Рубрыкі

Швэцыя перамагла Карэю ў матчы ЧС-2018

ФОТА: SCOTT HEAVEY/GETTY IMAGES

Андрэас Гранквіст рэалізаваў пенальці.

У першым туры групы F чэмпіянату свету 2018 у футболе нацыянальная каманда Швэцыі з лікам 1:0 перамагла Паўднёвую Карэю, паведамляе «Новое время».

Гульня пачалася без асаблівых момантаў, дзе барацьба ў асноўным праходзіла ў цэнтры поля. Першы сапраўдны шанец для ўзяцця брамы адной з каманд адбыўся на зыходзе першай чвэрці гадзіны гульні ля брамы Карэі. Гэта Маркус Берг наносіў удар з лініі брамы, але Чо Хен У выратаваў сваю каманду.

Праз дзевяць хвілін Швэцыя мела яшчэ адну магчымасць забіць мяч, калі прабіць па чужой рамцы таго ж Берг перашкодзіў Кім Ён Гвон, які кінуўся пад ягоны ўдар. Азіяцкая нацыянальная каманда паспрабавала адказаць, і самы востры момант у яе выкананні з пачатку матчу змагла стварыць у пачатку другога тайма. Ку Джа Чхоль адгукнуўся на навес Хван Хі Чхана злева, але прамахнуўся.

І ўсё ж, на 65-й хвіліне голам вызначылася Швэцыя. Кім Мін У стварыў фол ва ўласнай штрафной на Віктары Клаесоне, пасля чаго арбітр прызначыў 11-метровы ўдар. Андрэас Гранквіст пенальці рэалізаваў.

У астатні час Карэя ўсімі сіламі кінулася адыгрывацца, але спаборнік вытрымаў яе націск і давёў паядынак да перамогі з мінімальным лікам.

Швэцыя - Паўднёвая Карэя 1:0

Гол: Гранквіст, 65 (з пенальці).