16 красавiка 2024, aўторак, 17:40
Падтрымайце
сайт
Сім сім,
Хартыя 97!
Рубрыкі
Каментары 10
+74 +
БУР, 18:59, 3.11

Этот герб никто не отберёт у Беларуси, тут память
души народа,поэтому так боятся. Это герб моих детей.

Адказаць
+27 +
Litvin, 21:52, 3.11

И МОЙ Герб, и моих предков, и моих детей, и моих внуков, ВСЕХ НАС - ЛИТВИНОВ!!! Каго любiш? Люблю Беларусь! Жыве Беларусь!!!

Адказаць
+1 +
Сосед, 14:27, 6.11

Так докажите, что это герб Ваших детей.

Адказаць
+54 +
Хлопцы Балахоўцы, 19:23, 3.11

Велічная Пагоня заўжды будзе лунаць над нашай зямлей. Слава Нацыі ! Жыве Беларусь-Літва !

Адказаць
+25 +
vsLU, 19:45, 3.11

Когда всадник на гербе был повёрнут на восток, так было правильнее как-то.

Адказаць
+6 +
Антоська, 21:03, 3.11

Выява вершніка на гербах еўрапейскіх дынасцьцій настолькі старажытная , што пра гэта нават цяжка сабе уявіць -яе вытокі ідуць да вялікага перасяленьня народаў якое як вядома ішло з усходу на захад -агульным татэмам перасяленьня народаў якраз была выява вершніка.(4-тае 5-тае стагоддзе ) Як не дзіўна.першы раз "пагоню" я убачыў на мапе у падручніку па гісторыі для сярэдняй школы недзе на прыканцы 60-х гадоў мінулага стагоддзя , там была намалявана стрэлка кірункам з усходу на захад і выява коньніка з подпісам "гуны" аб тым , што гэта "пагоня" я у тыя часы нават і не падазраваў

Адказаць
+25 +
Яна, 21:00, 3.11

Вось тады зажывем вольна і заможна, калі гэта будзе ведаць і помніць кожны сучасны мужчына Беларусі -- «У тым жа выпадку, калі прыйдзецца даганяць іх, непрыяцеляў нашых, якія ўцякалі б з нашай літоўскай (тое самае, што і беларускай) зямлі, то для гэтага роду пераследаў, якое па-народнаму завецца Пагоняй, абавязваюцца адпраўляцца не толькі рыцары (вайскоўцы), але і кожны мужчына"

Адказаць
+11 +
Антоська, 22:18, 3.11

Пра выяву "Пагоні" на вострай браме у Вільні (фото у тэксьце)

герб"Пагоня" падпіраюць" два крылатыя барсы -сімвал царскай улады - відаць летапісныя ліцьвіны добра ведалі сваё паходжаньне , на фота на руцэ помніка Альгерда таксама -сокал яшчэ адзін з сімвалаў царскай улады .

Адказаць
+8 +
историк, 23:01, 3.11

Офигенная история. Чмошный колхозник на этом фоне, так, пыль в сортире. Смахнули и не видно.

Адказаць
0 +
оказывается, 11:21, 14.11

А всадник-то раньше в правильную сторону был повёрнут.

Адказаць
 
Напісаць каментар
E-mail не будзе апублікаваны