19 красавiка 2024, Пятніца, 21:08
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі

Лукашэнка - здраднік

20

Ёсць людзі, якія прагнуць любымі сродкамі застацца ў гісторыі.

Каментары 20
+156 +
шос., 12:18, 22.09

После немецко-фашистской оккупации стоят преступления против Беларуси режима сипатого.

Адказаць
+130 +
Я, 13:12, 22.09

Не забываем еще про российскую оккупацию. Давайте уже наконец то признаем, что без кремлевской поддержки, Саши бы не было.

Адказаць
+11 +
память., 19:23, 22.09

Не забываем, что после 2-х Чеченских войн некоторые журналисты от оппозиции и один полит. тяжеловес неуместно напоминали о "демократичности" Ельцина, тем самым соглашаясь с ним в уничтожении 80 000 мирных жителей Чечни только в первой войне.

Адказаць
+153 +
ЯГОР, 12:23, 22.09

Мікола вельмі прыемна ад Вас чуць такія дарагія для беларуса і балючыя словы! Але нажаль з гэтым артыкулам мы ўжо спазніліся. Бо ўжо не за мову трэба змагацца- а за Айчыну. Бо гэты здраднік здрадзіў не толькі мове, але і Айчыне цалкам.

Адказаць
+79 +
юзя, 13:52, 22.09

Змагацца за Айчыну - гэта і ёсць змагацца за мову, за свой гонар і павагу да сябе
Каб успомніць, хто мы ёсць, трэба вярнуць дух нацыі - роднае слова. Тады будзе і родная гісторыя і культура, а не навязаная нам рашысцкая -акупанцкая-варожая
Без гэтага разумення ня будзе вольнай краіны і ўздыму народа
Я не хачу верыць, што наша мова мертвая і беларусы/літвіны ператвараюцца ў маскалёў

Адказаць
+142 +
Я, 12:28, 22.09

Полностью согласен со статьей. Мое обучение в школе пришлось аккурат в момент, когда этот упырь стал резать беларускую мову в школах. Тогда мы не понимали, к чему все это приведет. Это крах нации.

Адказаць
+141 +
Коля, 12:48, 22.09

Согласен, плешь разделил народ и планомерно проводит политику уничтожении нации. Так же ужасно, когда смотришь на людей, которые луке помогают(системные твари) стыдно прежде всего перед предками, которые многие века созидали, боролись за независимость,а тут один колхозник уничтожил все. Обидно и очень грустно.

Адказаць
+151 +
Юзік, 12:49, 22.09

Бо узурпатар сам не беларус таму і мову ненавідзіць. І ўсё беларускае. Чорт яго ведае якой ён нацыі, якога племяні. Тое, што не зрабіў рускі штык і рускі поп, зрабіў здраднік Лукашэнка. На працягу 20 год рыхтаваў краіну да аншлюсу метадычна вынішчае ўсё нацыянальнае беларускае. Суд і толькі суд над гэтым злодзеем.

Адказаць
+60 +
МАРЫЛЯ, 14:54, 22.09

"ЮЗІК" "Ён" ненавідзіць мову не толькі таму, што ў яго геннай сістэме не заклалася нічога беларускага. А тым болей нацыянальнай самасвядомасці! "Ён", як стаў першым тварам краіны спрабаваў, праз рэпетытараў, вывучыць мову нацыі. Але, як бачым, гэтага ў яго не атрымалася. Вучань з яго атрымаўся няздольны. Таму ён яшчэ актыўней пайшоў адваротным шляхом выкарчоўвання мовы і "беларускаці" цалкам. Каб яны яму не перашкаджалі кіраваць. А да чаго ён дакіраваўся беларусы гэта ўжо добра бачаць і адчуваюць на сваёй шкуры. І толькі прыстасаванцы і дурні яшчэ не хочуць, альбо не могуць бачыць існуючую рэчаіснасць.

Адказаць
+90 +
Бефар., 13:01, 22.09

Малайчына Мікола ! Смелая і праўдзівая адзнака плешывай уладзе (бандзе). Але на вялікі жаль, не ўсе беларусы ведаюць дакладна гэту інфармацыю і галоўная - не разумеюць сэнса таго зла, які нясе і ўжо прынесла нам плешывая ўлада. А калі і разумеюць, то ўсё роўна раўнадушша і трусасьць перамагаюць чалавечую годнасьць, якой нам так не хапае...

Адказаць
+118 +
Светлана, 13:12, 22.09

НАРОД РБ - это ТЫ позволяешь СЕБЯ уничтожать СВОИМ смирением с творящимися преступлениями в стране!

Адказаць
+48 +
ВВ, 15:21, 22.09

Светлана ,все верно ,конкретно и в цель ,во всем ,что с нами происходит виноваты только мы

Адказаць
+78 +
Любаня, 13:27, 22.09

Асяроддзе нашай мовы яшчэ есць. Мова захоуваецца у Касцеле. Прыходзьце, Беларусы!

Адказаць
+31 +
всё, 13:42, 22.09

правда!

Адказаць
+66 +
юзя, 13:44, 22.09

Балюча бачыць у якім становішчы наша мова і наша краіна наогул
Лука - здраднік і знішчальнік Беларусі. Гэта прыкрая праўда, правільна кажа Статкевіч
Але ж надзея заўсёды застаецца, ня трэба яе губляць
Ёсць прыклады вяртання роднай мовы ў Чэхіі і Ізраілі

Адказаць
+79 +
Міхась, 13:52, 22.09

Прафуфукалі мы усё ў 1994 годзе і самі вінаватыя.Што ня ведалі
хто такі Лукашенко?! Дэмократычныя смі пісалі аб усіх кандыдатах на пасаду прэзыдента.Што пісалася аб Лукашенко,
треба было чытаць!А вось дурноту якую ён нёс ў сваіх выступах
з захапленнем слухалі.Паверылі,што у яго тры валізкі кампрамата на высокіх чыноў,ў тым ліку і на С.Шушкевіча /1,5 кг.
цвікоў якабы украў ў дзяржавы/ Што верне грошы страхавыя,чы
кампінсуе іх тэлевізарамі.С.Шушкевіча ў любым сваім выступе у
ВС крытыкаваў за развал ссср у Віскулях.Высьмеіваў беларускую мову,перадражніваюцы тых дэпутатаў,якія размаўлялі на беларускай мове.Сам ён ніколі не гаварыў на
беларускай мове.Так што вы гэтага не чыталі і не бачылі?! А вось
у Крамлі пачулі і пабачылі яго/Лукашенку/як дастойнага кандыдата ў прэзыденты на карысьць Масквы і яе імперскім ін-

терэсам ў Беларусі.Вось вам і вынік!

Адказаць
+58 +
дзядзька Мiхась, 14:42, 22.09

Я нарадзiуся пры СССР, i мову родную ведаю. Дык вось Ющанка вельмi трапна адзначыу, што "найлепшы памежнiк - гэта мова!" ....Яшчэ добра было б, каб Мiкола дау адзнаку i такому ЗЛАЧЫНСТВУ здзяйсняемаму на нашай шматпакутнай зямельцы - як гэта расейская АЭС.

Адказаць
+11 +
Коля, 18:29, 22.09

Согласен, плешь разделил народ и планомерно проводит политику уничтожении нации. Так же ужасно, когда смотришь на людей, которые луке помогают(системные ......) стыдно прежде всего перед предками, которые многие века созидали, боролись за независимость,а тут один колхозник уничтожил все. Обидно и очень грустно.

Адказаць
+21 +
час, 21:58, 22.09

Родной язык это фундамент любой нации. Он формирует уникальный менталитет общества. Без родного языка общество дезориентируется и может раствориться в чужих ментальных и исторических параллелях. Похожих, но чужих. В таком гибритном поглощении всегда были заинтересованы крупные метрополии и местные продажные проходимцы.
Но Беларусь возродится. Оккупация лишь укрепляет дух народа быть самим собой. Все это видят и все об этом знают. Час Свободы еще не пробил. Беларусы терпеливы. Взять диктатуру на измор - тоже борьба.

Адказаць
+7 +
ўулк, 6:41, 23.09

мікола статкевіц прав.луде вы можеті взац прыклад ат мене.я пішу і размвлаю с іншым беларусй толькі на беларускый.вы таксма можеты.шлітй ваші детей в беларускй мовнай класй.чем раней начац так і лекцей.всо залежіт ат нас.жыве беларусь

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны