое веяние : стали прикрывать военные кафедры в университетах . Не стало хватать "пушечного мяса " .

Ответить
+14 +
22, 11:58, 13.11

да хоть от детей отстанте блин уже зашкаливает всё что вы делаете. расплата не далеко.. помнте

Ответить
+8 +
Alex, 15:03, 13.11

МЕТАСТАЗЫ коммунизма пытаются запустить на всю систему национального образования!!! Эй, МИНИ-стр, "эхо коммунизма"!!! Не пора ли Вам УГОМОНИТЬСЯ???Хватит в тиши своего просторного кабинета, как Гингема, ворожить и колдовать в угоду узурпатора, оправдывая своё кресло и лакомое место у корыта! Может Вам напомнить размах студенческих протестов в Германии. Италии, Франции??? То-то ВОТ!!!

Ответить