Рубрыкі

Нацыянальная каманда Даніі згуляла ўнічыю з камандай Аўстраліі ў матчы ЧС-2018

Фота: Stuart Franklin/FIFA/Getty Images

Данія выйшла ў лідары групы C.

Нацыянальная каманда Даніі ў футболе згуляла ўнічыю з камандай Аўстраліі з лікам 1:1 у матчы групавога этапу чэмпіянату свету.

На 7-й хвіліне лік адкрыў паўабаронца нацыянальнай каманды Даніі Крысціян Эрыксан. На 38-й хвіліне форвард Юсуф Поўльсэн зачапіў мяч рукой у сваёй штрафной пляцоўцы, пасля прагляду відэапаўтору суддзя прызначыў пенальці, які рэалізаваў Мілі Едзінак.

На цяперашнім чэмпіянаце свету суддзі другім разам прызначылі пенальці ў браму нацыянальнай каманды Даніі пасля выкарыстання відэапаўтораў.

Для Едзінака гэты гол стаў другім на турніры, пры гэтым другім забітым з пенальці. Ён адзіны гулец у гісторыі чэмпіянатаў свету, які забіў больш за два галы толькі з пенальці. Таксама ён стаў другім футбалістам у гісторыі нацыянальнай каманды Аўстраліі ў колькасці галоў на чэмпіянаце свету. Больш за яго забіваў толькі Цім Кэйхіл (5).