25 April 2024, Thursday, 23:05
Support
the website
Sim Sim,
Charter 97!
Categories

5

Comments 5
+3 +
Сяржук, 0:07, 8.07

Пакуль улада на нашай зямлi ня зьменiцца, ды не пачнуць беларусы сваю гiсторыю паважаць, да тых пор жамойты будуць яе пад сябе прыбiраць

Reply
+5 +
Sergiusz, 10:17, 8.07

Сяржук.у вас милой все виноваты и нават жмудь.литовцы замечательные и великолепные,взяли то что никому не надо ,и бережно к этому относятся...потому что это настояящее богатство историческое,и не каждому дано,кто не имеет прошлого тому не доступно будущее.обречен на вымирание,и небытие.

Reply
-2 +
Прывітанне пане Адам, 0:27, 8.07

Літоўскае каралеўства мела добры гісторыка-палітычны зачын. Літоўская Пагоня, што стала потым гярбом ВКЛ ёсць ўсаднік што прымаў удзел у Крыжовай пагоні. Каралеўства Ерусалімскае заняпала, а жаўнеры што мелі повязы з боку Ордэнскіх вярталіся да дому. На маю думку Міндоўг тутэйшы чалавек, чалавек набожны, рыцар ( у мяне ен пішацца як Міндольф, Адольф, Дольф) быў чальцом нямецкага Закона ( мо Дзевы Марыі) мо іншага што вярталіся у наш бок. Адказы на ўсе пытанні па тэме Літоўскага каралеўства на маю думку трэба шукаць у гісторыі Крыжовых Пагоняў, тады ўся Еўропа жыла гэтай тэмаю, хаця і не так заўзята як ў 12 ст.!

Reply
+7 +
Sergiusz, 0:51, 8.07

Миндовг Литва ........
.....а с 1795.
Северо западный край......и уж потом Беларусь.это название принесено на штыках ,если отбросить всю шелуху ,история это не наука если в ней нет правды
Это басня сказка. Удобная ложь.
Миндовг без сомнения великий ,мало о нем известно.но тот факт ,что именно он первый разбил татар,уже делает его великим,Королем.достоин балад типа рыцарей круглого стола,но не повезло с наследниками .у нас Суворов в почете,как то так.....хреново

Reply
+4 +
Федор Немо, 9:50, 8.07

Жаль, что истинную историю Беларуси скрывали и скрывают до сих пор. И виноваты в этом в основном правители этой многострадальной страны.
Большая печалька!!!

Reply