18 красавiка 2024, Чацвер, 8:05
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 3
+11 +
ў, 14:04, 21.06

Беларусы, отстаивающие память и боль Куропат - однозначно Герои!!!!!!!!!!!!

Но как же подло (впрочем как обычно) ведёт себя власть:
- на протоколах деньги зарабатывают
- подлые тихари снимают на видео для своих говнючих списков Шиндлера неугодных этому строю, а, значит, - сильных и достойных Беларусов,
- сами замешаны в коррупционных схемах от дележа земли и потом незаконного строительства...и соответственно бояться жёстко тявкнуть, потому что схемы потянутся в Дрозды - это очевидно.
- и самое противное - признать победу защищающих Куропаты и признать этот мемориал (давыдько, НЕ кладбище) - это подписаться под признанием, что этот "миролюбивый" ссср - и был оплотом насилия, страха, лжи, тупой пропаганды, убийств Человеков...

А для этого нужна политическая воля, смелость и гонар Беларуса, а у нквдэшика шуневича и выше по списку ЭТОГО просто НЕТУ по определению!!

Адказаць
0 +
лега, 20:19, 21.06

Никакого музея из кабака в Куропатах делать не стоит. Это противоестесственно по самой сути.
Только полностью снести, дать месту "отойти" и "успокоиться" от кощунства. А затем создать мемориал жертвам коммунистического режима.
Все возможно.

Адказаць
+1 +
Zhanna Charniauskaya, 22:02, 21.06

Гонар і пашана ўсім, хто бароніць Курапаты.

Курапаты – знакавае месца, таму за яго ідзе барацьба: ці мы ўтрамаем сваю амаль што растрачаную годнасць ці згінем у нікуды: забудземся на сваіх продкаў, на іх лёсы, на мовы Беларусі: беларускую, ідзіш, татарскую, польскую, - забудзем, кім былі нашыя дзяды, што яны любілі, радзі чаго жылі і змагаліся.

Павага і захаванне Курапатаў дасі нам падставы ўшанаваць усе месцы прымушана і несправядліва забытыя і зняважанныя. Мы, беларуская нацыя, якая узбірае ў сабе шмат нацыянальнасцяў, мусіць прызнаць сваю гісторыю, свае памылкі, свае болі.

Весь Менск пабудаваны на касцях – гэта праўда. Мы бяздумна ходзім па месцах массавых пахаванняў, месцах растрэлаў, пакрыўджаных нацыянальных святыняў, губляючы сваю нацыянальную памяць і годнасць. Акрамя помніку на Яме нміздзе няма знакаў ушанавання памятных месцаў. Да і за Яму ішло змаганне. Каб не грамадская барацьба, нічога бы не было. Афіцыйныя ўлады ўпарта маўчаць, іх асноўны прынцым – у нас усё ціха і хор

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны