19 апреля 2024, пятница, 7:28
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики

Горад Сонца Генадзя Карпенкі

6

«Маладзечанскі перыяд» — амаль недаследаваная тэма ў палітычнай біяграфіі Генадзя Дзмітрыевіча Карпенкі.

Комментарии 6
+23 +
шкада, 14:13, 6.10

Вот же ж осабь мерзкая, этот аглобля!.. И выстрелил- таки в Лиозно в себя. Мярзота. Вось хто павiнны быу стаць Прэзыдэнтам - Карпенка Генадзь. То быу бы гонар за краiну, а так сорам адзiн i ганьба.

Ответить
+18 +
Ales, 14:55, 6.10

Жыу у Маладэчне у часы шаноунага Карпенкi i памятаю не па чутках што гэты чалавек карыстауся Вялiкай павагай у простых людзей..Горад зьмяняуся на вачах да эурапейскага узроуня. Дарэчы--мала хто ведае што яшчэ у 1990годзе на вакзальным фасадзе паабапал назвы горада былa прымацаваная выява бел-чырвона-белага сьцягу з пластыка--усе хто праязджау цягнiкамi--добра бачылi гэтую выяву. Г.Карпенка мог стаць Сапраудным паважаным i разумным Прэзыдэнтам Беларусi!

Ответить
+6 +
саня, 18:10, 6.10

Случайно , просто случайно встретился с этим человеком , перекинулись пару фразами , ум, честность , порядочность , вот кто должен был быть президентом на 24 года , и всегда когда прост в Минске встречал этого человека было сразу видно , настоящий . Еще вспоминаю как от Жданович подвозил двух дам среднего возраста , обычных торгашек которые ехал в Молодечно после работы , порасказывали эти тети мне что там и как было и со похоронами да и вообще свое мнение выразили ясно и прямо .

Ответить
+8 +
сож, 21:05, 6.10

Мы, літвіны ("белорусы") усе 24 рокаў, прыгнечкная АГЛобляй не жывем, а выжывае, як у тым чорным падзямельлі!.
Паўсюдна, вакол нас, у накірунку Польшчы сьветла, людзі жывуць і радуюцца жыцьцю, а мы 25-ы рок мадзеем у чарно'це, якую нам утварыў вораг Лукашэнка!
Як-жа ж бы мы жылі, калі б Генадзь Карпенка добры, разумны, адукаваны чалавек - патрыёт Радзімы быў Першай асобай Нашай Рады?!
Чалавека выдаюць добрыя вочы й ўсьмешка!
Г. Карпенка быў сонечным чалавекам!

Ответить
+2 +
Гарацкі, 22:30, 6.10

Калі у мяне пытаюць:"Якая асноуная адметнасьць у Маладэчна?", то я адказваю , што няма камуняцкіх вуліц, усе яны пераіменаваны. Напрыклад, ёсьць вул.Астрожскага, Каліноускага, Купалы, Вялікі Гасьцінец, Буйло, Ясінскага, Скарыны, Віленская і шмат іншых. Чытаючы гэтыя назвы, адчуваеш, што дзякуй Богу жыве Беларусь, ня гледзячы на маскалей і лукашыстау.

Ответить
+1 +
жыццё ў памяцi!, 8:53, 7.10

Толькi ўявiце сабе сённяшнюю Беларусь, начале якой былi бы людзi, як Генадзь Карпенка i яго аднадумцы! Разумнейшыя, адукаванейшыя, сапраўдныя патрыёты радзiмы. I ён, Г. Карпенка, стаў першай жудаснай ахвярай шклоўскага забойцы. Нiколi гэтага не забыць! I не дараваць! Памятайце, беларусы!

Ответить